anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Client:99123460
#1 Nowicjusz#

Dobry wieczór, miałam sytuację, że po długim czasie paczka nie przyszła, więc zdecydowałam się na zwrot. Zaznaczyłam, że produkt nie doszedł na czas. I allegro pokazuje, że mam wysłać ten produkt, ale jak mam to zrobić skoro w ogóle nie doszedł do mnie?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:99123460 nic, zgłoś zwrot i tyle, zaznacz wysyłka własna, to bez znaczenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:99123460
#1 Nowicjusz#

dziękuję

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:99123460 odstąpienie jest ważne, od momentu zgłoszenia, nawet jak nadał, zaznacz tylko powód żeby wiedział że ze względu na opóźnianie i oczekuj zwrotu kasy którą wpłaciłeś, jak będzie problem rozpocznij dyskusję a pomoże Ci allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zrobiłeś odstąpienie od umowy przez "Moje zakupy" teraz jeżeli nawet sprzedający wyśle to nie odbieraj, tym że tak pokazuje się nie przejmuj.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Client:99123460 
Napiszesz coś więcej ?
Np.
Jaki był deklarowany przez Sprzedającego termin wysyłki ? (Czy przesyłka już została wysłana ?)

Jaki był przewidywany przez Allegro termin dostawy ?
Może wybrałaś ofertę w której przedmiot jest przygotowywany/produkowany wg Twojego wyboru, albo czas dostawy jest dłuższy ze względu na miejsce wysyłki (np. z zagranicy) ?
- te informacje są zawarte w każdej ofercie !

Wypełniając formularz zwrotu (deklarując odesłanie rzeczy) zanim wejdziesz w jej posiadanie - sporo ryzykujesz.
Jeżeli przesyłka została już wysłana (np. z Chin) i jest w drodze to możesz zostać obciążona kosztami powrotu przesyłki do Nadawcy (a te mogą nie być małe).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
ewawierna123
#7 Wielbiciel#

Mam podobną sytuację. Chciałam anulować zakup tego samego dnia po dokonaniu zakupu ze względu na podany długi czas oczekiwania na przesyłkę, ale nie miałam już możliwości anulowania, więc wybrałam opcję zwrotu. Paczka miała wtedy status w przygotowaniu. Wypełniłam formularz i wybrałam odstąpienie bez podania przyczyny. Jednak paczka dotarła po 5 dniach od zakupu. Czy jest możliwość zatrzymania w takiej sytuacji procesu zwrotu czy muszę wysłać paczkę skoro wypełniłam ten formularz?

oznacz moderatorów