anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

josefina8
#9 Pomysłodawca#

Czesc. Jakiś czas temu pisałam o swoich perypetiach ze zwrotem. Sprzedawca upierał się że nie przyjmuje zwrotu z paczkomatu pomimo iż mam wykupiona usługę Smart.

No i niestety ciąg dalszy. 03. 01. nr miał już zwrot u siebie,do wczoraj  zero konti. Wczoraj napisałam bo,zgodnie z regulaminem Allegro, ma on od 2 do 7 dni na rozpatrzenie i zwrot kasy. Sprzedawca przysyła mi print screena z zaznaczonym 14 dniowym odstąpieniem od umowy że stopki jego własnego sklepu. Przecież te 14 dni obowiązuje mnie a nie jego. Czy macie jakiś pomysł co mogę zrobić ? Albo czy ja się mylę? Bo koleś jest,sorry,ale chyba niespełna rozumu 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

az1rael
#21 Demiurg#

Was obowiazuje ustawa a nie regulamin w ustawie jest ze on ma 14dni na zwrot kasy od chwili zgloszenia przez ciebie zwrotu. Druga rzecz prawidlowo zgloszony zwrot to taki co idzie na adres z zakladki zwroty z oferty zakupu patrzw zakladka moje zakupy zakup tego towaru. Jesli tam nie jest adres paczkomatu a siedziba firmy to masz odeslac na firme i moze sie wstrzymac ze zwrotem az paczka nie trafi tam gdzie byl wskazany adres zwrotu. @josefina8 

oznacz moderatorów

josefina8
#9 Pomysłodawca#

Zwrot szedł z zakładki zwroty,został wygenerowany kod ,wyślij każdym paczkomatem i tak dalej. Mogę prosić o wyjaśnienie dlaczego 14 dni ? Regulamin Allegro jasno stawia sprawę. Jakieś inne przepisy ogólne ? Dzięki za odpowiedź 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@josefina8 bo regulamin ma być zgodny z prawem. Regulamin prawem nie jest prawo stanowi ustawa kodeks prawa np cywilny konstytucja. Akty wyższego rzędu są ponad tymi niższego rzędu więc jak konstytucja mowi A a ustawa B to obowiązuje A bo konstytucja jest ważniejsza. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@josefina8 W regulaminie o 2dniach jest opisane i są warunki, nie wysłanie itd. a wg prawa sprzedający powinien zwrócić Ci środki niezwłocznie ale ma max 14dni i może wstrzymać się do czasu zwrotu towaru bądź potwierdzonego nadania tego zwrotu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tłumacząc ci to lopatologicznie regulamin stanowi jakiś zbiór zaleceń obslugi klienta przyjęty przez firmę allegro ma być zgodny z zobowiązującym prawem czyli wedlug allegro powinien oddać ci w x dni ale ustawa daje mu na to max 14 dni i allegro nie może go ukarać za przestrzeganie zapisu ustawy bo taka jest wykładnia prawa w Polsce.

oznacz moderatorów

josefina8
#9 Pomysłodawca#

Ok, ja rozumiem się co do mnie pisze. Wiem że w przepisach ogólnych jest maks do 14 dni ale sprzedając gdzieś,uczestnicząc etc.,akceptuje się regulamin i jego warunki. Dzięki za odpowiedzi 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nawet w regulaminie jest opisane że ile i są tam warunki, ale to wpłynie na jego jakość.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No tak ale regulamin nie moze narzucac czegos innego niz przepisy ogolne moze sugerowac ale nie zmusi do wykonania czegos co stoi w sprzecznosci z tymi przepisami dlatego 14dni jest prawnie obowiazujace. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@josefina8 Podobnie jest też z czasem na opłacenie zakupu gdzie allegro podaje sobie np.30 dni w licytacji a sprzedawca sam sobie ustala ile może czekać na wpłatę i może chcieć np. 7 dni i allegro nie może tego negować.

oznacz moderatorów

josefina8
#9 Pomysłodawca#

O,dzieki ,tego nie wiedziałam. Ten " mój" Sprzedawca niechetni się że mną kontaktuje a było by prościej po ludzku napisać że to i tamto,ja tylko zapytałam czy jest decyzja bo zgodnie z regulaminem Allegro jest tak a tak. 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem chociaż mądrzejsza 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@josefina8 Nic mu Allegro nie zrobi jak zwróci w 14dniach, bo jest to zgodne z prawem, Allegro sugeruje zaleca na swój termin. Niepotrzebne robi zamieszanie z tym.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

noooo... @LEW433 zaczynasz gadać ludzkim głosem .... WPUNKT ..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A Mi się wydaje że ty od jakiegoś czasu zmieniłeś narrację, 🤔

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 tak ,  od jakiegoś czasu zmieniłeś narrację,😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Od tego jak przestałeś tak zaciekle bronić sprzedających, wcześniej uważałeś że są nieomylni że tylko oni(wy) macie racje, a czarne owce są po obydwu stronach i to zawsze.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@josefina8 ale to nie są warunki tylko zalecenia , a to że allegro zapisami wprowadza Cię w błąd to już sprawa pomioędzy Tobą , a allegro .

oznacz moderatorów