anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart a kwota transportu na paragonie

klau_96
#7 Wielbiciel#

Cześć, zastanawiam się dlaczego kwota transportu została dodana do paragonu, mimo wysyłki za pomocą Allegro Smart.

Mam na myśli, że gdbym chciała otrzymać fakturę i na Allegro Smart i na tę transakcję, miałabym koszty transportu zduplikowane.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

a_brod
#12 Orędownik#

Jeżeli dostawa byłą do paczkomatu i korzystała Pani z pakietu SMART, to na paragonie powinny znaleźć się tylko koszty towaru, ponieważ koszty wysyłki rozlicza allegro z inpostem. Natomiast w przypadku dostawy SMART do żabki, orlen , Ruch to sprzedający rozlicza się z Pocztą Polską i musi na pargonie doliczyć dostawę.

Endrju
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@a_brodKomu na paragonie musi doliczyć dostawę? Kupującemu, jeśli ten za nią nie płacił sprzedawcy? Na fakturze też doliczy?

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Jeżeli ja otrzymuję przelew za pośrednictwem PayU gdzie jest cena za towar + koszty wysyłki, to muszę to umieścić na paragonie. W przypadku Smarta z Inpostem nie otrzymuję kowoty za wysyłkę więc nie ma też tej pozycji na paragonie. Wiem, że to dziwnie wygląda, bo kupujący ma to w ramach SMART, ale swojej poprawnej księgowości muszę każdy wpływ zaksięgować.

Endrju
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@a_brodUmowa sprzedaży została zawarta z kupującym, nie z PayU. Kupujący nie płacił sprzedawcy za wysyłkę. Jest to nadzwyczaj zastanawiające, zwłaszcza przy wystawieniu faktury.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Z punktu widzenia kupującego tak - on za to nie płaci to, wię jak może przedstawić coś takiego na fakturze, natomiast ja jako sprzedawca otrzymuję te 8PLN za dostawę razem  wpłatą za pozostały towar, razem z danymi do faktury, na jednej karcie transakcji. Oczywiście od kilku miesięcy nie dotyczy to Inpostu, natomiast w przypadku wysyłki realizowanej Pocztą Polską sprzedający nawet nie wie czy ktoś korzystał z SMARTA czy nie.

Endrju
oznacz moderatorów

agatesklep
#7 Wielbiciel#

A jak się ma sytuacja w przypadku zwrotu z tytułu takich zakupów? Paragon/fakturę zerujemy, czy pomniejszamy o wartość towaru bez przesyłki SMART? Pytam o sytuację z tą dopłatą. Przy przesyłce 0 zł sprawa jest oczywista.

oznacz moderatorów

Client:76002865
#8 Zapaleniec#

Paragon został poprawnie wystawiony. Musi on być na kwotę jaką otrzymał sprzedawca

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:76002865Paragon wystawiony kupującemu powinien opiewać na kwotę jaką zapłacił kupujący.

oznacz moderatorów