anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę juz skorzystać z POK bo już nie chcę mu się dalej ciągnąć tego kabaretu 😂

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

Witam, dyskusja trwa już tydzień i cały czas to samo, sprzedający sprzedał świadomie uszkodzony sprzęt jako sprawny i nawet się z tym nie kryje, on kupił go na **piiip** i teraz każe mi się prosić no zwrot tamtego tego sprzedającego 😂 tak, to nie żart, mogę już skorzystać z POK bo na każdą odpowiedź allegro odpowiada tak samo i nie chce mi się z nimi już użerać, nawet dał mi nr tel do poprzednie właściciela abym sobie zadzwonił i prosił o zwrot? 😂

 

Cytat jego odpowiedzi:

Jeśli poprzedni sprzedajacy:
- sprzedał mi uszkodzony RAM,
- następnie odmówił zwrotu wmawiając mi że RAM jet sprawny i to jakaś niekompatybilnośc u mnie,
- a potem nie dotrzymał umowy zgodnie z którą miał stać się stroną i sobie całą sprawę załatwiać z moim kupującym, w przypadku okazania się że ram nie działa u kolejnego kupującego

To ja nikomu nic nie poradzę na wybryki tego sprzedającego, jestem niewinny, i również jestem ofiarą, jeśli kupujący tego nie rozumie, i nie wykazuje dobrej woli ani zrozumienia, to ja też nie zamierzam. Proszę sobie to załatwiać drogą prawną, nie użam się za winnego, proszę karać prawdziwych oszustów i cwaniaczków, ja i kupujący który ode mnie kupił jesteśmy oboje ofiarami tamtego sprzedającego.

Tamten sprzedający nie odpisuje na **piiip**, nagle milczy bez powodu, więc wiadomo kto tu jest oszustem, proponuję zgłosić kupującemu sprawę do sądu na tamtego cwaniaczka.

Na **piiip** jest pokazane czy ktoś przeczytał wiadomość, i jest pokazane że tamten sprzedający je odczytał, a pomimo tego nie odzywa się, więc już mamy winnego/oszusta"

Ja odpisałem:
"ja nie będę rozmawiał z osobami trzecimi, od Pana kupiłem przedmiot i to Pan ponosi pełną odpowiedzialność za wady, nie interesuje mnie od kogo go Pan miał..."

Sprzedający:"

Widzę, że pan bardzo szybko poprosił o pomoc Allegro:

- nawet nie wiem czy zdążył pan na spokojnie przeczytać i przeanalizować moją długą wiadomość, którą przed chwilą napisałem,
- nawet się pan do niej nie ustosunkował,
- nawet pan nie odpowiedział na moje pytania o treść rozmowy między panem a tamtym sprzedającym,
- nawet pan nie zadzwonił ponownie do tamtego sprzedającego, pomimo mojej sugestii

Rzuca pan oskarżeniami i nie wykazuje pan chęci współpracy wzywając zbyt szybko Allegro, bez wykonania wyżej wymienionych kroków.
Wg mnie zarówno tamten sprzedający jak i pan, oboje zachowujecie się nieuczciwie wobec mnie.
W takim razie i ja nie będę wykazywał chęci dalszej współpracy.
Zgodnie z umową między mną a tamtym sprzedawcą on ma sobie to z panem załatwiać."

I tak w kółko, za każdym razem odpisuje to samo...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zbyniek16081996 Cześć. Rozumiem Twoje zdenerwowanie. Masz rację, to nie Ty powinieneś kontaktować się z poprzednim właścicielem uszkodzonego sprzętu. Zawarłeś umowę ze sprzedającym i to właśnie on musi wydać decyzję reklamacyjną. Poczekajmy zatem na tę decyzję - jeśli sprzedający nie będzie współpracował, to nałożymy na jego konto blokadę i oczywiście będziesz mógł złożyć wniosek o POK. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka @Na pewno w takiej sytuacji nie mogę skorzystać z POK? po jego wpisach można stwierdzić, że jak odeślę to będę się potem prosił o zwrot gotówki w nieskończoność...:(

Takie odpowiedzi dostaję:(

incognito284 2 marca 2022 07:02

To proś sobie dalej, nie mam ochoty iść ci na rękę cwelu..sam odsyłaj co najwyżej ci potem zwrócę koszty, a na rozpatrzenie reklamacji poczakasz sobie 14 dni.
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zbyniek16081996 Nie martw się, nie zostawimy Cię bez pomocy. Skontaktuję się z zespołem, który zajmuje się Dyskusjami i zainterweniujemy. Jeśli Sprzedający nie będzie współpracował, to otrzymasz rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka tylko z że ja adresu do wysyłki nie mogę się doprosić, nawet zaproponowałem aby on zamówił kuriera i tez nie poskutkowało.... no nic, poprosiłem o interwencję allegro w dyskusji, zobaczymy co odpisze

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zbyniek16081996 Sprzedający otrzymał ostrzeżenie. Możesz skorzystać z POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@zbyniek16081996  Jeżeli niesprawne to należy się zwrot do tego od którego kupiłeś a nie do kogoś bezpośrednio niepowiązanego ze sprzedażą aczkolwiek...

W dzisiejszych czasach to raczej rzadkość aby pamięci były niekompatybilne z płytą ale może się zdarzyć. Może się zdarzyć też tak np. że masz przygnieciony jakiś jeden pin w gnieździe CPU który połączony jest z kanałem obsługi DDR i może to powodować, że sprzęt nie chce zadziałać.


Pytanie teraz takie, czy na 100% twój sprzęt poza zakupionymi ramami jest sprawny i czy sprawdzałeś kości - moduły ram na innym zestawie? (płyta, procesor)

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

przeczytaj dokładnie cały post, on sam się przyznaje, że sprzedał uszkodzony ram jako sprawny;)

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Pozostaje ci teraz sprzedać RAM komuś innemu i ewentualnie powstały spór przekierować do Twojego sprzedawcy, bądź sprzedawcy sprzedającego.

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

dokładnie🤣

oznacz moderatorów