anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poznaj opakowania dobre z natury!

abiesz
Ekspert Allegro

🌍 Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środowiska!
To dla nas wyjątkowe święto, ponieważ w Allegro prowadzimy biznes w zrównoważony sposób. Dlatego zdecydowaliśmy się zrobić kolejny krok w kierunku dbania o środowisko i wprowadziliśmy ekologiczne opakowania do naszej oferty. 

Świadomość, że rocznie każdy z nas produkuje ponad pół tony odpadów, zmobilizowała nas do wzięcia sprawy w swoje ręce. W kwietniu wprowadziliśmy do sprzedaży ekologiczne opakowania , które zostały stworzone w 100% z materiałów z recyklingu, a także posiadają certyfikat FSC potwierdzający ich zrównoważone źródło. Do wyboru jest 9 rozmiarów kopert i kartonów, co umożliwia łatwe dopasowanie opakowania do produktu: 

  • koperta o wymiarach 314x252x70 mm 
  • 8 kartonów w wymiarach od 206x106x92 mm do 606x406x332 mm 

Ponadto, nasze opakowania cechują się wysoką jakością, a dzięki temu, że są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, bez problemu dopasujecie je do wysyłanych produktów. Są trwałe, bezpieczne i w konkurencyjnych cenach.

Sprawdźcie sami!

abiesz_0-1622885609933.png

Też chcemy dawać dobry przykład, więc zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany w procesie pakowania w Oficjalnym Sklepie Allegro. Poza tym, postawiliśmy sobie cel, by do 2022 roku co najmniej 2,5 miliona przesyłek zamawianych miesięcznie na platformie było wysyłane w ekologicznych opakowaniach. 

Warto też dodać, że nasza inicjatywa pro-ekologicznego pakowania jest odpowiedzią na oczekiwania klientów. Według raportu Green Generation 2.0, przygotowanego przez Mobile Institute, aż 35% klientów deklaruje, że zwraca uwagę na to, czy zamawiane przez nich zakupy internetowe są pakowane w sposób przyjazny środowisku. Pokazuje to, że z roku na rok stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami i ogromna ilość folii i plastikowych wypełniaczy zaczyna nas zniechęcać. 

👉 Jeśli jesteś klientem Allegro i chcesz dowiedzieć się więcej jak robić zakupy w bardziej odpowiedzialny sposób, wejdź tutaj. 

👉 Jeśli jesteś sprzedawcą i chciałbyś wprowadzić pro-ekologiczne praktyki, wejdź tu i postępuj zgodnie ze wskazówkami jak pakować paczki w stylu zero waste.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

pinsplash
#21 Demiurg#

@abiesz Jaka jest definicja opakowania ekologicznego?🤔 Przykład : dostałem przesyłkę od kogoś ewidentnie w już raz użytym opakowaniu. Czyli wysyłka do mnie była drugim użyciem. Ja przepakowałem i wysłałem dalej. Czyli trzecie użycie tego samego opakowania. Czy to jest ekologiczne?🤔 Czy lepiej by było kupić u Was trzy oddzielne opakowania?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@abiesz podpisuję obydwoma rękami pod wypowiedzią pinsplash . Trzeba tylko popracować nad uświadomieniem klientów . Klient kiedyś pisał w ocenie  ,, wszystko OK. , tylko dlaczego w pudle po Pampersach ,, . Odpisałem trochę o ekologii i na szczęście zakończyło się usunięciem negatywa . Od tamtej pory unikam stosowania kartonów zawierające jakiekolwiek nadruki i tym sposobem zasilają nasze przepełnione wysypiska zamiast wcześniej spełnić jeszcze jedną zacną funkcję .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Takie szkolenie należało by przeprowadzić lub uświadomić wszystkich klientów aby zrozumieli tego sens w przypadku gdy będą musieli zapłacić więcej za wysyłkę lub otrzymają ją w opakowaniu z powtórnego użycia i nie wystawiali za to negatywnych opinii .

oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Dobry pomysł!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mwmonety To co nie mają kupować, czy klient wybiera rodzaj opakowania?

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria 

Kiedyś jeden sprzedający mi napisał, że nie wysłał mi jeszcze przesyłki, bo nie dotarły do niego koperty bąbelkowe (czy coś takiego). Napisałem mu, że nie mam najmniejszego problemu z tym, jeśli mi to wyśle w jakimś wtórnym opakowaniu, bo po co ma sobie generować koszty i kolejne śmieci. Dałem mu chyba za to pochwałę w komentarzu 😉

Jak chodzę na zakupy, to pakuję te małe towary w jakieś kartony zbiorcze po ketchupie, sałatkach itd. Każdy taki, to super opakowanie na wysyłkę książki itp. Zawsze to drugie życie - przynajmniej - tego pudełka. Natomiast foliowe torebki wykorzystuję jako wypełniacz, a że są dosyć mocne, więc można je nawet stosować jako nadmuchane. Ostatnio skłoniłem panie w piekarni, że wolę opakowania papierowe. Jeszcze tylko pozostanie mi przekonać je, że drożdżówki z bułkami nie pogryzą się w jednej torebce ;]

A zupełnie inna sprawa, to definicja opakowań ekologicznych. To zależy kto rządzi i kto to odpowiednio promuje. Kiedyś było mocne ciśnienie na opakowania z tworzyw, bo nie wycinamy drzew i lasów w puszczach, i można zrobić skuteczny recykling. Potem zupełnie na odwrót, bo te wszystkie foliowe torebki lądują w morzach i wyniszczamy faunę.

Jak widzę jak te przepisy o informowaniu odpowiednimi symbolami na opakowaniach stosują największe koncerny (często brak takiej wiadomości), to jakoś mam wątpliwości co do tego ich ekologicznego stylu. Już nie mówiąc o stosowaniu tetra-paków - przecież to jakaś masakra jeśli chodzi o odzysk (folia, aluminium, papier, plastik i klej).

Jedno w tym wszystkim jest pewne: wyrzucony gdziekolwiek kartonik na pewno szybciej się rozłoży niż plastikowy odpowiednik.

oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

@pinsplash Tak, używanie opakowań pochodzących z odzysku to zdecydowanie podejście ekologiczne. Jeśli ktoś takie ma, to ja osobiście zachęcam do ich stosowania (chociaż lepiej się upewnić u adresata, że się na to zgadza - patrz wątek poniżej). Jeśli jednak nie posiadamy takich opakowań i musimy je kupić, to warto wybrać to, co ma mniejszy wpływ na środowisko.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@abiesz 

Po uczynkach ich poznacie...

A jakby się tak do roboty wziąć? Na przykład dodać w kategorii opakowań znaczek "eko" i pobierać połowę prowizji? Koperta wypełniona folią - 10 procent, koperta wypełniona tekturą - 5 procent?

Albo opcja "zapakuj ekologicznie" i możliwość dopłacenia przez klienta złotówki do zamówienia (w Allegro jesteśmy eko, od tej złotówki nie bierzemy prowizji)?

Albo jeszcze coś, co was nie zrujnuje, a rzecznikowi prasowemu pozwoli odtrąbić w wywiadach sukces?

Bo jak na razie to eko-lipa jest. Weź takie książki - prowizja od nowych (papier, klej, tusz, maszyny drukarskie itp.) spadła o dziesięć procent, prowizja od używanych poszła do góry o połowę. Czy to jest eko?

Wielki ciuchland na "Z" odkupuje własne używane ciuchy - po co? Posunięcie czysto marketingowe, to fakt - ale zwietrzyli, co w trawie piszczy.

Myśleć! Za to wam płacą.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przecież ekologia w wydaniu allegro to czysta fikcja. Właśnie po to wprowadzają obligatoryjnie kolejną formę dostawy w smarcie (od jutra trzeba mieć dodatkowego kuriera smartowego), żeby generować więcej spalin do atmosfery. Mydlenie oczu tymi pudełkami 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@abiesz Przykre, że ekspert Allegro zajmuje się reklamą. Zero wiarygodności.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, podpisuje się po ochronę środowiska, szkoda że to tylko nadal gadanie, pisanie, gadanie a kiedy działanie????🤔

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

1. przy takich ocenach chyba kazdy nowy uzytkownik zostalby zablokowany

2. czy to prawda, ze jak ruszyliscie z profilem do opakowan ekologicznych, to szybko system, ze wzgledu na niskie oceny,  was samych zablokowal?

3. czy naprawde myslicie, ze przy tak wysokich prowizjach od sprzedazy plus dziesiatki innych - nam jako sprzedawcom bedzie sie oplacalo kupic koperte tekturowa/karton za 1-2 zl (plus koszty wysylki, bo na Smarta macie za slaba sprzedaz).  gdzie koszt foliopaku o takich samych wymiarach to 0,15-0,30 groszy?

4. jak sie maja Wasze "porady", gdzie w przypadku niskich ocen za koszty wysylki, odpowiedz jest jedna: sugerujemy proponowac bezplatna wysylke... jakos u Was tego nie widze

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ekologia ekologia a kasa nie "śmierdzi".😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ktoś na tej ekologii może zarobić ale nie ten co będzie w nią pakował .

oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

@accadia 
ad.2. Tak, to prawda, że system nas zablokował, ale powodów było kilka (i tu nie mi się wypowiadać). Ten przykład też pokazał, że wewnętrznie obowiązują nas takie same reguły jak dla innych sprzedających. Nie dajemy sobie fory. 
ad.3&4. Ten artykuł jest o tym, co jest bardziej przyjazne dla środowiska, nie o kwestiach finansowych.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@abiesz "ad.2. Tak, to prawda, że system nas zablokował, ale powodów było kilka (i tu nie mi się wypowiadać). Ten przykład też pokazał, że wewnętrznie obowiązują nas takie same reguły jak dla innych sprzedających. Nie dajemy sobie fory."
Pokazało to też, że sami nie dajecie sobie rady z kryteriami, które wyśrubowaliście sprzedającym. Jakieś wnioski z tego płynące?

PS Tu raczej zastosowanie ma dopełniacz, a więc "forów"😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@abiesz 

Nie znasz się, jeśli myślisz że "przyjazne dla środowiska" i "kwestie finansowe" to dwie oddzielne sprawy.

Zawsze chodzi o kasę. Podstawowe pytanie brzmi: ile kasy my (Allegro) poświęcimy dla ekologii i dlaczego warto?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@abiesz podstawowe pytanie czemu te kartony nie mają nic wspólnego ze skrytkami w paczkomatach ?  chociażby gabaryt A  - 8 cm a Wasze zaczynają się od 9 cm wysokości ? Ktoś nie przemyślał 😞 Gdzie głównie zamówienie smart idą paczkomatami 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ja wysyłam 99% przedmiotów w kopertach i to zwykle B lub C no bo po co miałbym pakować monetę o wadze paru gram do tak wielkiego pudła ,może macie pomysł ta tanie ,ekologiczne i bezpieczne pakowanie małych przedmiotów ?

oznacz moderatorów