anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

5 tygodni, by polubić kuchnię roślinną - zapowiedź akcji z nagrodami

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Trochę się już znamy i zdążyliśmy zauważyć, że zdarza Wam się poruszać na Gadane tematy niezwiązane z Allegro. Jakiś czas temu grupa naszych najaktywniejszych forumowiczów wymieniała się w wątku zdjęciami swoich czworonożnych pupili. Towarzyszące temu pozytywne reakcje uznaliśmy za dobry znak i postanowiliśmy przygotować dla Was letnią akcję. Spodoba się ona zwłaszcza miłośnikom zwierząt oraz tym, którym nie jest obojętny los naszej planety.

Otwórzmy klatki w naszych głowach

Coraz częściej pojawiają się głosy nawołujące do zerwania z nadprodukcją mięsa, która jest przyczyną cierpienia zwierząt hodowlanych i stanowi obciążenie dla naturalnego środowiska. Nasze wybory konsumenckie mają tu znaczenie. Warto pamiętać, że również w ten sposób manifestujemy swoje przekonania i możemy realnie wpływać na zmiany w obszarze produkcji. Wystarczy częściej i chętniej zastępować wyroby mięsne i odzwierzęce roślinnymi odpowiednikami. Przez najbliższe tygodnie będziemy Was do tego zachęcać.

Nawet jeśli podchodzicie sceptycznie do kwestii jednostkowych wysiłków na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt oraz ekologii, nie zrażajcie się. Potraktujcie naszą akcję jako zachętę, by spróbować czegoś nowego. Kto wie, może odkrycie nieznanych dotąd smaków będzie początkiem zmian nie tylko w Waszej diecie.

Promocję kuchni bezmięsnej rozpoczynamy we współpracy z zaprzyjaźnionym stowarzyszeniem Otwarte Klatki. Wsparcie dla działań naszego partnera możecie okazać na platformie charytatywnej: https://allegro.pl/charytatywni/stowarzyszenie-otwarte-klatki lub stronach stowarzyszenia. Zachęcamy!

 O co chodzi i dlaczego warto się zaangażować

Przez 5 kolejnych tygodni, zaczynając od najbliższego poniedziałku, będziemy publikować na Allegro Gadane post z przepisem na danie kuchni roślinnej. Od tego momentu będziecie mieć tydzień (do niedzieli) na zamieszczenie w komentarzu pod postem zdjęcia potrawy przygotowanej według tego przepisu. Spośród tych z Was, którzy w każdym z 5 tygodni podejmą wyzwanie, komisja konkursowa wyłoni 3 zwycięzców. Każdy otrzyma w nagrodę kartę podarunkową Allegro o wartości 1000 zł. Pamiętajcie, że zdjęć musi być (minimum) 5 - po jednym w każdym tygodniu.

zdjęcie 11-min.jpeg

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Mamy nadzieję, że dołączycie na naszej zabawy. Będzie smacznie!

[12.07.2021] 5 tygodni bez mięsa #1 sałatka z grillowanymi szparagami

[19.07.2021] 5 tygodni bez mięsa #2 twarożek ze słonecznika z rzodkiewkami i ogórkiem

[26.07.2021] 5 tygodni bez mięsa #3 czekoladowe muffinki z tofu i czerwonej fasoli z malinami

[2.08.2021] 5 tygodni bez mięsa #4 kanapkowa pasta z zielonego groszku i pora

[9.08.2021] 5 tygodni bez mięsa #5 kotleciki z ciecierzycy

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

miranda_202
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie. Nazywam sie Ewa Siedlecka. Moja przygoda z odrzucaniem produktów zwierzęcych rozpoczęła zie w 1997r. Stopniowo poznawałam  produkty roślinne, zamienniki mięsa, roślinne zagęstniki itp. z miłości do diet roślinnych ukończyłam psycbodietetykę i zaczęłam prowadzić bloga na temat diet roślinnych. www.vegedietetyka.blogspot.com Cieszę się z tego, że ludzie odrzucają jedzenie mięsa, jednak słowo "moda" niesamowicie ten trend banalizuje. Po co jeść mięso,  zwłaszcza latem skoro przyroda dostarcza nam wspaniałych, pełnowartościowych produktów, które po prostu warto wprowadzić w życie. życzę powodzenia w odkrywaniu nowych smaków i jakby co, służę rada i pomocą 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@miranda_202 Dziękujemy, że podzieliłaś się z nami swoimi doświadczeniami i zapraszamy do udziału w konkursie 🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów