anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy konkurencja może wystawić taki sam produkt jak mój skoro jestem jego prodecentem

jzielona
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam problem z jednym ze sprzedających. Otóż firma, użytkownik  Gigavolt_pl kopiuje najpopularniejsze oferty innych sprzedawców, "podpina się" pod nie i wystawia je jako swoje z niższą ceną. Opisy nad którymi jak wiadomo często trzeba siedzieć godzinami/dniami kopiuje bezczelnie na żywca. Ciężką pracę jaką trzeba włożyć w obsługę Allegro przejmuje za free, bez żadnych skrupułów.  

Od kilku miesięcy kiedy wprowadziliśmy produkt dbamy maksymalnie o jego jak najwyższą jakość, jak najlepszą obsługę , serwis -  co przekłada się na jego bardzo dobre oceny. Nagle ktoś podpina się pod produkt i wykorzystuje ciężką Allegro/harówę ot tak. Czy też tak macie ?  Czy można coś z tym zrobić ?

Oczywiście zgłoszenia do Allegro nic nie dają, bo jak wiadomo od lat to nie Ci którzy pracują na dobrą markę tego serwisu mają tu rację. Konto na Allegro mamy od kilkunastu lat i chyba o kilkanaście lat za późno dojrzeliśmy żeby rozważyć całkowite opuszczenie tego serwisu.

 

W naszym przypadku są to komputery naszej produkcji, przykładowa oferta tego użytkownika niżej:

https://allegro.pl/oferta/komputer-gamingowy-do-gier-rtx-3060-32gb-ssd-1tb-14543639876

A to link do naszej oferty:

https://allegro.pl/oferta/komputer-gamingowy-do-gier-rtx-3060-32gb-ssd-1tb-14443521008

To tylko jeden przykład. Skopiowanych produktów innych użytkowników jest dużo, dużo więcej.

pozdrawiam

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak działa katalog allegro . Jedni produkują swoje wyroby lub sprzedają oryginały uznanych producentów a inni mają wolną rękę by wszystko skopiować i wystawiać swoje podobne produkty . Podziękuj tym co stworzyli tego (po) twora .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z katalogiem nic nie zrobisz, widzę że komentarze wasze są lepsze więc jak ktoś się zna to poszuka was a nie ich.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@jzielona jakim producentem tego komputera jesteś? Jest tam znak firmowy producenta? Ja widzę tylko znaczek producenta obudowy (Savio). W jednym i drugim przypadku jesteście składaczami zestawów złożonych z gotowych komponentów. 😎

Obie oferty w życiu by mnie nie zainteresowały. Przede wszystkim ze względu na brak podania konkretnych modeli użytych podzespołów. Co świadczy tylko o tym, że składacz wciśnie tam, to co znajdzie najtańszego w hurtowni komputerowej.

oznacz moderatorów

jzielona
#7 Wielbiciel#

Wierz mi lub nie, ale nie wciskamy tam najtańszych rzeczy jakie znajdziemy w hurtowni. To my potem serwisujemy te komputery i to my bierzemy odpowiedzialność za to co jak to dość nieładnie określiłeś "wciśniemy" klientowi.  Faktycznie wybieramy to co jest aktualnie w najlepszych cenach w hurtowniach, ale tylko i wyłącznie coś na czym i my i klienci używający później sprzętu mogą polegać.  Nie znaczy to, że są to produkty niskiej jakości, po prostu odwalamy za klienta całą robotę i znajdujemy najlepsze podzespoły w najlepszych cenach na których warto polegać aby mógł się cieszyć latami z porządnego sprzętu, a my żebyśmy nie musieli zmagać się z dziesiątkami telefonów z reklamacjami. Chyba nie ma w tym nic złego ?

Stąd też mój post, dlatego też jestem poirytowany tym, że jako sprzedawca tworzysz pomysł, pracujesz na jakiś produkt, wypruwasz sobie żyły na Allegro, a ktoś bezczelnie skopiuje słowo w słowo cały opis, całą ofertę i podepnie się pod produkt który stworzyłeś, któremu wypracowałeś dobrą renomę i markę, a co gorsza podpięty przez niego produkt może być właśnie taki jak napisałeś, marnej jakości, złożony z najtańszych podzespołów.

I mimo ogromnej inwestycji zarówno finansowej (Allegro ADS, wyróżnienia) jak i ciężkiej pracy, ktoś taki może zniszczyć ten pomysł, ten produkt - sprzedając właśnie tzw "badziew" zamiast komputera który został bardzo dobrze oceniony przez wszystkich poprzednich kupujących.

Szanuję Twoją opinię i w zasadzie bardzo za nią dziękuję. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.

serdecznie pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@jzielona uroki "produktyzacji". Jeśli Twój opis i Twoje zdjęcia Allegro wrzuci w katalog, to każdy może to skopiować dzięki pomocy Allegro.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

A mnie zastanawia dlaczego ten Gigavolt ma smarta przy poleceniach 94,7%?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Co najmniej neutralny, no popatrzcie jak to wciskają tego smarta dosłownie wszystkim.

oznacz moderatorów

firmakrzak
#11 Animator#

@medalik_2009 czytałem to. Jest tam napisane, że aby skorzystać z promocji i uzyskać smart trzeba spełnić warunki - i jest link do warunków, jeden z nich to minimum 98% polecen lub status SS.

Chyba, że czegoś gdzieś nie dotyczytalem..

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@firmakrzak ale co czytałeś, bo chyba nie to, co podlinkowałem. Takie masz teraz warunki:

Na czym polega promocja

Twoje oferty wystawione na koncie zwykłym lub firmowym oznaczymy ikoną Smart!, jeśli:

Warunki dotyczące ofert (konta firmowe)

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, wymagamy dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Warunki dotyczące ofert (konta zwykłe)

  • utwórz warunki zwrotu przedmiotu i dodaj je w ofertach
  • udostępnij w ofertach co najmniej dwie z metod dostawy Allegro Smart! - z 2 różnych grup (w tym minimum jedną, za którą kupujący płacą z góry) albo udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart!, za którą kupujący płacą z góry. Pamiętaj jednak, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki
  • w zakładce Ustawienia dostawy ustaw prawidłowe wartości dla metod dostawy, z których korzystasz.

 

Gdzie masz te 98% poleceń lub status SS?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@medalik_2009 

Na czym polega promocja

Twoje oferty wystawione na koncie zwykłym lub firmowym oznaczymy ikoną Smart!, jeśli:

 

Po kliknięciu w link "warunki dotyczące ofert" jest strona, na której jest napisane to:

 

Warunki dotyczące sprzedaży

  • utrzymuj średnią ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98% (lub status Super Sprzedawcy)
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@medalik_2009 Sorry, masz rację. Wymóg 98% jest w "warunkach dotyczących sprzedaży", a spełniac trzeba tylko "warunki dotyczące ofert", a tam tego wymogu nie ma 🙂 

oznacz moderatorów