anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego korzystanie z katalogu zdjęć i opisów robi ze sprzedawców przestępców???

Spec-Medic
#7 Wielbiciel#

Witam
Allegro usunęło moją topową ofertę ponieważ skorzystałem z ich katalogu zdjęć i opisów. 
Wykorzystałem jedno ze zdjęć z katalogu aby stworzyć miniaturę. 
Wg. allegro to ja jestem przestępcom i naruszam prawa autorskie.
W takim razie jaki sens ma ten cały katalog skoro jakiekolwiek użycie go wiąże się z usunięciem wypromowanej aukcji i konsekwencjami prawnymi.
Miało to przyspieszyć pracę ?? Czy utrudnić życie sprzedawcom?? Skoro allegro udostępnia te treści to powinno mieć do nich prawa.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Sprawdź jeszcze czy zdjęcie w katalogu nie zostało xD. Gotowi je tam zostawić i nie widzieć problemu. Mnie kiedyś zdjęli książkę za tematykę nie zgodną z regulaminem po zgłoszeniu jakiegoś stowarzyszenia odsyłając przy tym na stronę stowarzyszenia. Mojej książki nawet na tej stronie nie było wymienionej, oprócz mojej było ich 7 sztuk na allegro + produkt w katalogu i nic  więcej nie zdjęli. Za to, żeby było ciekawiej na allegro było kilkadziesiąt stron innych tytułów podobnej tematyce wymienionych na stronie tego stowarzyszenia i nikt ich nie myślał zdejmować... Takie to uczciwe traktowanie przez allegro. Możesz popukać się w głowę i odpuścić, pisać o UOKiKu lub się sądzić, logiczne argumenty nie dotrą, zawsze zwalą winę na Ciebie. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

> Mojej książki nawet na tej stronie nie było wymienionej

Była - i jest nadal: https://www.nigdywiecej.org/4319-stowarzyszenie-nigdy-wiecej-nie-rekomenduje. Oferty przedmiotów zakazanych do sprzedaży na Allegro usuwamy na bieżąco, na podstawie zgłoszeń. Nie znaczy to oczywiście, że takich ofert na Allegro nie ma - zazwyczaj jednak długo nie zagrzewają miejsca.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Och ależ czytałam tę stronę i wtedy jej tam nie było. Proszę bardzo Pan niech za to przeczyta ten temat i potem powie, ze to sprawiedliwe.... Na dowód tego przeczytania ma Pan w tym temacie dokładnie wymienione tytuły, które za to tam były.

Naruszenie regulaminu??? - Społeczność Allegro - 565857

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Spec-Medic sprawdziłem to - dodane przez Ciebie w ofercie zdjęcia nie pochodzą z Katalogu Produktów. Musiałeś dodać je w inny sposób.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Spec-Medic
#7 Wielbiciel#

Tak jak wspomniałem. Wszystkie dodane zdjęcia były z katalogu allegro. Jedno z nich ściągnąłem z katalogu i zrobiłem z niego miniaturę dodając do niego zdjęcie zasilacza. Jeśli jest to niezgodne z regulaminem to proszę o tym poinformować. 

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

  Spec-Medic       mi np. się niektóre aukcje nie wznawiają mimo oznaczenia ponownego wznawiania po zakończeniu to mi odpisali że powodem jest korzystanie z "narzędzia zewnetrznego" przy wystawianiu aukcji. Nawet nie wiem że jakieś "narzędzia" istnieją, wystawiam zawsze korzystając z "formularza wystawiania" lub "wystaw podobne ". Tak że myślę że po prostu sami nie ogarniają i odpowiadają wg. jakiegoś swojego "wewnętrznego szablonu dla upierdliwych użytkowników".

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Spec-Medic możesz używać Katalogu Produktów w klasyczny sposób, jednak ściąganie, modyfikowanie i ponowne umieszczanie w ofertach zdjęć z Katalogu może skutkować takimi konsekwencjami, jakie Cię spotkały.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Spec-Medic
#7 Wielbiciel#

@msniezek a czy ta sama sytuacja dotyczy opisu oferty z katalogu? tzn. dopiszę w treści opisu z katalogu cokolwiek i znowu zostanę potraktowany jak przestępca? 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Spec-Medic nie - opisu to nie dotyczy. Możesz go dowolnie modyfikować.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

pan Administrator odpisał wyraźnie. Można pączka lizać przez szybę cukierni, wąchać kiełbaskę zza lady na odległość i nie klepać kobiet po pośladkach żywcem. Czyli przestępca 😉

oznacz moderatorów