anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie udaje mi się połączyć ofert z katalogiem

Client:116189194
#8 Zapaleniec#

Nie udało mi się połączyć dwóch ofert z Katalogiem. Wyskakuje dziwny komunikat, tj:

Oferta 14755277311 - Produkt w Katalogu Allegro (EAN-GTIN: 5905090001928) jest zbliżony parametrami do Twojej oferty, ale ma przypisaną inną kategorię: Allegro - Dom i Ogród - Wyposażenie - Zabawne gadżety.

 

Gdzie wchodząc w produkt o EAN 5905090001928 widzę kategorię Allegro - Supermarket - Produkty spożywcze - Zestawy prezentowe.

 

O co tutaj chodzi?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116189194 Produkt z tym EANem jest w kategorii Zabawne gadżety. Jeśli uważasz, że ta kategoria jest nieprawidłowa, to zgłoś błąd produkcie.

Dla ułatwienia podsyłam formularz dla tego produktu:  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/2b84c021-6f79-498d-a815-dd90e485ff0b 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:116189194
#8 Zapaleniec#
Dziękuję za reakcję. Jednak ja widzę, że ta oferta jest w kategorii Allegro > Supermarket > Produkty spożywcze > Zestawy prezentowe. I nie wiem, czy się mylę, ale oferta nie jest powiązana z innym produktem - chyba że ja coś źle rozumiem?
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116189194 Ta oferta nie jest połączona z żadnym produktem. Natomiast produkt o tym EAN-ie znajduje się w kategorii Zabawne gadżety. Jeśli więc chcesz zmienić kategorię produktu, wypełnij formularz, który przesłała Ola.

Kiedy oferta będzie w tej samej kategorii, co produkt z Katalogu, będziesz je mógł ze sobą powiązać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:116189194
#8 Zapaleniec#

Tak zrobię.

Staram się jednak zrozumieć skąd powstała taka nieścisłość. Mogłabym prosić o wyjaśnienie procesu publikowania produktu i oferty? 

W tym przypadku mamy woreczek prezentowy - nasz autorski produkt. Więc w momencie wrzucania oferty na Allegro automatycznie powstał produkt, jak rozumiem? I automat wrzucił go w błędną kategorię? 

oznacz moderatorów

Client:116189194
#8 Zapaleniec#

I poproszę jeszcze o link do zmiany kategorii w produkcie o EAN: 5905090001911, nr 14755275173.

Nie mam pojęcia, jak sama mam znaleźć ten produkt? Wyszukując go po EANie znajduję tylko ofertę. Nie produkt

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116189194 Tu jest link do formularza zgłoszenia zmiany w produkcie: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/96694991-84f2-409d-af4d-e941def36beb

Sama publikacja oferty nie powoduje dodania produktu do katalogu. Sprawdź tutaj co należy zrobić podczas wystawiania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:116189194
#8 Zapaleniec#

Witam, powracam z podobnym problemem - nie mogę połączyć dwóch ofert w produktami przez błędną kategorię produktów. Jak mogę zgłosić błędną kategorię. Sprawa dotyczy ofert o numerach 13726667752 oraz 13726670220.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116189194 Skorzystaj z opcji "Zgłoś błąd w produkcie". Tutaj znajdziesz instrukcję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:116189194
#8 Zapaleniec#

Hm, problem chyba jest gdzie indziej. Kiedy klikam "Połącz z katalogiem" przy ofercie nie połączonej, wyskakuje mi komunikat, że "
Nie udało się wyświetlić danych do uzupełnienia. Przejdź do kolejnej oferty lub spróbuj ponownie później." I tak już kilka dni... Nie wiem jak znaleźć produkt, w którym miałabym zgłosić błędny nr katalogu

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116189194 Dobrze rozumiem, że nie podpowiada Ci się żaden produkt z katalogu do połączenia z tymi ofertami? Być może poprostu nie ma takich produktów w katalogu i konieczne będzie ich dodanie.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:116189194
#8 Zapaleniec#

Tak, jest to możliwe, choć zawsze dodając nową ofertę robimy od razu nowy produkt (jako producent). Być może w tych dwóch przypadkach jednak nie powstał nowy produkt. Jak go założyć? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:116189194 to weź nowy ean i sobie zrób nowy produkt 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:116189194 To są właśnie uroki "katalogu Allegro"

Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.

oznacz moderatorów