anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić nazwę produktu z katalogu na właściwą

ChordaDS
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Temat był zapewne już omawiany, ale nie znalazłem. Chodzi o nazwy produktów z katalogu. Nazwa produktu z katalogu powstaje automatycznie: kategoria + marka + konsystencja + wielkość. Problem w tym że ja jako producent posiadam 30 wyrobów, każdy Tej samej marki, każdy tej samej konsystencji i każdy tej samej pojemności. Więc jeżeli ktoś do AllegroSzukajki wpisze po prostu "chorda" dostanie listę 30 produktów o tej samej nazwie różniących się jedynie miniaturą zdjęcia. Trzeba dopiero wejść w aukcję aby zobaczyć nazwę aukcji, którą wymyśla sprzedający. Każdy z tych 30 produktów ma inne zastosowanie, więc jeżeli szukam konkretnego muszę zajrzeć do każdej aukcji. W moim odczuciu mocno zniechęcające. Czy jest jakaś metoda aby nazwa produktu była zgodna z właściwą nazwą, a nie tą która powstaje automatycznie i z rzeczywistością ma niewiele wspólnego?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @ChordaDS możesz zgłosić błąd w produkcie i zasugerować inną nazwę. 
Zdarza się, że produkty mają regułę nazwy, wtedy trzeba poprawić konkretne parametry. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ChordaDS
#8 Zapaleniec#

Jeżeli dobrze to rozumiem, to oznacza że w niektóre parametry mam wprowadzić jakąś bzdurę. np w Markę nazwę produktu. Tak to działa?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ChordaDS nie, nie powinno być tam bzdur, podaj mi proszę ofertę powiązaną z produktem o jakim piszesz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ChordaDS
#8 Zapaleniec#

@la_nika 

wkurzyłem się i kilka ofert wcześniej wystawionych usunąłem. Wystawiłem teraz nową:

https://allegro.pl/oferta/nawoz-akwarystyczny-chorda-15-02-micro-200ml-15139583877

na razie przy listowaniu jeszcze nie wyrzuca tej oferty, ale nazwa produktu która się tam wyświetla powstaje automatycznie czyli "Nawóz płyn Chorda 200 l" i nie mam możliwości jego zmiany. A ta nazwa jest tak samo prawdziwa dla 30 innych moich produktów a właściwa nazwa tego produktu to "Nawóz Akwarystyczny Chorda 15.02 Micro 200ml"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ChordaDS ok, dziękuję! Zgłaszam to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ChordaDS poprawione w tym produkcie. Parametr pojemność wyrażony jest w litrach. W tym produkcie zmieniliśmy od razu z 200 l na 0,2 l. 
Teraz w nowych produktach będzie już "Nawóz akwarystyczny" natomiast napisz proszę czym jest 15.02 Micro?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ChordaDS
#8 Zapaleniec#

@la_nika 

Bardzo Dziękuję Moniko za pomoc 😁.

Ogólnie to mam takich produktów ok 30 i właśnie słowo "Micro" odróżnia ten produkt od innych. Micro jest nazwą nawozu (typem) ten konkretny akurat zawiera mikroelementy, jest jeszcze Macro (makroelementy), Basic (zawierająca makro i mikro elementy jednocześnie), Kalium zawierający potas, Ferrum zawierający żelazo i tak dalej i tak dalej

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ChordaDS mhm, myślę, że w takim razie warto spróbować dodać tutaj dodatkowy parametr. Czy nazwa "typ" będzie odpowiednia? Jeśli masz inną propozycję, daj znać, jeśli uda się dodać taki parametr, to uzupełnienie go powinno rozwiązać problem 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ChordaDS
#8 Zapaleniec#

@la_nika 
Odpowiem tak jak by dla mnie było najlepiej i myślę że dla większości sprzedających w tej kategorii będzie podobnie:
kategoria + marka + nazwa produktu + wielkość + konsystencja
czyli wynikowo
Nawóz Akwarystyczny + Chorda + 15.02 Micro + 0,5l + płyn

I jeżeli można kilka drobniejszych uwag:

- aby nazwa brzmiała prawidłowo i sensownie (branża tak to nazywa) zamieniłbym kolejnością wielkość i konsystencję

- "płyn" zamieniłbym na "w płynie"

- jednostki (przynajmniej w tej kategorii) zamieniłbym z l na ml (to standard w branży)

Darek

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ChordaDS okej, dziękuję Darek! Zgłosiłyśmy to, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź w tej sprawie 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ChordaDS
#8 Zapaleniec#

@la_nika 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Zawsze wiedziałem że Monika to imię fajnej dziewczyny 😁

pozdrawiam: Darek

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika błąd w tytule zgłaszany był ze 3 miesiące temu , tu na forum również był temat poruszany i jak grochem o ścianę nr oferty 14848700385

Pomocy !!! Dziewczyno ratownika 🥀

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria działam w tej sprawie. Mam nadzieje, że uda się to poprawić, dam znać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria zmienione 👍

@ChordaDS jeszcze nie mam odpowiedzi w Twojej sprawie, więc pewni będziemy musieli poczekać do poniedziałku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika 😀 dziękuję 

oznacz moderatorów

KoreaBeautyPL
#7 Wielbiciel#

Witam, też mam problem z nazwą katalogu, ponieważ wprowadza ona w błąd. Mam 3 oferty tego samego produktu, tylko że w różnych zestawach, jeden większy, drugi mniejszy, trzeci mini, ale po połączeniu ofert do katalogu mają nazwę tego drugiego, co się nie zgadza z rzeczywistością i co budzi wątpliwości u klientów, czy mogłabym coś zrobić, żeby wyświetlała się oryginalna nazwa?

Pozdrawiam i z góry dziękuję 🙏🏻 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@KoreaBeautyPL Czy możesz wskazać numery ofert, o które chodzi? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

KoreaBeautyPL
#7 Wielbiciel#

15141881428 mini 

15141677971 największy

14882917094 mniejszy 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KoreaBeautyPL te produkty powinny mieć inne kody EAN, wówczas nie byłoby problemu, bo parametr EAN jest identyfikującym. Są to inne produkty, więc producent powinien nadać dla nich inne EANy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów