anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kod EAN co zrobić jeśli są dwa dla tego samego produktu?

Client:58958204
#8 Zapaleniec#

@k_owczarek1  bardzo proszę o wyjaśnienie kwestii nadawania kodów ean do produktów które je już posiadają. A mianowicie, jest sprzedawca który sprzedaje pewien produkt, ale chcąc uniknąć połączenia z katalogiem produktów w parametrach podaje 2 kody ean. Jeden jest prawidłowy, nadany przez producenta, a drugi wykupiony przez tego sprzedawcę w gs1. Podczas wystawiania tych produktów istnieje możliwość podpięcia się pod nie w katalogu produktów. Po czym sprzedawca wysyła wiadomość, że jest jedynym dystrybutorem tego produktu, do niego należy kod ean 😄.  Zgłaszanie błędu w katalogu nic nie zmienia, bo za chwilę on też zgłasza i pewnie wam też wciska, że kod ean należy tylko do niego.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:58958204 mam info od Ekspertki, że sprawa jest konsultowana, poprosimy o cierpliwość, damy znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@Client:58958204 

zapytałam o nasze stanowisko w temacie GTIN osoby, które się nim zajmują.

Generalnie mamy świadomość, że system GTIN, jak każdy inny system ma swoje niedoskonałości. Dlatego w produkcie przetrzymujemy wiele wartości EAN, by sprzedawca mógł wybrać dla siebie odpowiednią. My ze swojej strony pracujemy nad mechanizmami, które pozwalają nam coraz skuteczniej wykrywać zduplikowane produkty - dzięki temu wyszukujemy ten sam produkt nie tylko na podstawie EANu, ale też wartości innych parametrów lub zdjęcia.

Rozumiem, że miałeś sytuacje, że jakiś sprzedający pisał do Ciebie, ze to jego produkt, bo licencjonuje na niego EAN w GS1 ? 

oznacz moderatorów

Client:58958204
#8 Zapaleniec#

@k_owczarek1 owszem, ktoś próbuje straszyć mnie sądem, ale jakoś mnie nie przestraszył. Moje zgłoszenia do was były skuteczne i nieprawidłowy ean usuwaliście, po czym ten sprzedawca zgłaszał do was swój ean i oczywiście znowu odpinaliście mój produkt. Taka zabawa w kotka i myszkę. Sprawdzenie prawidłowości kodu ean przypisanego do danego produktu zajmuje 30 sekund. Więc nie rozumiem odkładania tego na kolejny etap produktyzacji. To przerażające, że jeszcze latami będziecie grzebać w katalogu.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Mnie najbardziej interesuje jak pracuje ta wyszukiwarka allegro. Kiedyś po wpisaniu zapytania pojawiało się minimum 100stron odpowiedzi, związane bądź niezwiązane z wyszukiwaniem.

Później odpowiedzi były sortowane główny nacisk na te najdroższe.

Ostatnio jak szukam często pojawia się że nie znaleziono szukanego przedmiotu i są propozycje podobnych przedmiotów ale kompletnie z czapy, wcale nie pasują do tego co wpisane. Myślę że jest to związane z tym ean, jak wpisuję konkretny ean na zestaw wierteł to wyskakują mi cukierki😂

Bardzo skutecznie wyleczyło mnie to z zakupoholizmu. 

 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Co racja to racja. Prosiłam o zrobienie czegoś z zeszytami 2 tygodnie przed początkiem roku szkolnego, musiałam kupić wszystko w sklepie stacjonarnym, bo tu po wejściu w pierwszych kilka aukcji odechciało się zakupów. Filtruje sztywną okładkę- wyskakują same miękkie itp. Skarpetek córce 3h szukałam, wyszukiwarka normalnie bajka. Może jakieś dopłaty dla desperatów jeszcze z niej próbujących korzystać by się przydały????

oznacz moderatorów