anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadawanie Eanu, Polskiego producenta ale ze swojej Puli

szczepekzecho
#7 Wielbiciel#

Mam dla mnie ciężką rozkminię 😅

W mojej kategorii pojawiają się masowo produkty z Eanami nadawanymi przez sprzedających którzy sobie wykupili jakieś pule Eanów w GS1.

Nadawają je na produkty Polskiego producenta, robią to głównie z jednego powodu konkurencja wystawia dany produkt Taniej czasem faktycznie poniżej kosztów lub po kosztach.

Ja jak dotąd porostu wywalałem taki produkt czy nawet producenta z oferty, ale chciałbym zaciągnąć wiedzy z przemyśleń innych czy nie zacząć robić tego samego konkurencja i..

Wystawić produkt ze swoim Eanem ale oznaczyć prawdziwego producenta/Markę i jechać po cenach gdzie ma sens mieć dany towar w Ofercie?

Nie wiem czy to nie Karalne, jeśli tak to czy i tak nie warto,

ale narazie tylko Pytam 😅

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

RED
#21 Demiurg#

@szczepekzecho allegro zaleca takie działania, przy swojej produktyzacji

chociaż jest to wątpliwe i mało etyczne

czy też może być niezgodne z prawem

 

inaczej nie da się wystawić przedmiotu lub kompletu niby takiego samego ale odmiennego od tego z katalogu allegro

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

To już wiem dlaczego np. niektóre produkty Yato w katalogu mają po 10 eanów. Tylko teraz który wybrać żeby nie podpaść jakiemuś innemu sprzedawcy?

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

Ale macie dylematy... zabawa się kończy, gdy EAN zostanie skopiowany przez Chińczyka. Wtedy pojawią się setki kopii oferty nawet 100 razy tańszych niż oryginał... Już nic nie sprzedasz z takiej aukcji.... Oferta realnie nie będzie widoczna, a nawet jak ktoś trafi to pójdzie do Chińczyka z symboliczna ceną,  więc kupi gdzie indziej, choć towaru na oczy nie zobaczy, a na pewno nie to co zamówił.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

szczepekzecho
#7 Wielbiciel#

Na szczęście naszych produktów chińczyk nie podrabia, za duży gabaryt i waga na kontenery oni wolą rzeczy do 0,5kg,

Ale mamy za to konkrecje która nie umie liczyć kosztów i też polowe czasu szukam produkty które zwyczajnie nie warto mi wystawiać bo za darmo pracować nie chce moi pracownicy też nie 😅

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Co do zasady nie nadaje się kodu EAN dla produktu już oznaczonego kodem EAN. 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @szczepekzecho. Jeśli produkt już posiada swój kod EAN, nadany przez producenta, to na ten podstawie będziemy dalej weryfikować ten produkt. Informacje na temat produktu i zgodności kodów czerpiemy z bazy GS1. 
Gdyby produkt nie posiadał swojego kodu EAN, to mógłbyś skontaktować się w tej sprawie z producentem i ustalić możliwość nadania takiego kodu. 
Jeśli ten produkt istnieje już w naszym Katalogu, to zachęcam do powiązania oferty z tym produktem - o ile oczywiście oferowany asortyment jest w 100% zgodny z produktem. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów