anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany użytkownik z ofertami skopiowanymi z katalogu

oewi92
#8 Zapaleniec#

Witam

Trafiłam na aukcję ze skopiowanym kropka w kropkę opisem i zdjęciami z mojej aukcji. Allegro nie widzi problemu, bo produktyzacja i katalog pozwalają na takie działanie. Rzecz w tym, że wysyłka jest z Chin, marka jest inna niż mojego produktu...A opis oczywiście produktu mojego.

Nowe konto, 22tys aukcji, zero komentarzy. Weszłam na pierwszą z brzegu. Skopiowany opis i zdjęcia innego użytkownika. Tak bezczelnie, że w opisie znajduje się nawet logo sklepu, który pierwotnie wystawił aukcję. Allegro niespecjalnie przejęło się zgłoszeniem.

Dlatego daję Wam znać, żebyście mogli zobaczyć czy w ofercie sprzedającego nie ma bliźniaków Waszych ofert.  Pozbawianie sprzedających praw autorskich to jedno. Ale konto wygląda conajmniej podejrzanie, a zdjęcia i opisy są dokładnie takie jak na aukcjach uczciwych sprzedających.  Jeśli klient zostanie oszukany, a później trafi na aukcję, która wygląda dokładnie tak samo, to raczej nie wzbudzi to jego zaufania.

A to wszystko zgodnie z regulaminem...

Nick: WanXiaowen

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Witaj w katalogu nieudanych produktów 😉

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@oewi92 Cześć. O które dokładnie oferty tego sprzedającego chodzi? Na koncie, z którego piszesz, nie prowadzisz sprzedaży, zatem nie mam jak tego porównać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

oewi92
#8 Zapaleniec#

Pierwsze z brzegu :

https://allegro.pl/oferta/wyprawka-komplet-dla-noworodka-56-spioszki-belove-13541628459

-oryginalna oferta od sprzedawcy be_love

 

https://allegro.pl/oferta/sukienka-niemowleca-na-lato-z-wszytymi-szelkami-92-13544268248

-oryginalna oferta od sprzedawcy szataskrzata

https://allegro.pl/oferta/sukienka-elza-3d-falbany-kraina-lodu-134-polska-13544210426

-oryginalna oferta od sprzedawcy bonmalgo

 

https://allegro.pl/oferta/komplet-dziewczecy-3cz-body-spodenki-opaska-56-13541614858

-oryginalna oferta od sprzedawcy ciuchciuch

 

W każdej z tych aukcji w opisie zaznaczono, że produkt pochodzi z polski. A kraj wysyłki to Tajwan...Coś jest chyba nie tak.

To kilka ofert. Nie chce mi się przeglądać 20tys

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No i ma gotowe wszystko:

LEW433_0-1681629324327.png

jeszcze nie Chiny.

oznacz moderatorów

oewi92
#8 Zapaleniec#

Byłam pewna, że wcześniej miał wpisane Chiny. Ale w sumie nie to jest w tym istotne

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To efekt produktyzacji i katalogu Allegro.

Wystawiając towar na All i dodając go do katalogu zrzekasz się wszystkich swoich praw autorskich.

Dlatego aukcje "mnożą się". Dla Allegro to jest super. Sprzedawcy niech się biją na ceny, ważny jest zysk dla All. 

Miałem kiedyś pewne produkty, byłem liderem w ich sprzedaży na Allegro, głównie chodziło o zdjęcia - trochę godzin nad nimi spędziłem. Naraz sprzedaż spada praktycznie do zera - przeglądam aukcje, a tam dziesiątki ofert z moimi zdjęciami, oczywiście z niższą ceną. Piszę do Allegro, przeglądam regulamin - i co? i "kapucha" - te zdjęcia już nie są moje, tylko Allegro. Teraz również i opisy...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

oewi92
#8 Zapaleniec#

teraz będę mądrzejsza...Wszystkie produkty jakie mam są szyte dla mnie.Producent sprzedaje też innym, ale jest mała szansa, że powtórzą się w dokładnie tej samej wersji kolorystycznej. Więc przy wystawianiu tworzę produkt. Teraz będę wystawiać najpierw ze słabym zdjęciem i opisem, a później będę to sobie edytować.  Niech w katalogu zapisuje się sobie ta pierwsza wersja. Zajmie to więcej czasu, ale zdjęciami i opisami nie zamierzam się więcej dzielić.  Również poświęcam na to dużo czasu i pieniędzy. A później kto inny ma to za darmo i wykorzystuje najprawdopodobniej do oszustwa. 

Bo tak to chyba działa tak, przy tworzeniu produktu zaczytuje informacje do katalogu. Ale później jak produkt jest już stworzony to nowych zdjęć nie wyłapuje, tak?

oznacz moderatorów

Ting_pl
#7 Wielbiciel#

Jako sprzedawca w Chinach również spotkaliśmy się z tego rodzaju sprzedawcami.
W rzeczywistości używają oni pewnego rodzaju technologii erp, takich jak "mabang" lub "tongtool", do kopiowania sprzedanych ofert. Dopóki oferta jest sprzedana, mogą śledzić i kopiować oferty.
Zgłaszaliśmy również te sytuacje do allegro, ale wydaje się to bezużyteczne.
To, co możemy zrobić, to odmówić korzystania z ich systemów erp do tej pory.

oznacz moderatorów