anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyłka w numerze kategorii?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Methrylis
#13 Ambasador#

Przychodzę z dość dziwnym problemem, który uniemożliwia mi wystawienie jednego produktu przez API. Chodzi o narodowy kotylion (EAN 5902973135473), który wg API powinien się znajdować w kategorii 316333. I właśnie to jest kluczowe i tu mam pytanie: co to jest za kategoria? Bo według strony allegro oraz API, jest to kategoria "Kotyliony i przypinki " o ścieżce "Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Flagi i symbole narodowe > Kotyliony i przypinki". Zgadza się? No nie bardzo, bo katalog twierdzi coś zupełnie innego. Po wyszukaniu danego EANu w katalogu, wywala dwa produkty znajdujące się w kategorii "Kostiumy, przebrania  > Pozostałe (88334)" oraz "Galanteria i dodatki > Przypinki i piny (305997)". Nie ma tutaj kategorii, której wymaga ode mnie katalog i API, a więc "Kotyliony i przypinki (316333). Ale to nie koniec, bo gdy wejdę w wygenerowane przez API szkice moich nieopublikowanych ofert, to wspomniany kotylion jest już połączony z katalogiem. 

I to jest najdziwniejsze. Bo:

Po pierwsze, produkt jest połączony z kategorią nr 316333

Więc niby "Kotyliony i przypinki", tak?

No właśnie nie. 

Po drugie bowiem, produkt jest połączony z kategorią "Moda > Odzież, Obuwie, Dodatki > Galanteria i dodatki > Przypinki i piny". Czyli, katalog twierdzi, że kategoria o nr 316333 to kategoria "Przypinki i piny" - co jest przecież nieprawdą.

I dlatego katalog każe mi połączyć produkt jednocześnie w dwóch kategoriach, nie mogąc dojść do porozumienia. W wyniku tych dziwnych zawirowań, w ogóle nie mogę opublikować produktu, bo allegro każe mieć wszystko połączone z katalogiem, a, niestety, kategoria "Kotyliony i przypinki" jest kategorią, w której łączenie nie jest wymagane - ale API już tego nie przepuszcza, bo jeśli nie da się czegoś połączyć, to nie da się też wystawić. W takim przypadku po prostu wystąpiłabym o zmianę kategorii w katalogu - ale się nie da, bo wg katalogu, przy tym produkcie wisi zupełnie inna kategoria, czyli 'Przypinki i piny" XD

Niżej screeny, żeby to wszystko jakoś zrozumieć. Bo może ja coś przegapiam:

wtf .png1111.png2222.png3333.pnggbvfdcsxaz.pngZrzut ekranu 2023-03-23 084126.pngZrzut ekranu 2023-03-23 084228.png

 

Będę wdzięczna za pomoc, bo albo ja jestem głupia, albo coś tu jest pomieszane.

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis wyjaśniam już tę sytuację i wrócę do Ciebie z wyjaśnieniem jak tylko dostanę odpowiedź w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ hej, wiadomo już coś może w mojej sprawie?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis tak 🙂 Przepraszam, że musiałeś czekać na odpowiedź, ale właśnie dostałam potwierdzenie, że w tej chwili produkt powinien się już wyświetlać tylko w kategorii "Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Flagi i symbole narodowe > Kotyliony i przypinki".

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ fantastycznie, bardzo dziękuję za pomoc!

oznacz moderatorów