anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z katalogiem produktów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszałem już kilka razy problem na allegro ale nic z tym nie robią. Wystawiam getry przykładowo z kodem 5907632628631

Getry są w rozmiarach 146 i 152 oraz kilku kolorach ale mają ten sam kod. Wystawiając np kolor zielony rozmiar 152 w tym chorym katalogu allegro mam do wyboru tylko: Legginsy dziecięce długie ocieplane bawełna niebieski 152

Nie wiem co oni tam znowu zmienili ale od jakiegoś czasu mam non stop pytania klientów jaki to w końcu kolor mam wystawiony. Masakra jakaś. Szczerze się nie dziwię. Zgłaszam problem to mi odpowiadają, że kod EAN jest prawidłowy. Albo ja jestem ograniczony albo Ci co tam siedzą.

Jak dam KONTYNUUJ BEZ PRODUKTU z nadzieją, że utworzy mi nowy produkt w kolorze zielonym okazuje się że ten inteligentny program przyporządkował mi je po raz kolejny do istniejącego już produktu. Nie wiem co mam z tym zrobić.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Halfrunt
#18 Luminarz#

Na każdy rozmiar i kolor musisz nadać inny kod EAN

oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Ja tylko sprzedaje Nie jestem producentem żeby zmieniac kody

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@jankes_m80 

Daje Ci namiary do fachowca Allegro od produktyzacji.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/spotkania-z-ekspertami-allegro/14-06-pytasz-i-wiesz-katalog-produk...

też nic nie zrobi 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jankes_m80 w tej konkretnej kategorii (nr 91501) parametry identyfikujące dla produktu to: Marka i Rozmiar.
Tytuł produktu natomiast tworzony jest na podstawowe reguły nazwy: Marka + "Legginsy dziecięce" +  Długość +  Rodzaj +  Materiał dominujący +  Kolor +  Rozmiar, czy gdy próbujesz stworzyć nowy produkt, uzupełniasz wszystkie te parametry? 
Jeśli tak, a i tak nie możesz utwory produktu to poproszę o zrzut ekranu na którym będzie to widoczne.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Jest taka opcja że nie wszystkie. Dzisiaj zrobię próbę.Dziękuje

oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Czy muszę wystawić nową ofertę czy wystarczy edytować już istniejącą?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jankes_m80 parametry możesz zmienić przez edycję w trwającej już ofercie w dowolnym momencie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Połączyliśmy ofertę z Katalogiem produktów Allegro

Produkt z takimi danymi już istnieje. Powiązaliśmy go automatycznie z ofertą.
 
On wie lepiej czy to nowy czy już istniejący produkt. Krew mnie już zalewa.2.jpg1.jpg
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@jankes_m80  Skonsultowałam tę kwestię i otrzymałam informację, że w tej kategorii, dla ofert z parametrem stan - nowy, kod EAN jest wymagany. EAN jest unikalnym kodem, zatem zgodnie z informacją, jaką otrzymałeś już wcześniej od @Halfrunt, dla każdego rozmiaru i wzoru musi być osobny EAN. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Czyli na to wychodzi że allegro i jego specjaliści są mądrzejsi od producentów ubrań. Firma istnieje 30 lat ma jeden kod EAN dla kilku spodni dresowych a teraz allegro ją uświadomiło że tak nie może być. Proszę mnie nie rozśmieszać.

oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Jak jest tak jak Państwo eksperci twierdzicie. To proszę mi wytłumaczyć dlaczego w ofercie bluzek które mam wystawione jest wszystko tak jako powinno??? https://allegro.pl/oferta/bluzka-100-bawelna-koszulka-polski-producent-r122-14559629713

Bluzki mają ten sam kod EAN (rozmiary 92, 98, 104 i 110) i są w 8-9 kolorach. Jakoś nie muszę mieć innego kodu EAN dla każdego rozmiaru i koloru?? Proszę wybaczyć jeśli się mylę ale mam wrażenie że Państwo sami nie znacie odpowiedzi na moje pytania.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@jankes_m80 Przede wszystkim muszę zwrócić uwagę, że jest to inna kategoria. W kategorii nr 91501 (leginsy) widać warianty produktowe, czyli utworzone na podstawie katalogu produktów. 

Natomiast w kategorii nr 89508 (bluzki) w ofercie 14559629713 są warianty ofertowe, czyli utworzone przez Ciebie w narzędziu do wielowariantowości. Stopniowo wprowadzamy warianty produktowe do kolejnych kategorii, co oznacza, że ostatecznie nie będziesz mógł samodzielnie stworzyć wariantów. Dodatkowo produkty posiadające nieprawidłowe parametry, takie jak kod EAN, zostaną najprawdopodobniej usunięte lub przynajmniej wyłączone do momentu wprowadzenia prawidłowych wartości parametrów. 

Sprawdziłam również produkty przypisane do ofert bluzek i są one oznaczone jako duplikaty, co również oznacza to, że w przyszłości mogą zostać usunięte. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

To jeszcze jedno pytanie. Dlaczego w EAN 5907632628631 są do wyboru trzy kolory z rozmiaru 146 a na przykład z rozmiaru 152 jest tylko niebieski? Jak mogą być trzy kolory pod tym samych kodem EAN to jaki problem żeby było ich po kilka w każdym rozmiarze?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@w_kiwi "Stopniowo wprowadzamy warianty produktowe do kolejnych kategorii, co oznacza, że ostatecznie nie będziesz mógł samodzielnie stworzyć wariantów." 

Mistrzostwo, jeden nie może sobie ustawić różnych rozmiarów tego samego produktu w wielowariancie a drugi łączy spodnie różnych producentów w jeden produkt i jest spoko 🤣 

oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Ja to co robicie z tymi wariantami nie nazwał bym mistrzostwem a burdelem i tyle w temacie.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika "Tytuł produktu natomiast tworzony jest na podstawowe reguły nazwy: Marka + "Legginsy dziecięce" +  Długość +  Rodzaj +  Materiał dominujący +  Kolor +  Rozmiar" 

Jest możliwość sprawdzenia sobie gdzieś w jaki sposób "tworzona" jest nazwa produktu dla konkretnej kategorii? Nie wiem jakiś plik albo metoda w API? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek Nie, nie udostępniamy takich informacji dla wszystkich kategorii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ to proszę mi przesłać to tutaj dla tych kategorii, dla których taką informację udostępniacie. 

oznacz moderatorów