anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt połączony prawidłowo ale Kategoria oferty nie pasuje do kategorii produktu

automisala
#10 Popularyzator#

Używamy omijacza opłaty utrzymaniowej i mamy trochę takich błędów:
"Kategoria oferty (255616) nie pasuje do kategorii produktu (322217)"
Kategoria 255616 jest dostępna jako jedna z kliku możliwych do wystawienia w tym produkcie.

Towar jest prawidłowo połączony z katalogiem produktów Allegro.

Przez ten błąd oferty nie zostają zakończone i wystawione na nowo. Mamy tego typu błędów ponad 20.
Spotkaliście się z czymś takim ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automisala Cześć. 🙂 Ten komunikat wskazuje na to, że kategoria, w której chcesz wystawić ofertę, nie jest w liście kategorii przypisanych do produktu. W tej sytuacji możesz zgłosić nam potrzebę dodania kategorii do produktu lub wystawienie oferty w innej kategorii (zgodnej z produktem). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

automisala
#10 Popularyzator#

Proszę sprawdzić w jakich kategoriach można wystawiać produkt Jacky 44058 filtr powietrza stożkowy 5903359440587 i jeszcze raz przeczytać co napisałem 

oznacz moderatorów

automisala
#10 Popularyzator#

Czy uzyskam odpowiedź na moje pytanie? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automisala Przepraszam Cię, że czekasz, ale wciąż weryfikujemy, co jest przyczyną problemu. Wrócę do Ciebie, kiedy otrzymam odpowiedź w tej sprawie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

automisala
#10 Popularyzator#

Na jakim etapie jest weryfikacja tego problemu?

Od końca stycznie nic się w tej sprawie nie zmieniło.

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automisala Cześć. W tym wypadku powinieneś wystawić ofertę w kategorii produktu. Numer kategorii 322217 nie należy do żadnego zbioru (ponieważ są tam obudowy, a nie filtry), zatem nie wystawisz oferty w kategorii 255616.

Kategoria pojawia się jako proponowana wyłącznie na podstawie nazwy oferty, ale nie jest połączona z produktem. Jeśli chcesz zmienić kategorię w produkcie, to musisz zgłosić nim w błąd (jak zgłosić błąd w produkcie przeczytasz tutaj). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

automisala
#10 Popularyzator#
Czy Wy czytacie co się tutaj pisze?

Poniżej lista z Katalogu produktów dla omawianego produktu 5903359440587.

Proszę spojrzeć na ostatnią pozycję na liście - dodam, ze w tej kategorii mamy wystawiony ten produkt (prawidłowej) i jest połączony, a mimo to wywala błąd przy próbie automatycznego zakończenia i wystawienia oferty.

Kategorie w których możesz wystawiać produkt
  • Motoryzacja - Części do maszyn i innych pojazdów - Części do maszyn budowlanych - Filtry
  • Motoryzacja - Części samochodowe - Filtry - Filtry oleju
  • Motoryzacja - Części samochodowe - Filtry - Filtry hydrauliczne
  • Motoryzacja - Części do maszyn i innych pojazdów - Części do maszyn rolniczych - Do kombajnów - Filtry
  • Motoryzacja - Części samochodowe - Filtry - Zestawy filtrów
  • Motoryzacja - Części samochodowe - Filtry - Filtry powietrza
  • Motoryzacja - Części do maszyn i innych pojazdów - Części do maszyn rolniczych - Do traktorów - Filtry
  • Motoryzacja - Części samochodowe - Tuning mechaniczny - Filtry i obudowy - Sportowe filtry powietrza
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automisala Na początku pisałeś, że ofertę próbujesz wystawić w kategorii 255616, a produkt był w 322217 (i dla nich nie ma agregatu).

Obecnie produkt z EAN 5903359440587 możesz wystawić w kategoriach 255616, 49241, 260584, 49242, 49239, 252208, 319150, 252234. Piszesz, że korzystasz z jakiegoś programu zewnętrznego. Jeśli wystawiasz produkt w którejś z powyższych kategorii, a pojawia się komunikat z błędem, to sprawdź, czy taka sama sytuacja występuje podczas dodawania oferty przez formularz Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

automisala
#10 Popularyzator#

Zadziałało, wydawało mi się, że dalej jest błąd, ale nie mam już tej oferty z błędem.

Kiedy zostało to naprawione? Mieliście wrócić z odpowiedzą w tym wątku.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automisala Dziękuję za cierpliwość. Ofertę powinieneś wystawić już bez przeszkód. Przepraszam, że nie wróciłam z odpowiedzią — wydawało mi się, że odpisywałam Ci już w innym wątku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów