anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca z chin ukradł zdjęcia opis i podpiął swoje aukcje pod mój produkt.

alfa-car
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca z Chin podpiął się pod mój produkt kradnąc zdjęcia i opis. Jestem producentem i nie sprzedaję mojego produktu hurtowo, tylko w detalu na Allegro. Nie przeszkadza mu to jednak w oferowaniu kilkudziesięciu sztuk mojego produktu na sprzedaż. Zakupy u takiego oszusta mogą popsuć nienaganne opinie mojego produktu.

Wielokrotne zgłaszanie oferty do Allegro nie przynosi żadnego skutku.  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Zgłoś go.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@alfa-car stworzyłeś produkt do katalogu allegro tzn że wyraziłeś zgodę na używanie swoich opisów i zdjęć przez allegro a poprzez katalog inne osoby mogą podpiąć się pod twój produkt legalnie oczywiście tutaj będzie to prawie identyczna podróbka ale sztuczna inteligencja katalogu może nawet stwierdzić że twoje zdjęcia tego towaru i gościa zdjęcia są tak podobne że to jest ten sam towar i sama połączy już nie takie cuda wianki się działy więc nie dałbym sobie głowy uciąć że to gość **piiip**zielił a może jednak katalog 😄

oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

Jak ma się do tego zapis z aktualnego regulaminu allegro:

"Chcesz wykorzystać materiały innych osób

Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Nie możesz kopiować materiałów z katalogów, stron internetowych, a także ofert innych sprzedających bez ich zgody. Za naruszenie praw autorskich grożą Ci konsekwencje prawne. My natomiast możemy w takim przypadku usunąć Twoją ofertę i wysłać Ci ostrzeżenie."

Czy w takim razie zgłoszenie oferty z powodu użycia opisu i zdjęć bez wyrażenia mojej zgody które jest dostępne na liście podczas zgłaszania jaką ma funkcję?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@alfa-car no niby taki zapis jest ale to ty się zaczniesz ganiać jak DonKichot za wiatrakami dosłownie a nadal nie wiadomo czy gość ci kopiuje czy np twój kod ean nie jest podwielony w katalogu z innym produktem albo może on wziął twój ean bo ma coś podobnego tzn przedmiot tego samego przeznaczenia. Z tego co zaobserwowałem to po śledzeniu wątków na forum to będzie to wyglądać tak jemu to usuną a tego samego dnia ten twój produkt wyskoczy na nowym koncie lub innym koncie chińczyka więc zgłosisz i tak na koło macieju allegro zdejmie ale w międzyczasie to powielenie wyskoczy w 3 nowych miejscach niestety. Dostanie bana na konto to na nast dzień będzie miał nowe i zaimplementowane wszystko tak samo z tym że ty wystawisz coś raz i dostaniesz ostrzeżenie a on aukcję pacnie 40x to samo w 40 kategoriach. Nie wiem co ci poradzić ale winne tutaj jest allegro że pozwala na takie jazdy i nie ma skutecznych instrumentów do tępienia takiej zarazy bo chińczyka nie pociągniesz do odpowiedzialności

oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

To nadal nie jest odpowiedź.

Zgłaszałem już kilkanaście razy inne aukcje skopiowane w ten sposób i znikały. Na jakiej podstawie Allegro zdejmowało te aukcje do tej pory?

Zgodnie z regulaminem udzielam praw Allegro a nie innym użytkownikom serwisu. Podejrzewam, że z tego względu Allegro pozostawia zgłoszenie za wykorzystanie opisu i zdjęć bez zgody.
W kwestii prawnej nie ma tutaj niejasności bo ten sam regulamin mówi, że na wykorzystanie zdjęć i opisu trzeba mieć zgodę autora.
Chodzi o kwestię na ile Allegro ma do gdzieś i czy ktoś może przyspieszyć interwencję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

po mojemu ma gdzieś i nikt nic nie przyspieszy a całościowo to ten katalog ma być zrobiony rączkami sprzedawców w taki sposób że przychodzi nowy sprzedawca wpisuje ean i już ma aukcję z opisem i zdjęciami z katalogu wystawioną którą ktoś oczywiście musiał 1 raz zrobić by wystawić nową rzecz na allegro

oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

A wystarczyłoby żeby warunkiem połączenia z produktem było posiadanie tego numeru i po sprawie. Chińczyk nie miałby możliwości uzyskać numeru nie otrzymując fizycznie mojego produktu z opakowaniem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

wiesz co nie wiem bo ja nie wystawiam w robocie aukcji tylko robię na reklamacjach ale z tego co kojarzę to katalog potrafi połączyć ci produkt na wet po zdjęciu a parametry sobie wtedy sam wypełnia więc jeśli to katalog a nie chińczyk z premedytacją robi to po sparowaniu produktu sam sobie z bazy zaciągnie twoje parametry a jeśli to człowiek **piiip**ziela z premedytacją to allegro na to pozwala bo usunąć usunie ale ty musisz mu pokazać ej ciumoku o tu masz to je moje on mi ukradł w ten sposób życia ci nie starczy ganiać cwaniaków spoza ue co ci będą zaiwaniać te aukcje, rozwiązanie systemowe blokada kont spoza ue albo osobne allegro dla ue i dla spoza ue ale oni nic takiego nie wprowadzą bo to kasa z prowizji a że się sprzeda 5 x i nowe konto i nowy zaciąg bazy danych to co to allegro obchodzi 

oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

X997 tysiące skradzionych ofert. Zgłaszane bez skutku konto z chin. Juz kilka takich kont kopiowało nasz towar.

he ze hua li wang luo ke ji you xian gong si

shan dong sheng he ze shi mu dan qu xiao liu zhen song zhuang hang zheng cun song zhuang cun 388hao

274000 he ze shi

Jak można wymagać przeklejenia kilkuser numerów ofert by zawiesić konto ?

oznacz moderatorów