anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tytuł automat czy opis?

PARTY_IMPORT
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem produkt, który w opisie miał zawarty istotny gratis jakim były nogi do grzejnika. W opisie aukcji nie było o nich wspomnienia ani zaprzeczenia. Otrzymałem przesyłkę i skontaktowałem się ze sprzedawcą. On twierdzi, że tytuł to automat allegro i może być tam napisane nawet "Samochód gratis lub milion dolarów". Do kogo mam teraz mieć roszczenia? To nie jest pierwszy przypadek gdy tytuł tak wprowadza w błąd i też był ustalony przez automat. Ostatnio niemal nie kupiłem produktu słodzonego niby erytrytolem podczas gdy był to inny słodzik na który jestem uczulony. Komuś te automatyczne tytuły mogą zniszczyć zdrowie lub życie!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To allegro wprowadza w błąd a raczej ich łączenie z katalogiem nad którym nie idzie zapanować.  Sprzedawcy nie ma co winić ,tak on jak i klienci wszyscy są tylko ofiarami tej produktyzacji.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Dokładnie. Moim zdaniem **piiip**ycznym pomysłem były te automatycznie tworzone tytuły. Ujednolicenie serwisu? Dobre sobie. I to jeszcze Allegro nas zmusza do poprawiania błędów w ich katalogu, a zrobili to w prosty sposób: nie połączysz oferty z katalogiem - nie wystawisz jej.

Sprytne, przed wystawieniem musisz połączyć ofertę i widzisz, czy w ich katalogu jest błąd w tytule przy produkcie, więc musisz zgłosić w nim błąd, żeby potem nie wprowadzać w błąd kupujących, bo nikt nie czyta tytułu oferty stworzonego przez sprzedających, Allegro wyświetla w pierwszej kolejności automatycznie stworzony tytuł na podstawie parametrów (lub tytułu pierwszej oferty, zależnie od kategorii).

To jeszcze nie wszystko, ich wyszukiwarka produktów jest na tyle kulawa, że czasami nie znajdzie produktu do połączenia, a po wystawieniu nagle go magicznie znajdzie i potem się okazuje, że jest  w nim błędny tytuł.

Co my z tego mamy, że marnujemy swój czas roboczy na poprawianie ich katalogu? ABSOLUTNIE NIC 🙂 🙂 🙂 🙂

Na dzień dzisiejszy, w katalogu Allegro jest około 30 tys. produktów, które zawierają w tytule "GRATIS". Wykluczając zestawy, które może producent sam tworzy, jestem pewien, że tylko kilkaset się odrzuci.

DarkStoorM_0-1667730554813.png

 

Najprostszy przykład: ktoś wystawił karmę, dodając sobie w tytule oferty + GRATIS, bo faktycznie sam dorzuca od siebie puszkę. Allegro stworzyło na podstawie jego oferty produkt w ich katalogu. Od tej pory każdy sprzedający, co chce wystawić taką karmę będzie mieć z lewej strony w swojej ofercie wyświetlony tytuł jak poniżej (z ich katalogu) mimo, że żadnych gratisów nie oferuje, a on nie ma wpływu na ten tytuł. Nie ma innego wyjścia jak zgłosić błąd w produkcie i marnować swój czas, zamiast wystawiać towar czy wysyłać paczki. W niektórych przypadkach po zgłoszeniu błędu tymczasowo będą pokazane zmienione dane, lecz nie wszędzie 🙂

DarkStoorM_2-1667731080470.png

Taka to przyjemność ze sprzedaży na Allegro. Katalog produktów to największe źródło negatywów, dyskusji i zwrotów. Nikt mi nie powie, że jest inaczej 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@PARTY_IMPORT Ważny jest tytuł z prawej strony  (sprzedawcy) i opis aukcji. Allegro łączy tak jak chce i wprowadza w błąd kupujących.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PARTY_IMPORT rozmiem to i nam również zależy, aby kupujący mieli pewności jaki przedmiot kupują, jednak za poprawne powiązanie oferty z katalogiem odpowiada sprzedający i w takiej sytuacji powinien zgłosić błąd w produkcie i zaproponować inny tytuł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Możesz zwrócić albo się "tłuc" ze sprzedającym, masz duże możliwości ale co chcesz zrobić?

oznacz moderatorów