anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wykupienie kodów EAN i zakup w GS1

sOWLshine
#1 Nowicjusz#

Bardzo proszę o wytłumaczenie po ludzku.
Allegro wprowadziło obowiązek kodów EAN, które są w bazie gs1.
Pracuje w salonie jubilerskim, który głównie sprzedaje produkty w pojedynczych sztukach, producenci kodów nie mają, więc siłą rzeczy musimy te kody kupić.
Tylko jak wygląda ta cała procedura?
Czy mogę 1 kod połączyć z takimi samymi produktami, które różnią się wagą lub znajdują się w tej samej kategorii (1 kod dla kategorii łańcuszki, w której jest kilka rodzajów) czy 1 produkt 1 kod?
Tak jak wspomniałam jest u nas duża rotacja produktów, które zamawiamy po 1 sztuce i później rzadko zamawiamy identyczny wyrób, a jeżeli już się pojawi to waga jest już inna.
Czy wykupując te kody muszę wprowadzić jakoś produkty do bazy gs1 czy po prostu dostaje pakiet kodów sama sobie przypisuje je do biżuterii, która wystawiam?
Będę wdzięczna za wytłumaczenie, bo nie wiem ile kodów kupić.

Uważam że w takim wypadku przypisywanie kodów jest czystym debilizmem. Rozumiem, że jeśli krawcowa uszyje sukienkę w jedynym egzemplarzu to też musi przypisać jej kod i wykupić w bazie gs1.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sOWLshine Jeśli pojedyncze sztuki towaru, który oferujesz, różnią się między sobą, nie możesz ich wystawić łącząc z tym samym produktem z Katalogu Allegro. Każda oferta będzie musiała być powiązana z innym produktem (oznaczonym innym kodem).

Jeśli chodzi o pozyskanie kodów, na stronie GS1 Polska znajdziesz wszystkie informacje dotyczące tego procesu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów