anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia z katalogu produktów

powerr
#10 Popularyzator#

Czy z regulaminu allegro wynika, że sprzedający może użyć zdjęć z katalogu allegro na stronie swojego sklepu internetowego ? 

Zauważyłem, że pewien sprzedający oprócz serwisu allegro, używa moich zdjęć w ofertach na swoim sklepie internetowym 🙂  Po kontakcie z nim, stwierdził że allegro mu na to pozwala. 

Jakie jest stanowisko allegro, co do takiego wykorzystania zdjęć z katalogu ? 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@powerr Konsultuję tę kwestię z odpowiednim zespołem. Proszę Cię o chwileczkę cierpliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@powerr Nasz regulamin odnosi się wyłącznie do zasad panujących na platformie Allegro. Jeśli sprzedawca korzysta ze zdjęć poza platformą, jest to naruszenie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

witam,

Zgłosiłem ten problem obsłudze allegro i otrzymałem odpowiedź, że sprzedający który kopiuje moje zdjęcia z katalogu allegro i używa ich na swoim sklepie internetowym nie łamie regulaminu i allegro nie widzi podstaw do podjęcia interwencji. Zasugerowano mi również, że mogę iść zgłosić na policje kradzież zdjęć 🙂

Jako autor zdjęć musiałem zgodzić się na regulamin allegro, przekazać wam prawa do moich zdjęć itd.  Zdjęcia, które zostały wykorzystane poza serwisem allegro, pochodzą z waszego katalogu (widać to po tych paskach zabezpieczających) i teraz allegro umywa ręce ? raz twierdząc, że taka praktyka jest niezgodna z waszym regulaminem a drugi raz, że jest zgodna ? 

O co w tym chodzi ? mam iść na policję i zgłosić, że oddałem prawa do swoich zdjęć serwisowi allegro i serwis allegro udostępnił moje zdjęcia komuś innemu ? i ten ktoś wykorzystuje te zdjęcia niezgodnie z regulaminem allegro ? 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@powerr Odpowiedź, jaką uzyskałeś, jest prawidłowa. Kopiując zdjęcia, ta osoba nie łamie naszego regulaminu, bo dotyczy on jedynie naszej platformy. Nie jestem w stanie nic więcej na ten temat powiedzieć. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

GARNECZKOWO_PL
#8 Zapaleniec#

Waszych pasków nic nie przebije, kto by się spodziewał że tak będzie to wyglądać...

Do sądu i odszkodowanie, najlepiej dodaj jeszcze te kocopoły które tu czasami piszą te "owoce"

może dojdzie w końcu do głowy że istnieje coś takiego jak prawo, a żadna strona ze swoim regulaminem nie jest powyżej tego a odpowiedzialność za słowa to równie ważna rzecz, a coś czuje że tutaj do głowy myśl typu " bezkarność "

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

hmm, to jak to się ma do takich zagadnień jak np.  proponowanie klientowi dzwoniącemu z ogłoszenia allegro, do tańszych zakupów poprzez własną stronę internetową (omijanie prowizji)?  Z pani odpowiedzi wynika, że jednak można tak robić, bo takie czynności odbywają się poza platformą allegro ?

Wymyśliliście katalog produktów, w którym zabroniliście używania podstawowego zabezpieczenia przed kradzieżą zdjęć przez januszy biznesu czym jest np. znak wodny z logiem. Twierdziliście, że to wy zabezpieczacie zdjęcia przed skopiowaniem 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/jak-allegro-zabezpiecz...

a w momencie kiedy wasz partner handlowy kopiuje wasze zabezpieczone zdjęcia, w celu osiągnięcia korzyści finansowej poza serwisem allegro, to wszystko jest ok 🙂 Gdzie tu logika ?  

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@powerr allegro nie ma narzędzi (twierdzi że posiada ale to ściema i martwy punkt w regulaminie) do weryfikacji praw autorskich nawet w ramach własnej platformy, więc dlaczego oczekujesz że będą ganiać za Twoimi zdjęciami po innych serwisach? To nie jest ich obowiązek.

Nie bronię allegro, po prostu tak jest.

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

" więc dlaczego oczekujesz że będą ganiać za Twoimi zdjęciami po innych serwisach?" o czym ty piszesz ? to ja ganiam za swoimi zdjęciami a nie allegro, wskazuję jedynie serwisowi allegro, że jego partner handlowy kradnie moje zdjęcia, wskazuję również, że kradzież pochodzi z zasobów allegro (z katalogu produktów allegro).

Czego oczekuję np. ? zniesienia zakazu podstawowych zabezpieczeń zdjęć przed kradzieżą przez januszy biznesu, czym jest np. znak wodny z logiem sklepu. 

 

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@powerr chodzi mi o dopytywanie się co allegro ma w regulaminie na temat użytkowania zdjęć.

Po pierwsze, powinieneś znać regulamin serwisu którego używasz w celach zarobkowych a nie dopytywać się osób które jak widać potrafią dać rozbieżne odpowiedzi.

Po drugie chociażby mieli nie wiadomo jakie zapisy w regulaminie nie są odpowiedzialni za działania trzeciej strony, w ramach serwisu może coś zdziałają, poza nim - nie. Jeśli w regulaminie allegro jest zapis (nie wiem, nie chce mi się szukać) że przekazujesz swoje prawa autorskie serwisowi w trakcie wgrywania zdjęć to możesz jedynie machnąć ręką.

Po trzecie wprowadzenie znaków wodnych wprowadzi całą rzekę innych januszy którzy zamiast po tylko znakować zdjęcia zaczną na nich umieszczać informacje reklamowe i inne bzdety albo będą kraść innym zdjęcia a w miejsce znaków wodnych dadzą swoje i skończy się zabawa.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zapisy regulaminowe dotyczą tylko i wyłącznie platformy allegro, wykorzystanie zdjęć poza nią moim zdaniem łamie przepisy o ochronie praw autorskich i autor postu ma jak najbardziej zasadne pretensje do serwisu, że ten nie widzi problemu. W sumie mnie to nie dziwi, bo samo allegro działa na granicy prawa zmuszając użytkowników do bezpłatnego/darmowego/bezterminowego użyczania licencji do wykorzystania własnych materiałów. Licencja z założenia jest obwarowana pewnymi warunkami, w przypadku allegro nie ma ich zupełnie, więc moim zdaniem taki twór nie jest do końca zgody z powszechnie obowiązującym prawem, ale wiadomo, że duży zawsze może więcej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

to się kupy nie trzyma ... nie możesz zachęcać klientów z allegro do dokonywania zakupów poza serwisem allegro i to jest oczywiste, nawet jak takie czynności dzieją się poza serwisem allegro tzn, rozmowa przez telefon, ulotka dokładana do przesyłki itp. Ale możesz kopiować zdjęcia z zasobów allegro (katalog produktów) i odnosić za pomocą nich korzyści finansowe, ponieważ dzieje się to poza platformą allegro 🙂

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@mikeza ja tez nie widzę tu problemu. Użytkownik zgadza się na użytkowanie zdjęć w obrębie serwisu. Serwis stosuje "pewne" zabezpieczenia przeciw kradzieży zdjęć spełniając tym samym funkcję ochrony praw autorskich (szyfrowanie kodu strony, brak możliwości zapisu/skopiowania zdjęć, dane exif, można tylko zrobić prt-scr)

Nie ma takich fizycznych możliwości i zabezpieczeń by całkowicie uniemożliwić kradzieże zdjęć ze strony html. Nie wiem co tu allegro miało by zrobić.

@powerr odnośnie tego znakowania liniami.... generator jpg-ów w php tworzy takie same linie, wiem bo sam napisałem program przycinający zdjęcia do określonych wymiarów i też miałem ten problem musiałem kombinować w kodzie żeby mi znikły. To żadne zabezpieczenie tylko ułomność systemu.

Użytkownik serwisu nie jest partnerem handlowym serwisu (nim są np sklepy producentów i ze strefy marek), jeśli inny user mający konto na allegro kopiuje Twoje zdjęcia robi to zgodnie z regulaminem allegro. To że wykorzystuje je poza serwisem nie jest już problemem allegro.

Więc regulamin allegro trzeba interpretować wg Ciebie bo jego zapisy są wieloznaczne? Napiszę jak za małego, gdybyś go znał to byś nie pytał.

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

"Użytkownik serwisu nie jest partnerem handlowym serwisu (nim są np sklepy producentów i ze strefy marek)"

ja znam inne pojęcie kim jest partner handlowy. 

Stanowisko partnera handlowego jest niemal tożsame ze stanowiskiem partnera biznesowego. Partner biznesowy to osoba fizyczna lub prawna prowadząca współpracę z inną osobą lub firmą na zasadzie obopólnej korzyści. "

" jeśli inny user mający konto na allegro kopiuje Twoje zdjęcia robi to zgodnie z regulaminem allegro." 

Tak dokładnie, robi to zgodnie z regulaminem,  kiedy allegro udzieli zgody osobie trzeciej na wykorzystywanie moich zdjęć.

Rozumiem, że allegro udzieliło zgody swojemu partnerowi handlowemu na wykorzystywanie moich zdjęć poza serwisem allegro, w celu uzyskania korzyści finansowych ? 

Jesteś ekspertem regulaminu allegro,  więc wiesz, wszystko najlepiej. Wiesz nawet lepiej od samych pracowników allegro, którzy udzielają sprzecznych informacji.

 

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

Panie ekspercie regulaminu allegro, którego nie trzeba interpretować. 

Dlaczego więc wobec sprzedawcy nie zostały wyciągnięte poniższe konsekwencje ? 

 

"My natomiast możemy w takim przypadku usunąć Twoją ofertę i wysłać Ci ostrzeżenie."

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/prawa-autorskie-xG71gnbW5S2

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Różne pojęcia krążące po internecie możesz znasz, ale czy wiesz jak jest określony "partner handlowy" w regulaminie allegro? Może się zaskoczę ale w regulaminie który potwierdzasz logując się na konto nawet takiego pojęcia nie ma. Ot niespodzianka, prawda?

Znam regulamin allegro w zakresie takim jakim mnie jako sprzedającego dotyczy i w jakim jest dla mnie istotny. Czy znam cały? Oczywiście nie, ale przez 15 lat jak sprzedaję trochę zapamiętałem. Tobie to też polecam lekturę.

To co wysłałeś to nie jest regulamin tylko tekst z pomocy. Spotkałem się z sytuacjami że jeśli jakaś marka będąca właścicielem zdjęć lub logotypów zgłosi ich używanie bez zgody wtedy allegro bez problemów usuwa oferty. Masz swoją markę albo zarejestrowany prawnie logotyp? Nie? Więc powodzenia. Udowadnianie praw do zdjęcia przetworzonego przez kilka programów i serwerów jest praktycznie niemożliwie bez pomocy drogich i wyspecjalizowanych fachowców. A że dysponujesz RAW-em z aparatu? Co z tego skoro jest fizycznie możliwe zrobienie zdjęcia które po obróbce będzie wyglądać tak samo.

Jeśli allegro nie może stwierdzić jednoznacznie kto jest autorem zdjęcia dlaczego ma usuwać oferty na byle zgłoszenie? Co więcej, dlaczego allegro ma ingerować w to co ktoś robi poza allegro? Oczywiście mogą napisać w regulaminie że tego i tamtego nie wolno ale na tym się kończy ich odpowiedzialność.

Żeby uciąć już tą dyskusję wklejam ci tekst z regulaminu, który POWINIENES ZNAĆ, potrzebujesz interpretacji?

Punkt 5.5

Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Spółce na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści (...)

Punkt 5.5.d

Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Spółkę oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Spółki oraz podmiotów, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści.

Użytkownik gwarantuje, że jest uprawniony do złożenia powyższych oświadczeń i zgód objętych Regulaminem i wprowadzenia Treści do Oferty oraz że Treści i korzystanie z Treści przez Spółkę zgodnie z Regulaminem nie narusza praw osób trzecich. Użytkownik zwolni Spółkę oraz podmioty, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści, z wszelkiej odpowiedzialności wynikającej ze zgodnego z Regulaminem korzystania z Treści.

 

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

"Różne pojęcia krążące po internecie możesz znasz, ale czy wiesz jak jest określony "partner handlowy" w regulaminie allegro? Może się zaskoczę ale w regulaminie który potwierdzasz logując się na konto nawet takiego pojęcia nie ma. Ot niespodzianka, prawda?"

i co w związku z tym ? partner handlowy to partner handlowy a nie co ktoś gdzieś napisze ... co ty w ogóle udowadniasz swoim mądrzeniem się ? 

"Znam regulamin allegro w zakresie takim jakim mnie jako sprzedającego dotyczy i w jakim jest dla mnie istotny. Czy znam cały? Oczywiście nie, ale przez 15 lat jak sprzedaję trochę zapamiętałem. Tobie to też polecam lekturę."

I co mnie niby interesuje, czy znasz jakiś regulamin czy nie ? Ja tobie polecę pilnowanie siebie samego a nie innych. 

"To co wysłałeś to nie jest regulamin tylko tekst z pomocy. Spotkałem się z sytuacjami że jeśli jakaś marka będąca właścicielem zdjęć lub logotypów zgłosi ich używanie bez zgody wtedy allegro bez problemów usuwa oferty. Masz swoją markę albo zarejestrowany prawnie logotyp? Nie? Więc powodzenia. Udowadnianie praw do zdjęcia przetworzonego przez kilka programów i serwerów jest praktycznie niemożliwie bez pomocy drogich i wyspecjalizowanych fachowców. A że dysponujesz RAW-em z aparatu? Co z tego skoro jest fizycznie możliwe zrobienie zdjęcia które po obróbce będzie wyglądać tak samo."

Tekst z pomocy jest oparty i ma odniesienie do regulaminu, więc wszystkie zawarte w nim tezy mają w nim pokrycie.  i co mnie interesują inne sytuacje i twoje historie ? masz fajne ciekawe historie i mnóstwo mądrości ? załóż wątek i się nimi pochwal. 

"Jeśli allegro nie może stwierdzić jednoznacznie kto jest autorem zdjęcia dlaczego ma usuwać oferty na byle zgłoszenie? Co więcej, dlaczego allegro ma ingerować w to co ktoś robi poza allegro? Oczywiście mogą napisać w regulaminie że tego i tamtego nie wolno ale na tym się kończy ich odpowiedzialność."

A allegro stwierdziło, że nie może ustalić kto jest autorem zdjęcia ? podjęło w ogóle taką próbę ? widzę, wszystko wiesz za wszystkich najlepiej 🙂

Jeżeli ktoś wykorzystuje zdjęcia z katalogu allegro, niezgodnie z regulaminem, to dlaczego ma mieć prawo do korzystania z tych zdjęć, chociażby na samym allegro ?  Kwestia rozchodzi się o ustalenie, co jest zgodne z regulaminem a co nie, ponieważ nie opisuje on jednoznacznie, czy uzyskując zgodę allegro do korzystania z zdjęć z katalogu produktów, również można korzystać z nich poza allegro. 

Kolejny raz regulaminowy mądralo, powtórzę ci, że chodzi o interpretacje regulaminu, czego nie potrafisz zrozumieć. 

Logiczne jest, zwrócenie się do allegro i zapytanie, czy allegro udzieliło zgody na korzystanie z zdjęć poza serwisem allegro danemu sprzedawcy. Przecież tego nie wiem, i nie jestem w stanie ustalić, czy sprzedawca otrzymał zgodę od allegro !

Twój brak logiki jest żenujący .... większych bredni nie dało się powypisywać, byle pominąć istotę meritum problemu. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Wkleiłem ci nawet odpowiedni fragment regulaminu żebyś się zbytnio nie spocił szukając ale widzę że niepotrzebnie.

Chylę czoła przed specjalistą który chce interpretować regulamin pisany łopatologicznie specjalnie dla takich specjalistów jak Ty. Tobie nie potrzebna pomoc tylko ktoś kto dla spokoju pokiwa głową i powie że masz rację, inaczej rzucasz się jak dzik na leśniczego.

Powodzenia.

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

"Wkleiłem ci nawet odpowiedni fragment regulaminu żebyś się zbytnio nie spocił szukając ale widzę że niepotrzebnie."

ty sam nie wiesz co wkleiłeś, i do czego ma to zastosowanie. 

"Chylę czoła przed specjalistą który chce interpretować regulamin pisany łopatologicznie specjalnie dla takich specjalistów jak Ty. Tobie nie potrzebna pomoc tylko ktoś kto dla spokoju pokiwa głową i powie że masz rację, inaczej rzucasz się jak dzik na leśniczego."

 

Biję pokłony przed mędrcem internetowym, który nie wie co pisze, byle by napisać.  Łopatologiczne wytłumaczony problem, a mędrzec i tak nie rozumie o co w nim chodzi. Ty wiesz najlepiej i za wszystkich czego oczekują XDDD w końcu jesteś mędrcem internetowym. Poćwicz logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniem ... bo twoje wypowiedzi są żenujące i kiepsko świadczą o tobie. Tacy jak ty, zamiast odnieść się do meritum sprawy będą robić w wątku śmietnik, byle by pokazać jacy są wspaniali i najmądrzejsi. 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Zazdroszczę ci, z jednego czy dwóch zdań zrobiłeś całą opowieść, co prawda nie czytałem bo zrobiłeś się nudny ale na pewno jest na poziomie. Jakimś.

I zgadzam się, ustaliliśmy co najważniejsze.

oznacz moderatorów