anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam zwrotu wpłaty

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Witam, jestem załamana tym czymś, co niby jest nazywane Allegro Lokalne. Wygrałam u użytkownika [edycja] odkurzacz a że za tanio, to sprzedał komuś innemu. Okej, wiadomo nie chce być stratny, ale do dziś nie otrzymałam zwrotu wpłaty. Pracownik Allegro się nie kwapi, zlewa zwyczajnie te temat a [edycja] zupełnie olał tzw. dyskusję i się zupełnie nie odzywał! Pracwnik Allegro[edycja] w tej dyskusji, a [edycja] się nie odzywał! Dopiero jak tego drugiego pogoniłam, że sprawę zgłoszę jutro na policję, to łaskawie odpowiedział że pomdałam jemu błędne dane! Ma screena na potwierdzenie że dane są zgodne i czekam do jutra, ale jestem oburzona tym całym Allegro Lokalnym! Na zwykłym Allegro to by tak nie podskakiwał a pewnie i Pracownik Allegro byłby bardziej kompetentny! Ja bynajmniej już nigdy na tym [edycja] niczego więcej nie kupię! 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@Online-kauf Wystąp o zwrot wpłaty z POK; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy 🙂

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Dzięki, no to wiem, ale chodzi o sam fakt, że sprzedający na tym AL nie kwapi się nawet na odpowiedź w dyskusji a Pracownik Allegro albo się dopiero uczy jak pracować, albo jest leniwy i dyskusja się przeciąga. Chyba to ta nie powinno wyglądać, a to AL faktycznie może być okazją do nadużyć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak na marginesie - fajny post, pokazujący realia zakupów na Lokalnie 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Online-kauf Na czym polegało "pajacowanie" ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Chciałem tylko nieśmialo zauwazyć że przynajmniej 80% w wypowiedziach "pracowników"allegro w dyskusjach to sa zwykłe komentarze systemowe. Czasem zupełnie odbiegające od tematu dyskusji. 

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

No i to się zgadza, ale i ja o tym wiem.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Pracownik Allegro kilka razy wrzucał ten sam tekst zamiast, chociażby po drugim razie może już tak konkretniej się zająć problemem, że ja ani twaru ani zwrotu wpłaty nie mam a ten sprzedajacy nawet się nie kwapił odezwać. Kiedy już to zrobił, bo gopostraszyłam że sprawę oddam na policję, to opowiedział że podałam jemu błędne dane do zwrotu jakbym miała w tym właśnie interes! Pracownik Allegro zamiast przemówić sprzedającemu o rozsądku, to mnie kazał poprawić te dane! Więc chyba ja jestem tu czemuś winna! Dostał zrzut obrazu i błędu nie ma! To AL jest do niczego, o nie masz żadej gwarancji że sprzedający ten towar tobie wyśle, czego na zwykłym A jednak prawie nie ma.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

opowiedział że podałam jemu błędne dane do zwrotu jakbym miała w tym właśnie interes! Pracownik Allegro zamiast przemówić sprzedającemu o rozsądku, to mnie kazał poprawić te dane!

Dobre, fajny pracownik 🙂

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Odpowiadam do własnej odpowiedzi, żeby tak wszyscy to widzieli i tak sobie myślę że to AL jest doskonałym rozwiązaniem dla sprzedających. Otóż taki sprzedający zwłaszcza na licytacji w AL może na przykład te towar tak długo wystawiać aż spodoba się jemu cena, jaką oferuje kupujący. Jak jednak nie, to nie sprzeda tego na AL! A i przy okazji może się nawinąć ktoś zainteresowany, co zapłaci więcej i kupi towar na legalu już poza AL! Także taki sprzedający zyskuje dodatkowo prowizję, którą traci przecież Allegro, omija go ewentualnie negatyw a dodatkowo może sobie zrobić darmowe źródło przychodu, coś w rodzaju nieoprocentowanego kredytu. No same superlatywy i jak tu z nich nie skorzystać! 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, omija go negatyw, na Allegro Lokalnie nie wystawisz negatywa ani pozytywa. Jakiś czas temu, kilka miesięcy, Allegro informowało o planach wprowadzenia systemu komentarzy na Allegro Lokalnie, ale te informacje zostały usunięte. Obecnie nie ma takich planów.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Online-kauf, przykro mi, że masz do czynienia z taką sytuacją. Z tego, co widzę, w Dyskusji wypowiedział się pracownik Allegro. Na konto Sprzedającego są nałożone ograniczenia, a jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona, możesz złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Dziękuję i wszystko to mi jest wiadome, co jednak nie zmienia faktów, które wyżej opisałam a które zapewne będą skrupulatnie wykorzystwane przez takich jak ten co go zamiast upublicznić i napiętnować, to go jeszcze chronicie! Brawo! 😉

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Online-kauf, nie zajmujemy się tu wymierzaniem sprawiedliwości, nie może być więc mowy o napiętnowaniu kogokolwiek. Ze swojej strony podjęłam kroki, które miały na celu zwiększyć szansę na to, by osoba z podobnym problemem miała szansę trafić np. na ten wątek i zapoznać się z nim. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Tak, to w sumie racja! Dzięki, właściwie mi też o to chodziło żeby innych przestrzec.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Widzę że nawet tytuł postu zmieniliście, czyli "prawda w oczy kole" 😄

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

ODP..JPG

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

To jest dzisiejsza odpowiedź i czarno na białym, że towar sprzedany został poza Allegro a koleś nie odzywał się na początku, bo był pewnien że "piniedze" z mojego przelewu są już jego! W końcu pewnie po tym poście Pracownik Allegro wytłumaczył co nieco sprzedającemu. 😜

oznacz moderatorów