anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalne czy jest bezpieczne

MAMY ROZWIĄZANIE!
KianMajka
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie chciałbym zakupić telefon z Allegro lokalne, lecz sprzedający ma tylko dwa pozytywne komentarze w okresie 12 miesięcy. Obawa moja jest taka czy dostanę zamówiony widoczny towar, czy w razie czego allegro protect ma działanie i co zrobić gdy się okaże że to nie ten towar? Czy allegro lokalne gwarantuje zwrot pieniędzy za niewłaściwy towar i jak jeszcze mogę sprawdzić tego sprzedawcę? Dziękuję z góry za odpowiedź.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
az1rael
#21 Demiurg#

na lokalnie nie ma komentarzy

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@KianMajka  Na  Lokalne  nie ma żadnych komentarzy więc nawet te dwa to nieporozumienie, albo jakaś  pozostałość po normalnym Allegro.

Na lokalnym nie masz prawa do zwrotu, oczywiście możesz złożyć reklamację na złą jakość lub niewłaściwy, niezgodny z zamówieniem zakup ale  to trwa i nie gwarantuje dobrego zakończenia.

Można ryzykować jeśli przedmiot rzadki, atrakcyjny ale dla normalnych zakupów szkoda nerw.

Ja kupowałem książki, było OK, więc może być  czasem dobrze. Telefonu kupić bym się nie odważył.

Nie wierz w slogany reklamowe, to tylko reklama.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@br. Opinie są z katalogu o produkcie 2 szt nie o sprzedawcy 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Gdy to pisałem nie było jeszcze linku do oferty, więc pisałem "domyślnie"

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@KianMajka Pokaż link do tej oferty.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Niepokojaca informacja tel sprzedawany na rynek azjatycji jak ma soft azjatycji to aktualizacji nie zrobisz

oznacz moderatorów
KianMajka
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za info

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael W przypadku APPLE rynek wydania urządzenia nie ma chyba znaczenia - soft jest globalny i taki sam dla wszystkich urządzeń.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@KianMajka 100% pewności, że wszystko pójdzie gładko nie da Ci niestety nikt.
Tu w mojej opinii wszystko wygląda Ok - ale to tylko moja opinia.

Tak czy inaczej - zanim dokonasz zakupu poproś sprzedającego o przesłanie numeru IMEI 1 (ważne aby był to numer IMEI 1) i sprawdź na stronach operatorów czy nie jest obciążony ratami i czy jego posiadacz ma prawo go sprzedać.

Sprawdzisz to na poniższych stronach podając tam numer IMEI 1

ORANGE / PLAY / T-MOBILE / PLUS


Ważne jest też to, że numer IMEI oraz seryjny powinien być zawarty w treści oferty - na zdjęciach lub w opisie - więc możesz poprosić sprzedającego o umieszczenie tych numerów w treści oferty.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell a to nie jest niepokojące? Odnawiany i chyba z rynku azjatyckiego cyt

Kupiony jak refurbish w marcu 2023. Kondycja baterii oczywiście dalej 100 procent, sprawny również w 100 %.

Ewenement na allegro z tacka sim na dwie karty sim,tak zwany fizyczny dual sim( telefonu były wypuszczane na rynek azjatycki w takiej formie), i z tym wszytko działa rewelacyjnie.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Oczywiście w jakimś stopniu tak - dlatego należy zachować tu dozę ostrożności i poprosić o numery IMEI / seryjne i wszystko zweryfikować oraz w przypadku zdecydowania się na zakup uważam za konieczne aby te numery znalazły się w treści oferty.

Ja osobiście jeszcze poprosiłbym o zainstalowanie na kompie programu 3UTOOLS, podłączenie telefonu i przesłanie screena - widać tam wszystkie szczegóły w tym rynek wydania telefonu itp.

oznacz moderatorów