anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłata do wysyłki - allegro lokalne

JANEK_TBG
#2 Obserwator#

Zakupiłem u jednego sprzedawcy 2 przedmioty na allegro lokalne za 80zł + przesyłka kurierska - przedpłata 17,00 czyli łącznie 97zł

Sprzedajacy nadał paczkę bez uzgodnienia ze mną że wysyłka w rzeczywistości kosztowała 65zł i żąda doplaty 48zł.

Koszty wysyłki, to praktycznie tyle co przedmiot, jakbym wiedział przed wysyłką, że tyle będzie kosztować, to bym tego nie kupił.

Z jednej strony rozumiem sprzedajacego, ale z drugiej strony wycenił paczkę, na 17zł i tyle powinna kosztować, skąd ja miałem wiedzieć, że będzie drożej.. co zrobić w takim przypadku jak paczka już nadana i będzie u mnie poniedzialek/wtorek? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Nie chcesz płacić to nie odbierać, nie może sprzedajacy bez uzgodnienia sam podejmować decyzji, otwórz dyskusję bo mogą być problemy:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE chcesz to odbierz i już.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Sprzedający nie ma podstaw aby wymagać od Ciebie takiej dopłaty. Ustalenie kosztów wysyłki to jego odpowiedzialność. 
Ustalił je na 17 zł więc ewentualne wyższe koszty powinien pokryć ze swojej kieszeni. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@JANEK_TBG Nic nie rób > odbierz paczkę > jest Twoja > przecież jest opłacona łącznie z przesyłką > zgodnie z ustawieniami dostawy w aukcji > jak sprzedający chce to niech się z Tobą sądzi > jest bez szans

Jak nie odbierzesz, to sprzedający może Ci nie oddać kasy > napisze, że zapłacił 65 zł + drugie 65 zł za zwrot przesyłki 

Nie otwieraj żadnej dyskusji (awantury) > nie ma po co > podpowiedź kotka jest bez sensu > prowadzi do niepotrzebnej scysji > to nie Ty masz problem > jemu chodzi tylko o podpuchę do bezpodstawnej i bezsensownej awantury

oznacz moderatorów