anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - jako Kupujący

pinsplash
#21 Demiurg#

Przepraszam że drugi post w tak krótkim czasie ale to coś co nurtuje mnie już chwilę.

Wiem że to proteza ( wersja Beta ) ale mimo wszystko...

Jak w Allegro Lokalnie :

- Dodać do obserwowanych?

- Powiększyć zdjęcie aby zobaczyć szczegóły?

- Zobaczyć ( od razu na stronie przedmiotu) ile punktów ( pozytywnych komentarzy) ma sprzedający?

- Zobaczyć ilu jest licytujących ( na stronie przedmiotu)?

- Uwaga jeżeli na stronie Allegro dasz wyszukiwanie po popularności - wynik NIE uwzględnia Allegro Lokalnie!  tzn widać przedmioty, przy nich ilość licytujacych - ale nie są one "posegregowane"

- Zobaczyć na stronie przedmiotu opcje dostawy ( w tym np odbiór osobisty)?

- Czy Allegro Lokalnie oznacza że Sprzedający MUSI udostępnić odbiór osobisty?

- Co z podaniem ew. czasu wysyłki? Gdzie to jest widoczne?

- Czy jest kompatybilne ( numery aukcji) z programami typu Snip ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

pinsplash
#21 Demiurg#

No i jeszcze zakończonych na Allegro Lokalnie nie widać podczas szukania w aukcjach zakończonych na Allegro Classic

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Ja mam cichą nadzieję, że Allegro Loklanie umrze śmiercią naturalną.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@pogotowie-it A ja byłbym nawet skłonny dobić...żeby się już nie męczyło 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

Jestem po zakupach na allegro lokalnie i była to droga przez mękę.. Po pierwsze musiałam ominąć kilka przedmiotów które z chęcią bym kupiła,bo bałam się o wiarygodność i słowność sprzedawcy co do stanu, po drugie z listy interesujących mnie rzeczy nic nie mogłam dodać do obserwowanych by się zastanowić nad wyborem.  Jeden z przedmiotów znalazłam i kupuję, przychodzę do płatności  a tam powtórka z logowania. Strona główna ,ale hola- gdzie mój zakup? Po wieloletnich przyzwyczajeniach w życiu bym nie pomyślała , że trzeba ich szukać zupełnie gdzie indziej. Koniec końców przechodzę do płatności, adres się zgadza , potwierdzam kartę ,sukces -zakończona płatność więc czekam na przesyłkę. Następnego dnia wiadomość ,której nie idzie przewinąć na telefonie bo zamiast przesuwać to odświeża.. Z poziomu komputera odnajduję wiadomość oraz inne od sprzedawcy, które mi się nie wyświetliły na telefonie ( a szkoda, bo były istotne) . Okazało się ,że płatność nieudana ?? ( mimo zakończenia "na zielono" jak przy tradycyjnych zakupach). Z telefonu próbuje dokonać zapłaty raz jeszcze ,ale nie ma takiej  możliwości.. ostatecznie poszło z komputera blikiem.. Nie jestem nowicjuszem na allegro i tylko dzięki oślemu uporowi przez to przeszłam , ale nie wyobrażam sobie by ktoś mniej ogarnięty dał sobie radę. Swoją drogą wiadomości dalej nie można odczytać, wyświetla się tylko część ostatniej bez możliwości przewijania..

oznacz moderatorów

aussie_2007
#9 Pomysłodawca#

@lidiaszulc3  Chylę czoła - ja nie znalazłam w sobie tyle samozaparcia, by przez to przejść do końca.
Niech mi Allegro wybaczy, ale w mojej opinii oferty "Allegro Lokalnie" już na pierwszy rzut oka bardziej zniechęcają, niż zachęcają. I trudno oprzeć się wrażeniu, że ten efekt jest zamierzony. To bardzo przykre, że po raz kolejny w tak wielkiej przestrzeni znów zabrakło dla kogoś miejsca.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@aussie_2007Powitać "Gwardię starego Cafe"😄

Co do ALL lokalnie jest tak niedopracowane że albo zrobiono to niechlujnie albo masz rację in chcą wiele osób z jakiegoś powodu zniechęcić

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

aussie_2007
#9 Pomysłodawca#

@pinsplashHej. 😄
Wyraźny trend hipermarketowy był widoczny na Allegro odkąd założyłam tu konto. Bazarki upadają nie tylko w realu, a przecież mają do zaoferowania klientowi to, czego nigdy nie kupi on w wielkopowierzchniowym markecie, ani w żadnej firmie produkcyjnej.
Nie będę udawać, że znam się na zarządzaniu, ale trudno mi uwierzyć, że drobny, peryferyjny wręcz handel może być kulą u nogi giganta i przeszkadzać w jego rozwoju.
Okej, pewnie  wrócę tu za każdym razem, kiedy będę musiała kupić gacie. Ale gdy wywalą stąd okazjonalnych sprzedawców, którym stare graty zalegają w piwnicy po dziadkach, to młotka kowalskiego już tu sobie nie kupię - oferta nowych jest tak żałośnie skromna, że wręcz żadna. Rezygnując z części sprzedawców, rezygnuje się z grona klientów. Płakać nie myślę, bo czas pokazał, że życie klienta bez Allegro jest jak najbardziej możliwe.  🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@aussie_2007Oni celowo ( ?) rezygnują z tego z czego ALL wyrosło czyli ze zwykłych ludzi sprzedających to co im zalega, ksiaązki które przeczytali, czy ubranka z których wyrosły dzieci. Najbardziej po d... dostaną Kolekcje i Antyki. pomijając jakieś monety inwestycyjne itp to będzie tam pusto...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Quorthon2
#8 Zapaleniec#

Dodam od strony osoby sprzedającej coś od czasu do czasu, że ten nowy lokalny "twór" to żenada.

Jak mam konkurować z firmami, jeżeli za samą opcję kup teraz płacę tyle samo co firmy nie dostając praktycznie nic w zamian, a kupujący nie może nawet skorzystać z darmowej dostawy? Z góry jestem postawiony na gorszej pozycji i Allegro zmuszona mnie do obniżenia ceny przedmiotu, jak i mojej marży! Owszem, Alledrogo planuje jakieś zmiany i ułatwienia, ale dopóki nie osiągnie to choćby podstawowych funkcji to poprzedni model funkcjonowania powinien być dostępny.

Kolejną sprawą jest fakt, że osoby chcące kupić coś używanego lub nowego (ale z drugiej ręki) poszły do **piiip**. Dla przykładu; wystawiłem taką samą ofertę na obydwu portalach i po kilku dniach co widzę? AllegroLokalnie - 12 wyświetleń oferty, **piiip** - 59 wyświetleń i 6 obserwujących. Więc jak Państwo myślicie, gdzie będę teraz wystawiał oferty?

Allegro Lokalnie to jest tak samo zbędne jak zgniła trzecia noga doszyta do zdrowego organizmu!

oznacz moderatorów

gosia997111
#9 Pomysłodawca#

Ten problem z płatnościami to częsta przypadłość. W banku niby poszła płatność. A jednak nie.

Pomogło mi reinstal apki bankowej i czyszczenie ciasteczek. Ale nie każdy o tym wiem

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Dziękujemy, że sygnalizujecie nam błędy. Będziemy wdzięczni, gdy będziecie zgłaszać nam je szczegółowo również tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=b0880476-9167-4850-bcf8-2885a9fcea6a 

👩‍🎓

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

No i to przedłużanie aukcji gdy ktoś zalicytuje w ostatniej minucie o całe 5 min. Ludzie dostają szału - kumpel wygrał aukcję po dodatkowych 40min przed kompem i powiedział nigdy więcej. Nota bene portal który kiedyś do ALL należał i miał to , zrezygnował z powodu niezadowolenia użytkowników...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów