anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - problem z wpłatą

Client:35963007
#7 Wielbiciel#

Witam,

kupiłam przedmiot przez Allegrolokalnie. Zapłaciłam za niego przelewem na konto allegro (system przekierował mnie jak zwykle). Mam potwierdzenie przelewu. Skontaktował się ze mną sprzedający i podał własne konto do przelewu ....a pieniądze już poszły. Jak odebrać moje pieniądze od allegro?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja bym nie wpłacał na to jego konto, inaczej nie wyskoczy ci, że masz opłaconą przesyłkę 🙂
Choć zapewne to konto, które podaje jest tym samym, które ma podane na AF, ale niekoniecznie.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:35963007 sprzedawca nie może wymagać od Ciebie zmiany sposobu wpłaty. Jeżeli poprawnie zapłaciłeś za przedmiot przez Allegro Finanse, otrzymał on już Twoje pieniądze i może je wypłacić. Płatność poza naszym systemem jest zdecydowanie mniej bezpieczna.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek Nie zawsze może wypłacić. Może nie mieć konta w banku, a jeśli kwota przekroczy 800 zł to nie wypłaci jej też przekazem. Dodatkowo, sprzedający na Lokalnie nie ma opcji „zwróć wpłatę”. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to POK działa tak samo przy wpłacie przez AF jak i przy wpłacie bezpośredniej, poza drobną różnicą związaną z kosztem wysyłki.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@xyz96 to nie są problemy kupującego i sprzedawca nie może ich na niego przerzucać.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Client:35963007
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi. Sprzedawca odezwał się. Wypłaci pieniążki, więc problem rozwiązany. Pozdrawiam,

A.L.

oznacz moderatorów