anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie zakończenie przed czasem.

piotr1988x
#7 Wielbiciel#

Witam, licytowałem telefon na Lokalnie. Powiem szczerze, że początkowo nie wyglądała mi ta aukcja na jakąś podejrzaną. Jednak dziś sprzedający w nocy zakończył licytacje 4 dni przed czasem z moją najwyższa ofertą. Wtedy narodziły się wątpliwości np o zdjęcie dodane do oferty, nie wyglądało ono na zdjęcie tego właśnie sprzedawanego telefonu.

Brak możliwości sprawdzenia sprzedającego na Lokalnie. Itd. 

Z tego co sprawdziłem regulamin, wylicytowanie lub kup teraz na Lokalnie nie jest wiążące. I brak wpłaty do 5 dni bodajże powoduje nieważność transakcji dla obu stron. 

Rzecz w tym że końcowa kwota jest o około 500 zł niższa niż obecna rynkowa wartość tego telefonu. Obawiam się wpłacać już pieniądze a od sprzedającego nie dostałem jeszcze żadnej informacji. 

Co myślicie żeby zrobić ?? 

 

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Moja zdanie jest takie - strach kupować telefonów na Allegro, a na Lokalnie to już w szczególności.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@piotr1988x może być jak piszesz albo kupujacy sprzedał gdzie indziej i z niewiedzy zakończył  licytację nie wiedząc że wygrywa największa oferta 🙂

Jeśli masz podejrzenia poczekaj na jego krok potem napisz do allegro że podejrzana oferta prześwietlą sprzedawcę 😉

I tak jak wspomniał @xyz96 olej kupowanie w sieci telefonów za pół ceny bo w 99 % to wałek 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

piotr1988x
#7 Wielbiciel#

Co do sprzedającego znalazłem jedynie ogłoszenie z 19 marca z innym telefonem też na Lokalnie, opis lekko zmieniony ale podobny. Zdjęcie też podejrzane.  Nie wiem czy sprzedał się bo brak o tym info. Wcześniej pytając o kwotę jaka by go satysfakcjonowała dostałem odrazu odpowiedź że 1200 a to kwota która jest normalna obecnie za ten telefon. 

Tak wiem, że pół ceny to 99% wałek i ogólnie zakup telefonu na odległość nie jest dobrym pomysłem.  Zawsze starałem się kupować tylko w mieście gdzie mieszkam i mam możliwość wcześniej obejrzeć to co kupię. No ale wyszło jak wyszło. 

 

oznacz moderatorów