anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro lokalnie -zakup maszyny do szycia od osoby prywatnej

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem maszynę do szycia na allegro lokalnie od osoby fizycznej (nie firma),Sprzedający  określił maszynę jak stan BARDZO DOBRY ". PFaff jest po pełnej konserwacji i regulacji i nie wymaga żadnego wkładu jest w 100% sprawny".Karto z maszyną przyszedł w stanie nienaruszonym.Po jego otwarciu wyjąłem maszynę oraz elementy które są jej integralna częścią -kawałki połamanej obudowy oraz podstawka na szpulkę która ma ślady klejenia.Prócz tego obudowa ma braki w śrubkach a w czasie szycia wypadła kolejna przez co stopka zaczęła latać na wszystkie strony. W ogłoszeniu jak się okazało nie były umieszczone zdjęcia dokładnie tego egzemplarza który otrzymałem tylko ściągnięte z google (znalazłem stronę dokładnie z identycznym zdjęciem).Skontaktowałem się telefonicznie ze sprzedającym który najpierw bezczelnie upierał się że uległa zniszczeniu w transporcie a następnie przyznał że faktycznie kleił jedna część i jedno co może mi zaoferować to wysyłka mocnego kleju celem poklejenia maszyny .Założyłem dyskusję i tą droga złożyłem reklamację w ramach rękojmi .Allegro już drugi raz prosi o ustosunkowanie się sprzedającego i wypowiedzenie w dyskusji i CISZA. 😞  Proszę poradzić mi co jeszcze mogę zrobić aby sprzedający podszedł poważnie do sprawy .Celowo ukrył wady fizyczne maszyny i wprowadził w błąd kupującego .

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

xyz96
#21 Demiurg#

Po pierwsze, nie kontaktuj się telefonicznie, wszystko załatwiaj na piśmie w Dyskusji. Napisz tam, że sprzedawca zaproponował dosłanie kleju do naprawy połamanych elementów, niech sprzedawca to potwierdzi. Będziesz miał dowód, że maszyna była niezgodna z opisem i że sprzedawca w zasadzie uznał reklamację. Domagaj się naprawy, wymiany na koszt sprzedawcy lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu maszyny. Za każdym razem proś o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli Dyskusja nie przyniesie rozwiązania problemu, po 14 dniach od zakupu wypełnij wniosek do POK ze względu na otrzymanie towaru znacząco różniącego się od opisanego, zwłaszcza, że zdjęcia przedstawiały inny egzemplarz, w zdecydowanie lepszym stanie. Sprzedawca jest informowany o złożeniu wniosku do POK, więc być może zaproponuje odesłanie sprzętu i zwrot wpłaty. Nie kończ Dyskusji przed ostatecznym rozwiązaniem problemu. Po zaakceptowaniu Twojego wniosku do POK możesz otrzymać od Allegro częściową rekompensatę lub nawet zwrot 100% wpłaty, jeśli sprzedawca nie zrobi tego wcześniej.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

dziękuje serdecznie

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

Kupujący w dyskusji w jednej wypowiedzi informuje mnie iż zakupił mi klej do plastyku abym posklejał sobie połamaną obudowę oraz jedna część która również jest uszkodzona -a w kolejnej oferuje mi obniżenie mi wartość maszyny o  125 zł (wnioskowałem o 250zł bądź też pokrycie naprawy maszyny w wybranym przez sprzedającego .Czy więc można uznać iż sprzedający przyznał się do tego że maszyna była nie zgodna z opisem i uznał reklamację.?? Jak allegro podchodzi do tego?

Dodam iż w ogłoszeniu forma wysyłki była paczka pocztowa priorytetowa w kwocie 30zł opłacona natomiast sprzedający sam zmienił formę wysyłki i wysłał inPOSTEM paczka standardowa ubezpieczona w kwocie 18 zł. i tłumaczy się jednocześnie iż inPOST nie posiada usługi specjalnej jakim jest "OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ".

Dałem sprzedającemu czas na doprowadzenie maszyny do stanu jak była opisana w ogłoszeniu czyli 100% sprawna (obecnie nie szyje) bądź obniżenie wartości o 250zł na poczet naprawy do 24,07,2020 Jeśli tego nie zrobi odstępuję od umowy z uwagi na wady jakie posiada.

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

przy tym wszystkim próbuje obarczyć winę na firmę kurierską i próbuje mnie odesłać z reklamacją do niej 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, jest to uznanie reklamacji. Dosłanie kleju do naprawy brzmi śmiesznie i świadczy o głupocie sprzedawcy. W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro, co oni na to? Za uszkodzenia w transporcie także odpowiedzialność ponosi sprzedawca i nie może Cię odsyłać z reklamacją do przewoźnika, tym bardziej, że wysłał inną przesyłką niż była wybrana i opłacona. Jeśli sprzedawca nie godzi się na obniżkę ceny podanej przez Ciebie, zapytaj na jaki adres odesłać towar i żądaj wymiany na maszynę zgodną z opisem lub zwrotu wszystkich kosztów. Przy wymianie sprzedawca zwraca koszt odesłania. Masz dowody na uszkodzenia i uznaną reklamację, jeśli sprawa nie zostanie załatwiona, wypełnij wniosek do POK, powołując się na treść Dyskusji.

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

dziękuje  jeszcze raz 🙂

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

dzis otrzymałem od allegro taką informację 

"Rozumiem. Nie ma takiego zapisu w regulaminie - jeżeli mamy do czynienia z zakupem niekonsumenckim (osoba prywatna - osoba prywatna) to przejście odpowiedzialności następuje w momencie przekazania przesyłki do przewoźnika. I tutaj zarówno Sprzedający jak i Kupujący mogą złożyć reklamację w sprawie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@orchidea30333 Odpisz, że to nieprawda. Do przejścia odpowiedzialności dochodzi w momencie przekazania przesyłki przewoźnikowi, ale pod warunkiem, że kupujący zapłaci dopiero po odbiorze i sprawdzeniu przedmiotu, Ty zapłaciłeś z góry.

Art. 544. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.

§ 2. Jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy.

Ponadto, nie ma to nic do rzeczy, reklamacja została już przez sprzedawcę uznana.

 

[edycja]
 
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Do przejścia odpowiedzialności dochodzi w momencie przekazania przesyłki przewoźnikowi, ale pod warunkiem, że kupujący zapłaci dopiero po odbiorze i sprawdzeniu przedmiotu, Ty zapłaciłeś z góry.

Art. 544. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.

§ 2. Jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy.

 

 

Gdzie tutaj masz jakiś warunek przejścia odpowiedzialności? Dlaczego jakoś chcesz powiązać paragraf 1 i 2?

Nie rozumiem.

 

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

Allegro pomogło 😞 Odpowiedz allegro w dyskusji na moją prośbę o wypowiedzenie sie w dyskusji .Czy na tym polega ochrona konsumenta w allegro ??

"Gwarantujemy bezpieczne zakupy!

Otrzymasz kupiony przedmiot lub zwrot pieniędzy."

Jak się to ma do wypowiedzi allegro po niżej ??

Sprzedający odpowiada za rozpatrzenie reklamacji, może ją uznać lub odrzucić, jeśli przedmiot był zgodny z umową. Jeśli nie uda się Państwu sprawy rozwiązać polubownie, pozostaje droga prawna. W przypadku zakupu od osoby prywatnej Sprzedający nie odpowiada za uszkodzenia towaru powstałe w transporcie. ”

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@orchidea30333  Nigdy nie  wolno wierzyć  w  slogany  reklamowe.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@orchidea30333 Allegro wprowadza Cię w błąd, sprzedawca odpowiada za uszkodzenia w transporcie. Przy sprzedaży niekonsumenckiej nie odpowiadałby wtedy, gdybyś miał możliwość sprawdzenia towaru i zapłaty dopiero po oględzinach towaru. To sprzedający a nie Ty, zawiera umowę z pocztą na dostarczenie rzeczy i to sprzedający składa reklamację na poczcie. Ty zawarłeś umowę ze sprzedawcą na zakup i dostarczenie towaru. Jeśli Allegro nie chce pomóc oznacza to, że zakupy tu nie są bezpieczne.

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

Bardzo chętnie umieściłem bym cały czat z allegro.Mam wrażenie że mają Oni w nosie to że ktoś umieszcza w ogłoszeniu zdjęcia z google celowo tym samym ukrywa wady fizyczne naruszenie art.5 punk.2 ,że zawyża kwoty wysyłki a niżeli te poniesione art,6 punk.9

 

oznacz moderatorów

orchidea30333
#7 Wielbiciel#

można prosić o podstawę prawną ??

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

gdybyś miał możliwość sprawdzenia towaru

Ale podobno zawsze jest możliwość sprawdzenia towaru: art. 74. ust. 1 prawo przewozowe.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@orchidea30333 Jeśli Allegro zajmuje takie stanowisko, wypełnij wniosek do POK.

Trzymaj się tego, że karton nie był uszkodzony, że sprzedawca przyznał, że coś tam już kleił, czyli mogło być połamane, że proponował obniżkę ceny, że chciał dać gratis klej, czyli uznał reklamację. Nie daj sobie wmówić, że to uszkodzenie w transporcie. Z POK wypłacano już rekompensaty wartości całego telefonu, gdy tylko obiektyw aparatu był zarysowany - pisano tu o tym. Powinni i Tobie wypłacić.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@exoryna To nie ja chcę powiązać, zrobił to ustawodawca. To sprzedawca zawiera umowę z przewoźnikiem, nie kupujący i to sprzedawca może składać reklamację na poczcie. Kupujący zawarł umowę ze sprzedawcą na zakup rzeczy i jej dostarczenie, płacąc przed odbiorem. Możesz wskazać orzecznictwo, z którego wynika, że przy sprzedaży prywatnej, po wydaniu rzeczy przewoźnikowi przy zapłacie z góry, sprzedawca nie odpowiada za towar i za jego uszkodzenia mechaniczne? Z przepisów wynika, że odpowiada.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

No nie podam ci orzecznictwa, nie znam.

Po prostu nie rozumiem dlaczego łączysz te paragrafy ze sobą. One są o czym innym.

Do przejścia odpowiedzialności dochodzi w momencie przekazania przesyłki przewoźnikowi, ale pod warunkiem, że kupujący zapłaci dopiero po odbiorze i sprawdzeniu przedmiotu, Ty zapłaciłeś z góry.

Art. 544. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.

§ 2. Jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@exoryna No właśnie nie są o czym innym. Spróbuj zamiast kropki na końcu paragrafu 1. postawić przecinek;

Art. 544. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju, jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy.

Ja wiem, że i Allegro i sprzedawcom wygodniej jest interpretować ten przepis tak, że sprzedający po wydaniu rzeczy przewoźnikowi za nic już nie odpowiada, bo niby tym sposobem wydał ją bez zastrzeżeń kupującemu, ale tak nie jest. Kupujący w takim przypadku nie jest stroną dla poczty i nie może żądać odszkodowania za uszkodzenia.

Dlatego pytam o orzecznictwo.

 

oznacz moderatorów