anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO LOKALNIE

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

Allegro lokalnie to kompletny debilizm - brak łączenia kilku aukcji w jedną wysyłkę , możliwość podbijania ceny przez sprzedającego lub podstawionego  aż do momentu uzyskania swojej ceny  a gdy  ktoś nie przebije tej ceny podstawionego kupującego to  rezygnacja z zakupu bez żadnych konsekwencji  - [edycja]

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

az1rael
#21 Demiurg#

@ANDI946 ależ owszem konsekwencje będą jeśli ktoś się **piiip** i pójdzie do sądu bo mu kupujący za towar wart 100zł zalicytował 20000zł a potem podbił dla jaj jeszcze na 40000zł to już pozew cywilny z kc za niedotrzymanie umowy i nawet się nie wykpi w sądzie ewidentną omyłką. Problem w tym że nikomu nie chce się szarpać

oznacz moderatorów

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

oczywiście -  i po co Allegro lokalnie samo prowokuje  do kombinatorstwa i oszustw  - to jest dziki i chory kraj, w którym tylko mętom  żyje się dobrze

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie masz racji regulamin allegro lokalnie to żart w konfrontacji z kc i powództwem pozwany zostanie zaorany w sądzie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a ten regulamin jest po to by 99% nie kumatych stwierdziło że regulamin musi mieć rację i allegro umywa rączki

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wielu krzyczało że pójdzie i nikt nie poszedł, sądzicie że przegra wciągnie w to Allegro (może i dobrze) bo tak stanowi ich regulamin.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 uokik na pytanie o czas zawarcia umowy na allegro lokalnie i czy muszę towar zakupić jednoznacznie mi odpisał że ponieważ obie strony nie podpadają pod ustawę o prawach konsumenta to działa KC, a nie regulamin allegro i że mogę skorzystać w tej sprawie z darmowych porad prawnych, więc owszem mało kto idzie, ale jak pójdzie to będzie armageddon bo nie regulamin jest nadrzędny, a kodeks postępowania cywilnego i przepisy o zawarciu umowy więc jak taki jajcarz zalicytuje z 100zł na 10000zł, a potem jeszcze podbije na 50000zł i nie zapłaci to nawet nie podniesie zarzutu ewidentnej omyłki tylko sąd wyda nakaz zapłaty i wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dużo i z emocjami tu piszesz, wielu i zapewne większych pisało i obiecywało wiele, ale niewiele zrobiło.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1rael1) jak licytuje kumpel to wiesz co bedzie. 2) za zalozenie spreawy trzeba zaplacic. 3) Co z tego, ze powód wygra jak sie okaze, ze komornik nie bedzie mial powiedzmy z czego sciagnac. 4) Nie wiem czy wiesz ale za dzialania komornika tez trzeba najpierw zaplacic. 5) Dam Ci prosty przyklad: Poznan i podpoznańska wieś. Komornik z Poznania za pojechanie do tej wsi do dluznika i odbiór towaru za 350zł zazyczyl sobie z góry 1300zł kosztów fatygi. Jak to zobaczylem to się ........ z wrazenia.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie wiem czy wiesz ale jakbym mi zasądzili z takiej aukcji od takiego jajcarza 400tys zł to bym przeniósł cesja na firmę windykacyjną za 4tys zł a firma by takiemu zrobiła piekło na ziemi a ja bym i tak nawet jak nie wyszedł na swoje to bym takiego na całe życie nauczył rozumu

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1rael  Chyba nie do konca wiesz o czym piszesz ale wybaczam 😉

To żebyś poszerzył sobie horyzonty bo jakoś tydzien temu pisali o tym i mi wpadło do głowy:

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/wosp-ta-aukcja-przeszla-do-historii-chlopak-oszukal-owsiaka-na-milion...

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@az1rael taa.. i na pewno ktoś, kto dla jaj licytuje 1000000 zł. robi to ze swojego głównego konta, na swoje prawdziwe dane 😉

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

od tego jest policja by szukać delikwenta za oszustwo
druga rzecz ty nawet sobie nie wyobrażasz jak ludzie są głupi więc owszem mądra osoba by tak zrobiła jak piszesz ale przecież 99% łyka regulamin allegro że nie ma wpłaty to nie ma umowy zawartej to po co się wysilać fejkowe konto zakładać dla heheszków

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

No ja też łykam, uważam, że regulamin określa zasady panujące na "lokalnie". Ale zakładając, że Ty masz rację i licytacje są tam wiążące to co byś chciał zgłaszać na policji? Myślisz, że panowie policjanci by przeprowadzali jakieś sledztwo informatyczne i szukali kogoś, kto założył konto na lewe dane i zalicytował w aukcji? 😄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

przeczytaj sobie art z kk o oszustwie skoro narażasz kogoś na straty finansowe z powodu przepadnięcia przychodu lub niewłaściwego rozporządzenia mieniem to to też jest oszustwo a przypominam ci że umowa jest wiążąca z kc. Mi nie chodzi o jakiś zarobek bo nawet jakby nie zapłacił to mam przedmiot dalej ba nawet jak sąd by mu zasądził powiedzmy 1/4 tego co dla jaj zalicytował a komornik nie miał z czego ściągnąć to bym dług odsprzedał windykacji za 5% wartości a takie firmy jak kruk ultimo etc się nie liczą z prawem nękaliby takiego kretyna latami po 50 telefonów dziennie wizyty terenowe etc nauczyłoby go to rozumu

oznacz moderatorów

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

tre te te te te  - paragrafy, pislamscy policmajstrzy z granatnikami i zwyżkami,sądy  w tym pislamskim burdelu  to jak Don Kichot z wiatrakami  nooooo  ,chyba że jest się konusem z Żoliborza

oznacz moderatorów

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

tre te te te te - paragrafy, pislamscy policmajstrzy z granatnikami i zwyżkami,sądy w tym pislamskim burdelu to jak Don Kichot z wiatrakami nooooo ,chyba że jest się konusem z Żoliborza

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Ja widze, ze w wiekszosci przypadkow jestes @az1rael teoretyk a nie praktyk.

Żeby doszło do oszustwa (majac na uwadze Kodeks Karny) musi byc spelnione KILKA przeslanek.

Nie jedna czy dwie - jak mnie uświadomilo pismo jednej z Prokuratur w  Polsce.

Tobie cos tam sie wydaje. Praktyka bywa inna.

oznacz moderatorów

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

a ha  - ja  teoretyk  a Ty praktyk  - 8 lat temu  facet rąbnął mnie i kilkanaście osób  na allegro  - wskazaliśmy policmajstrom miejsce jego pobytu   dorwali go............ po 4 latach  - osądzono  i  mamy jedynie pisemka  w tym wyrok sądu ,że jest nam winien kasę  - tyle w temacie na temat tego burdelu  -  taka jest praktykaaaaaaaaa

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów