anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Posprzątać / Naprawić Allegro Lokalnie ( czas do 01.11.2022 )

Kategorie
kupujący
kupujący 864
inne
inne 169
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
13
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Posprzątać / Naprawić Allegro Lokalnie ( czas do 01.11.2022 )

pinsplash
#21 Demiurg#

Po ostatnim ogłoszeniu zmian w cenniku ( +1PLN do kazdej sztuki, abonament, prowizje itp..) jasnym jest ze chcecie Sprzedawców nie-firmowych, oraz małych-firmowych przekierować na Allegro Lokalnie. Jeśli taki jest Wasz pomysł to czas posprzątać to.... no to coś co nazywacie "lokalnie".

1. BEZPIECZEŃSTWO - nie ma dnia ( a moze i godziny) żeby nie pojawił się wątek - dostałem wiadomość aby kliknąć w link ( lub mutacje). Niestety jest również sporo wątków takich którzy kliknęli... 😞 - wprowadzić obowiązkową weryfikację. Bo to co jest teraz jest nieskuteczne. A zaraz będziecie to mieli do potęgi "N"

2. KOMENTARZE - nie wiadomo od kogo się kupuje. wprowadźcie chociaż łapkę w dół i w górę ( łapki, buźki, gwiazdki ... cokolwiek)

3. LICYTACJA - tak są jeszcze tacy co wystawiają i tacy co licytują. Przedłużenie licytowania o 5min gdy ktoś zalicytuje w ostatnich 60 sekundach to NONSENS. Wielu ludzi po 2-3 razach - rezygnuje. W plecy jest zarówno sprzedawca jak i wy. Max 1 minuta jeśli już musicie.

4. Usuwanie zakończonych aukcji. BARDZO DUŻO ludzi pisze, wydzwania znajdując coś co od tygodni, miesięcy jest nieaktualne. Sprzedający powinien mieć możliwość usunięcia tego ( lub niech samo znika np po 90 dniach).

5. NIEKOŃCZĄCE SIĘ AUKCJE - ludzie wystawiają i..zapominają..a aukcja jest odnawiana i odnawiana i odnawiana aż po 6-12 miesiącach ktoś kupi, wpłaci - i mamy problem. Mniejszy jeśli sprzedający zauważy i zwróci pieniądze. Większy - jeśli w ogóle nie sprawdza emaila. Albo niech tak jak na Allegro zwykłym będzie to na określony czas, albo wprowadźcie jakąś "mutację" np po 3 miesiącach trzeba obowiązkowo "odświeżyć" aukcję aby była aktualna.

6. BLOKOWANIE "ŻARTOWNISIÓW" kupują i się nie odzywają. Tak aukcja wznowi się sama ( jesli to płatność zdalna) ale 5 dni towar zablokowany. Gorzej gdy kupują "za pobraniem" lub "odbiór osobisty" bo wtedy naliczana jest wasza opłata. Blokować np po dwóch takich razach, i patrz punkt no1 - weryfikacja.

 

uwaga celowo Caps Lock : TEN PORTAL NIE JEST TERAZ ANI BEZPIECZNY ANI USER FRIENDLY - a zaraz będziecie tam mieli dziesiątki tysięcy osób "wyrzuconych" z Allegro. CZAS DO ROBOTY !!!

 

 

30 Komentarze
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash 

 Wszystkie łapki w górę 😂 Dodałabym jeszcze przechowywanie starych adresów dostawy mimo ich usunięcia z profilu. Trzeba prosić się o ręczne usuwanie, trochę wstyd 😊

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Można też dodać łączenie kosztów przesyłek..

pinsplash
#21 Demiurg#

Zegar tyka..zostało 20 dni...

Client:107370536
#12 Orędownik#

@pinsplash 

Allegro już kiedyś obiecywało zrobienie porządku z handlarzami śmieci i innych "IMITACJI perfum". Padł nawet "definitywny" termin: 31 stycznia 2020 r. Myślisz, że tym razem dotrzymają słowa?

LEW433
#21 Demiurg#

A co ze sprzedającymi którym po licytacji zwracają środki i nie wysyłają, bo im cena nie odpowiada?🤔

kuba1550
#12 Orędownik#

A co ze sprzedającymi którym po licytacji zwracają środki i nie wysyłają, bo im cena nie odpowiada?

Trzy razy licytowałem przedmiot u jednego sprzedającego i po opłaceniu zwracał mi wpłatę bo cena mu nie pasowała 😀 Super te licytacje zmarnowałem z 2 godziny bo ktoś aukcje przedłużał o 5 minut, a po wygraniu i tak sprzedawca ma prawo zrezygnować z wysyłki  😀

 

 

br.
#21 Demiurg#

A ja stawiam postulat odwrotny:  zamknąć, zlikwidować Allegro Lokalne. Bo jest niereformowalne, to przecież wiemy,  co najwyżej  sukcesywnie  podnoszone są różne opłaty.

@pinsplash  Mam pytanie,  a co będzie za 20dni?  Bo zegar tyka... no i co z tego..???

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@pinsplash dzięki za to podsumowanie zmian koniecznych do wdrożenia na Lokalnie z Waszej perspektywy. Część z nich już się tutaj pojawiała i prace nad nimi trwają, ale przekazałam już całość do zespołu Allegro Lokalnie i jak tylko dostanę odpowiedź, co jest bardziej i mniej prawdopodobne do wypracowania w najbliższym czasie to na pewno wrócę tutaj ze szczegółami. 

br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Rozpiera nas ogromna radość na okoliczność tak szybkiego i skutecznego  rozwiązania problemu.  Szkoda tylko  że twórca pomysłu @pinsplash  jakoś  nie wyraża tej radości w  wystarczająco zauważalny sposób.

No cóż, różne są charaktery, niektórzy wolą cieszyć się w ciszy i spokoju... 😂 🤣 😃

Client:99161142
#7 Wielbiciel#

Ahahhaahahahah

oznacz moderatorów