anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

Client:52580105
#7 Wielbiciel#

Cześć. Mam takie pytanie . Ostatnio kupowałem u sprzedawcy jedna rzecz za którą zapłaciłem ale anulowalem zakup. 

Sprzedawca stwierdził, że muszę czekać aż ktoś coś od niego kupi , żeby mógł mi zwrócić pieniądze bo nie ma środków na allegro pay. Podałem również sprzedawcy normalny numer konta do zwrotu to wtedy stwierdził , że już zlecił wypłatę przez allegro pay. Jednak nie dostałem od allegro żadnego powiadomienia. Co mogę w takim przypadku zrobić ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:52580105 Podaj mi proszę numer oferty lub zamówienia, którego dotyczy ten zwrot. Sprawdzę, czy sprzedający zlecił zwrot w naszym systemie dla Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:52580105
#7 Wielbiciel#

11930487140

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:52580105 Dziękuję, ale nie mogę potwierdzić słów sprzedającego. W naszym systemie nie ma informacji o zleconym przez niego zwrocie dla Ciebie, ale zgodnie z zasadami ma na to jeszcze czas, ponieważ powinien zrobić to w przeciągu 14 dni od daty anulowania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:52580105
#7 Wielbiciel#

Rozumiem. Z reguły nigdy nie miałem problemów ze sprzedającymi. Rozumiem , że mam czekać i do czasu zwrotu nie zamykać dyskusji ze sprzedającym ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:52580105 Tak, tak będzie najlepiej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:52580105
#7 Wielbiciel#

Ok. Bardzo dziękuję za informację 🙂

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:52580105 
Jeżeli sprzedawca zleca wypłatę środków przez Allegro to takie zlecenie jest ważne 24h i przy braku środków na Allegro Finanse jest automatycznie anulowane po tym czasie.
Sprzedawca może wówczas (bez obawy o "podwójny" zwrot) zlecić przelew tradycyjny na konto.
Chyba, że na swoim koncie w banku też ma pustki ...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:52580105 Zakup czy płatność bo to różnica, po anulowaniu zakupu sprzedający powinien zwrócić ci środki bezzwłocznie ale ma ba to 14 dni, może się wstrzymać do otrzymania towaru( tu nie musi), jak zwróci to allegro wysyła do ciebie maila.

oznacz moderatorów

Client:52580105
#7 Wielbiciel#

Kupiłem towar i zapłaciłem. Jeszcze przed wysyłką go anulowalem. Sprzedawca nie zaczął jeszcze wysyłki. Po 2 dniach otworzyłem dyskusje. Najpierw stwierdził , że muszę czekać na to aż ktoś coś kupi bo nie ma środków na allegro pay. Podałem mu numer konta to stwierdził , że muszę poczekać bo zlecił zwrot przez allegro pay. Nie jestem zbyt doświadczony na allegro no ale 450 złotych piechotą nie chodzi...

oznacz moderatorów

Client:52580105
#7 Wielbiciel#

Dostałem dokładnie taka wiadomość 

"dobrze ale już dalem zlecenie na payu trzeba będzie poczekać chwilę"

Czy taka czynność ze strony sprzedającego powinna być gdzieś odnotowana ? . Dodam , że ta wiadomość dostałem jak podałem sprzedającemu numer konta do zwrotu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:52580105 Jak pisałem jak sprzedający zwróci to allegro wyśle ci maila i po 3 dniach będą tam skąd wyszły. 😁

oznacz moderatorów