anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezsens licytacji allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:90057442
#3 Debiutant#

Proszę mi wyjaśnić jaki jest sens licytacji allegro lokalnie jeśli sprzedający może zwrócić środki bez powodu jeśli uzna, że cena jaką osiągnęła licytacja jest zbyt niska. Chyba sensem licytacji jest to, aby kupujący mogli rywalizować ceną o zadany produkt - mając szansę na zakup w korzystniejszej cenie, a sprzedający bez orientowania się w cenie rynkowej danego przedmiotu ( na przykład w wypadku rzadkich przedmiotów których wartość ciężko oszacować) jest w stanie dostać lepszą cenę niż w lombardach czy antykwariatach. Licytacja powinna obligować obie strony do wywiązania się z umowy w równy sposób - a nie wystawię za 1zł bez ceny minimalnej i jak nie będzie mi odpowiadać cena to po prostu zignoruję licytację. Swój wywód opieram na sytuacji która przed chwilą mnie spotkała - 6 dni obserwowania licytacji, budzik ustawiony na wczesną godzinę poranną z uwagi na koniec licytacji wypadający właśnie na takową. Licytację wygrałem rywalizując z innym podbijającym który najwidoczniej był w równym stopniu zainteresowany produktem z uwagi na jego aktywność o tak wczesnej godzinie. Parę godzin po opłaceniu produktu i przesyłki sprzedający zgłasza zwrot środków - szczerze mówiąc rozśmieszyło mnie, że tak poważny portal jak allegro dopuszcza do tak dziecinnego zachowania sprzedających.     

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie zrobisz, Allegro nie może także nic nic zrobić jak Ci zwróci śrdoki, Ty możesz iść do sądu ponieważ została zawarta umowa a sprzedający się z niej nie wywiązał, ale czy warto.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Ile tu wątków było utworzonych przez sprzedawców żalących się na zwycięzców licytacji mających ,, gdzieś ,, ich sfinalizowanie ,

oznacz moderatorów
Client:90057442
#3 Debiutant#

Sprzedający przyznał się w wiadomości, że posiada dalej przedmiot ale mi go nie sprzeda bo cena jest zbyt niska, tymczasem w dyskusji zaznaczył, że po prostu przedmiot jest niedostępny. Pomijając moją sprawę, allegro powinno zmienić samą formę licytacji - bo w obecnej sytuacji nie ma to najmniejszego sensu.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:90057442 Allegro nie jest stroną transakcji.
Nie może zmusić sprzedającego do wysyłki wylicytowanego towaru tak samo jak nie może zmusić kupującego do opłacenia wygranej licytacji.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@Client:90057442 

Proszę mi wyjaśnić jaki jest sens

Nie ma.

oznacz moderatorów