anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu ze sprzedającym, czy mogę już założyć dyskusję?

Kezigo
#8 Zapaleniec#

Cześć. W środę 04.08 dokonałem zakupu na Allegro Lokalnie za około 1000 zł. Od razu po zakupie napisałem do sprzedawcy czy kolejnego dnia można się spodziewać nadania, ale nie odpisał, również wczoraj jak i dzisiaj pisałem lecz nadal cisza, a paczka nadal nie została nadana, bo gdyby byłaby od razu dostałbym powiadomienie od inPostu. Jedynie wczoraj w czwartek był online o 11 i to tyle. Co w takiej sytuacji zrobić? Sprzedawca nie ma podanego numeru telefonu a ja się już zaczynam martwić, a wystarczyłoby żeby odpisał. Czy można już jakoś spór założyć? Trochę zależy mi na czasie.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@Kezigo Tak, otwórz w tej sytuacji spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE Sprzedawca ma obowiązek odpowiedzieć, a po 24 godzinach możesz tam poprosić o pomoc prawnika Allegro. Spór możesz otworzyć już po 1 godzinie od zakupu.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Kezigo - a zapłaciłeś już ?

oznacz moderatorów

Kezigo
#8 Zapaleniec#

Tak, jest w pełni opłacone i pieniądza z konta również pobrane.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Kezigo - nie jestem w 100 % pewien, i nie chcę Cię straszyć, ale czy sprawa dla Ciebie odrobinę nie "wania" ?

Oby tak nie było, ale mogłeś (aś) paść ofiarą jakiegoś oszustwa.

Najlepiej jak radzono powyżej - zwróć się do Sprzedającego poprzez Allegro. To zazwyczaj rozwiewa wątpliwości....

Życzę żeby to był zwykły zbieg okoliczności z tym "utrudnionym" kontaktem.

oznacz moderatorów

rock11
#7 Wielbiciel#

Witam!Mam podobną sytację,jednak popełniłem błąd,ponieważ nie kliknąłem Kup Teraz i zapłaciłem kurierowi przy odbiorze.Tak więc dwa kupione produkty nie mają nru,ani historii.Otrzymałem całkiem inne wyroby i po deklaracji wymiany ze strony sprzedawcy kontakt sie urwał.Nie podaje na allegro lokalnie nr tel.oraz adresu na który pragnę wysłać paczkę,aby otrzymać zwrot gotówki,własciwie od 3 dni w ogóle nie pisze,choć maile są czytane.Działa jako osoba prywatna poza allegro lokalnie aby uniknąć kosztów.Nie mając historii zakupów nie mogę przebrnąć przez formularze allegro w celu pomocy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@rock11 i nie przebrniesz bo nie kupiłeś przez allegro tylko poza allegro więc nie chroni cię protect i nie uzyskasz od allegro pomocy. Składaj reklamację poleconym jak nie rozpatrzy do rzecznika a od allegro możesz odstać dane osobowe gościa jak udowodnisz zakup lub do pozwu cywilnego 

oznacz moderatorów

rock11
#7 Wielbiciel#

Poradż jak uzyskać dane owej osoby od allegro i czy screeny korespondencji wystarczą.Wszystko jest widoczne po wejściu na dany produkt,ponadto kobieta działa także na sprzedajemy pl.i oczywiście nie podaje nru.tel.a na pytanie czy jest możliwość odbioru na miejscu odp.nie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@rock11  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jak ma uzyskać dane sprzedawcy od allegro do powództwa cywilnego? Napisać do was oficjalne pismo?

oznacz moderatorów

rock11
#7 Wielbiciel#

Witam i dzięki za pomoc.Jest dokładnie jak pisałeś,więc w desperacji odszukałem punkt Epaki ,a od nich dostałem nr i dotarłem do własciciela magazynu z którego towar wyjechał.Super miły gość nawiasem mówiąc,polecił mi wysłać na jego koszt karton na poczcie za pobraniem, wpłatą na konto.Aż trudno ogarnąć,że to się pomyślnie zakończy.Osoba anonim bez nr-u tel.i śladu tylko prowadzi sprzedaż produktow z jego magazynów,olewa ew.reklamacje,bo działa poza A.Lokalnie.Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Pomyślnie zakończy???

a skąd ten optymizm?

kto normalny odbierze pobraniowa paczkę jeśli jej nie zamawiał/ nie spodziewa się 

 

oznacz moderatorów

rock11
#7 Wielbiciel#

Witam!Trochę minęło przepraszam,wyjaśniam co zaszło.Nie wracam do błędu i zakupu bez kup teraz,ale pomimo tego zaraz po wysłaniu mojego adresu i zgodzie na  zakup za pobraniem otrzymałem sms od firmy epaka z Bytomia o wysłaniu paczki i nr kuriera.Po prawie 2 tyg.milczenia osoby sprzedającej znalazłem w necie adres tej firmy wraz z telefonem.Tam podając nr paczki ,bez kłopotu dano mi nr tel,właściciela magazynu.Odzwonił wysłuchał, zaproponował wysyłkę do Bytomia za pobraniem z całkowitym pokryciem kosztów przesyłki.Mam farta,że trafiłem na sąsiada zza miedzy i kasa wróciła na konto.Osoba sprzedająca jest trybikiem,lecz czyniąc tak szkodzi firmie posiadającej towar.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie kupiłeś to czego oczekujesz?🤔

oznacz moderatorów