anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy sprzedający nie chce przyjac zwrotu na allegro lokalnie?

luis66
#8 Zapaleniec#

Co zrobić gdy sprzedający nie chce przyjac zwrotu na allegro lokalnie? 

Napisal w ofercie ze przedmiot nietestowany (plyta glowna do komputera , 50 zl z wysylka). Okazal sie niesprawny wiec chce zwrotu a on: [edycja] ( przestrzegam przed tym sprzedajacym ) nie chce. Poki co otwarlem dyskusje i czekam na kontakt od allegro. 

oznacz moderatorów
57 ODPOWIEDZI 57

luis66
#8 Zapaleniec#

Zadzwonil , ze pieniedzy nie odda... No trudno. Ludzie dla 30 paru zl maja innych gdzies. Przestrzegam tylko przed tym sprzedajacym , niech ktps jak ja nie kupuje śmieci  u tego faceta. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@vonNogay  Serio?  😂 To od dzisiaj piszę na swoich aukcjach, że książki używane niesprawdzane i jak będzie brakowało 20 kartek to już nie mój problem.

Opis ma być rzetelny a nie na dwoje babka wróżyła. Sprawne albo nie.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg Wg mnie jak najbardziej możesz napisać, że książki nie były "sprawdzane" (przeglądane strona po stronie), w związku z czym mogą mieć jakieś wady, t.j. zapiski długopisem. Kupujący powinien brać to pod uwagę podejmując decyzję o zakupie.

Poza tym - elektronika to zupełnie inny gatunek towaru niż książka. Stan ksiązki łatwo sprawdzić. W przypadku sprzętu komputerowego, zwłaszcza starego, często nie ma takiej możliwości albo byłoby to na tyle czasochłonne, że nie miałoby to sensu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@vonNogay  Rady na wagę złota. Napisać, że książki mogą mieć wady i kupujący niech się buja.

Nawet jeśli elektronika jest trudna do sprawdzenia to nie znaczy że można sprzedawać chłam i umywać łapki jak okaże się zepsuty.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg Wg mnie można umywać łapki (oczywiście jeśli nie sprzedaje się jako firma, wtedy kupujący ma prawo zwrotu).

Sprzedaż niesprawdzonego sprzętu to ryzyko zarówno dla kupującego jak i dla sprzedawcy. Kupujący ryzykuje, że trochę przepłaci za coś, co okaże się niesprawne. Sprzedający natomiast ryzykuje, że może sprzedać za grosze sprawny sprzęt (którego jedynie nie ma jak sprawdzić i nie może zagwarantować, że działa) bo towar niesprawdzony sprzeda w cenie 3 razy niższej niż przetesowany i sprawny.

Kupujący kupując tak opisany towar wie, że ryzykuje. Tylko, że ludzie chcą zawsze wygrywać, a jeśli w wyniku ryzykownej decyzji przegrają to już nie chcą ponosić konsekwencji.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg W przypadku starego sprzętu komputerowego często najrzetelniejszy możliwy opis to "na dwoje babka wróżyła". Nic w tym złego nie widzę, sam kupuje tak opisany towar. Nie wyobrażam sobie podejmować decyzję o zakupie takiego towaru z nastawieniem, że jak będzie sprawny to super, mam dobry sprzęt za ułamek wartości, a jak nie będzie działał to wymuszę na sprzedawcy (z pomocą Allegro) zwrot. To jest dla mnie zmienianie reguł gry podczas jej trwania.

oznacz moderatorów

Galicja81
#8 Zapaleniec#

Pzdr,milej Niedzieli..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@luis66 Odda, tylko poproś w Dyskusji o pomoc pracownika Allegro. Jeśli mimo to nie odda, złóż wniosek do POK, wtedy Allegro Ci te pieniądze najprawdopodobniej odda.

oznacz moderatorów

luis66
#8 Zapaleniec#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-m5a97-cwu?utm_source=notification&utm_medium=ActivityBuyer&ut...

 

to jest ta aukcja. Nie jest w kategorii uszkodzoone, nie ma tez informacji , ze towar niesprawny. Wiadomo - ryzykowalem . Ale wg mnie prawo mam do reklamacji , czy tam zwrotu. Zyjemy w cywilizowanym kraju 😄 Sprzedajacy dzwonil , ze moze mi dac jakies swoje procesory, ale ja chyba wole jednak gotowke. Póki co czekam co dalej. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@luis66 myśle że jeśli nie jest sprawna masz prawo do reklamacji. To że przedmiot nie był sprawdzany to nie znaczy że ma być uszkodzony. Sprzedawca nie napisał że przedmiot jest uszkodzony napisał tylko że jest używany wiec Ty jako kupujący miałeś prawo do otrzymania w pełni sprawnego używanego przedmiotu. Sprzedawca powinien go sprawdzić jelsi tego nie zrobił wziął to na własne ryzyko. Ja jako sprzedający w takiej sytuacji bym taką reklamacje uznał.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@luis66 

Wg mnie aukcja jasno opisana, wiedziałeś co kupujesz.

Otrzymałeś zgodnie z opisem przedmiot niesprawdzony, który po sprawdzeniu okazał się niesprawny.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@luis66 "Nie jest w kategorii uszkodzoone" - nie jest, bo na lokalnie nie można ustawić stanu przedmiotu jako "uszkodzony". Nie ma takiej możliwości technicznej. Kategorie "uszkodzone" też zostały pousuwane dawno temu ze wszelkich działów na allegro (w związku z czym nie ma ich też na lokalnie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@luis66 Na AL nie musi przyjmować zwrotów, jeżeli to osoba prywatna, tylko reklamacja.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@luis66 Jak zadajesz pytanie - to bierz udział w dyskusji. Np : jaki był dokładnie opis itp. a tak to @_Likos_ @xyz96 @Knowhere @LEW433  szkoda dżuli na dywagowanie i domyslanie się...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Napisałem raz i nie będę się odnosił, nie znam szczegółów oferty.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Przedmiot o nieznanym stanie technicznym to duże prawdopodobieństwo, że sprzęt będzie niesprawny. Podjąłeś ryzyko, jak w kasynie i przegrałeś. Widziały gały co brały.

Jeśli kupiłbyś od firmy mógłbyś dokonać zwrotu, osoba prywatna nie musi go przyjąć. Reklamować nie ma czego.

oznacz moderatorów

Galicja81
#8 Zapaleniec#

W opisie przedmiotu,,było jasno napisane ,,przedmiot nie byl sprawdzany pod kątem technicznym.Kupujacy powinien najpierw to przeczytać,a potem ewentualnie zdecydować się na zakup.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Galicja81 przedmiot nie był sprawdzany to nie jest równoznaczne z tym że przedmiot jest uszkodzony. Sprzedający ma prawo nie sprawdzać lecz musi sie liczyć z tym że przedmiot jest niesprawny i z reklamajcją. Kupujący mając informacje że przedmiot nie jest sprawdzony mógł tylko liczyć sie z tym że bedzie go musiał reklamować. 

W tej aukcji kupujący mógł sie spodziewać sprawnego uzywanego przedmiotu poniewaz sprzedajacy nie napisał że przedmiot jest uszkodzony.

To na sprzedajęcym niezależnie czy firmie czy osobie fizycznej ciązy obowiązek dostarczenia przedniotu zgodnego z zawartą umową  a opis aukcji jest częścią umowy

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@_Likos_ Przecież był zgodny z zawartą umową - niesprawdzony. Po sprawdzeniu okazał się niesprawny. 

oznacz moderatorów

Galicja81
#8 Zapaleniec#

Było jasno napisane,,,niesprawdzony..

oznacz moderatorów