anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy adres mail allegroInfoPL to adres prawdziwy?

Ania140474
#7 Wielbiciel#

Dostałam dziwnego maila z adresu allegroInfoPL. W treści mam potwierdzić sprzedaż i wejść w link, ktory jest po czesku... Wcześniej poproszono mnie o mój adres email w wiadomości na allegro. Wydaje mi się, że to jest próba wyłudzenia danych, konta. Czy mieliście takie przypadki?

Pozdrawiam Anna 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Oszustwo, nie podawaj i nie wchodź w żadne linki.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ania140474 to nie jest wiadomość od nas, nikt nie potrzebuję też Twojego adresu e-mail na Allegro, dobrze, że zachowałaś ostrożność! Czy możesz przesłać tę wiadomość za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Muszu-Zi
#8 Zapaleniec#

Bardzo szybko sprzedałem, dziś konsolę XBOX i chyba aż za szybko

Dostałem dwie minuty po pierwszej wiadomości o sprzedaży dwie dodatkowe (screeny poniżej).

Teraz jeśli zostanie potwierdzone oszustwo, to prowizja zostanie zwrócona automatycznie, mogę wystawić przedmiot ponownie, czy mam czekać 7dni na wpłatę (chyba tyle kiedyś było). Nie muszę podawać więcej danych, bo ostatnią sprzedaż można sprawdzić po moim nicku, mam jeszcze gdzieś zgłaszać czy interwencja tu wystarczy ?

ale pieniędzy brak.Screenshot 2024-05-02 161710.pngScreenshot 2024-05-02 161652.png

oznacz moderatorów

Muszu-Zi
#8 Zapaleniec#

Wklejam jeszcze raz printscreeny bo obróciłem ekran tabletu i zasłoniło pełen adres nadawcyScreenshot 2024-05-02 162811.pngScreenshot 2024-05-02 162749.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Muszu-Zi To nie są wiadomości od Allegro. Przekieruj je na adres: phishing@allegro.pl. Zajmiemy się tą sprawą

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów