anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro lokalne zwraca prowizje jeżeli jest zwrot towaru ?

maikpl
#7 Wielbiciel#

Kupiłem kartę graficzną i zrezygnowałem z zakupu gdyż karta niby jest nowa ale bez dowodu zakupu. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@maikpl Jako kupujący nie płacisz opłaty za obsługę transakcji na Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

maikpl
#7 Wielbiciel#

Tak ale sprzedający boi się że koszt jaki poniósł za aukcje nie zostanie mu zwrócona i mnie chce tym obarczyć. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@maikpl Sprzedający nie ma prawa, aby nakazać Ci spłacenie opłatę za obsługę transakcji, ale też jeśli jest osobą prywatną nie ma obowiązku przyjąć od Ciebie zwrotu bez podania przyczyny. Jest natomiast zobowiązany rozpatrzyć reklamację, którą w takiej sytuacji masz prawo złożyć. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

maikpl
#7 Wielbiciel#

Sprzedający sprzedaje kartę graficzną jako nowa. Więc powinna być gwarancja na nią. Zakupiłem kartę i zapytałem o sklep gdzie była kupiona. Okazało się że dowodu zakupu nie ma. Gdzie nie było ujęte w opisie przedmiotu. Więc zrezygnowałem z zakupu. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@maikpl Nowa to znaczy nie używana. Co ma do tego kiedy i gdzie była zakupiona. Ja mam do komputera zewnętrzna nagrywarkę zakupioną prawie 2 lata temu > leży w pudełku > nigdy nie była używana > jest nadal nowa, pomimo, że ma 2 lata > dokumenty od zakupy dawno poszły do śmieci > mimo to nagrywarka jest nadal nowa.

Sporadycznie ktoś w opisie aukcji będzie pisał o dowodzie zakupu. Nie widzę tu podstaw ani do zwrotu, ani do reklamacji. Tym bardziej jeżeli karta jest sprawna.  Na AL kupujący ma prawo nie przyjąć zwrotu.

oznacz moderatorów

maikpl
#7 Wielbiciel#

Moim zdaniem. Nowa to z gwarancją. A jeżeli ktoś kupił i nie używał  to mimo wszystko jest sprzedawana jako nie używana a nie nowa. Nowa zawsze powinna mieć gwarancję od momentu zakupu. Jeżeli ktoś sprzedaje bez gwarancji powinien to zaznaczyć w opisie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Gwarancja czy rękojmia?

oznacz moderatorów

maikpl
#7 Wielbiciel#

Jest to osoba prywatna. Sprzedaje przedmiot jako nowy. Czyli jakas dowodzakupu powinien być. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@maikpl Nowa to jest to samo co nie używana > i nieważne czy ma gwarancję sklepową czy już jej nie ma. To tylko twoja definicja, że nowa musi mieć gwarancję.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nowa nie musi mieć gwarancji.

oznacz moderatorów

maikpl
#7 Wielbiciel#

W opisie powinno być. Moja wina że nie zapytałem przed kupnem 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@maikpl Nie, nie musi być > czasami sprzedaję nowe przedmioty i nikt nigdy nie zapytał o dowód zakupu > to jest dokument dla mnie. A dostawałem tez pozytywy za te przedmioty z ocenami 3x 5 gwiazdek. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiem że nie musi, zabrzmiało jak pytanie?😁

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@maikpl Przedmiotem oferty jest to co się w niej znajduje.
Nie możesz z góry oczekiwać, że sprzedający wyśle Ci coś czego nie było w opisie oferty - w tym wypadku faktury/paragonu za zakup.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@maikpl Synonimy do słowa nowy  = . nowiutki, nowiusieńki, nowiuteńki, nowiuchny, nowiuśki, ponowiony, świeżydzisiejszygorącynieużywanyprosto spod igły, (jak) z igły, z pierwszej ręki

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@maikpl napisz do kupującego pismo z informacja, że rezygnujesz z zakupu. Niech sprzedający zwróci Ci pieniądze albo przez AF lub na konto bankowe i napisze do allegro przez ten formularz z prośbą o zwrot opłaty transakcyjnej

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Client:44052296 Autor wątku tego nie napisał, ale skoro sprzedawca zażądał zapłaty za rezygnację z zakupu, to może chodzić o ofertę tego rodzaju: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:FpbfcmnjrYwJ:https://allegrolokalnie.pl/oferta... (rozwiń opis, żeby zobaczyć na czym naprawdę "zarabia" sprzedawca).

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra

oznacz moderatorów