anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak połączyć zakupy z licytacji w jedno zamówienie na Allegro Lokalnie?

myszkaoo
#8 Zapaleniec#

Kupiłam w ramach licytacji z Allegro Lokalne 2 przedmioty. Jak mogę zapłacić, żeby było wysłane jedną przesyłką ( jedna opłata za przesyłkę) Z samouczka mam pomoc dla zakupów "Kup Teraz", nie ma to zastosowania w zakupach z  licytacją.

Ogólnie rzecz biorąc Allegro Lokalne jest trochę dziwne.

myszkaoo

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

@myszkaoo W systemie tego nie połączysz. Możesz jedynie poprosić sprzedawcę o nr konta i zapłacić mu zwykłym przelewem za wszystkie przedmioty i jeden koszt wysyłki bezpośrednio na jego rachunek bankowy. Takie wpłaty nie są zabronione.

oznacz moderatorów

myszkaoo
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie myślałam że to będzie jedyne rozwiązanie. Korzystam z tego Allegro w ostateczności.

Dziękuję za odpowiedź.

myszkaoo

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie łączenie zakupów oczywiście że  nie są zabronione ale noszą w sobie ryzyko i po stronie sprzedającego i kupującego. Nie wyklucza to jednak możliwości dogadania się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Takie łączenie i zapłata zwykłym przelewem nie niesie ryzyka. Takie wpłaty są objęte Programem Ochrony Kupujących na Allegro i Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

myszkaoo
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Niestety sprzedający boi się podać konto. Czemu - nie wiem. Kupiłam więc jedną rzecz, a drugą wystawi jeszcze raz. Szkoda mi było dwa razy płacić za jedną przesyłkę, tym bardziej że drugi zakup był niewiele droższy od przesyłki. Allegro powinno coś z tym zrobić i wprowadzić system opłat jak w zwykłym Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@myszkaoo Sprzedawca nie ma żadnych powodów, aby się bać podania numeru konta. Kupiłaś 2 przedmioty, a nie jeden, tak wynika z Twojego pierwszego postu. Raczej zapłaciłaś za jeden przedmiot, bo kupiłaś dwa. Jeśli drugą rzecz wystawi jeszcze raz, zapłacisz za drugą przesyłkę.

oznacz moderatorów

myszkaoo
#8 Zapaleniec#

Nie wcale bym już od Niego tego nie kupiła i tak napisałam. W końcu postanowił podać mi numer konta i dopłaciłam za drugi przedmiot. Może myślał, że uda się mieć zysk i z wysyłki. A może i nie? Najważniejsze że wszystko poszło po mojej myśli. Dzięki za konwersacje. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dalego zapewne, boi się że może kupujący "zarzucić" Mu że dotarła tylko jedna rzecz, wątków tu było bardzo dużo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nic "Mu" "zapewne" nie może "zarzucić", a jeśli "zarzuci, będzie to bezskuteczne na poziomie Allegro. Na Lokalnie nie ma kontroli nad wysyłkami, ilością paczek itp. Nie działają żadne statystyki. Zarzucić może każdy każdemu teoretycznie wszystko, także to, że w jednaj paczce nie przesłał jednego produktu.

 

Bełkot L.E.W. "Alkalizacja klienta poczty, albo na koncie ALL". Półanalfabeta?  

 

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  problem leży gdzie indziej

Do każdego zakupu jest numer wysyłki którego nie można zdublowac. Wiec takie łączenie zakupów to od razu gorsze statystyki. Nie wiem jak jest na lokalnie ale na zwykłym all niestety czasem pójscie na reke kupującemu odbija sie czkawką dla sprzedajacego. 

Ja także wczesniej bez problemu łączylem wysyłki ( zwracając koszt jednej) jeśli kupujacy zrobił dwa zakupy a dało sie je połączyćw jedną paczke. W obecnym systemie niestety do każdego zamówienia musi być indywidualny numer przesyłki wiec takze przestałem je łaczyć. Mimo ze dla nas to także niewygodne bo wiecej paczek to wiecej pracy. 

Tak że ten system rzeczywiście jest niewygodny i dla sprzedających i de facto droższy dla kupujących

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Nie zamęczaj ludzi. Nudzisz się, idź do lasu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  a jak sie mają personalne wycieczki do regulaminu ???  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Ja mam ich juz powoli dośc z Twojej strony

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Personale wycieczki, zwłaszcza do lasu, są bardzo zdrowe i powodują, że na życie zaczynasz patrzyć inaczej, bez tego allegrowego nadęcia 🙂

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@myszkaoo 

Allegro lokalnie jest i ma być inne niż allegro standardowe - to oficjalne zdanie serwisu.

Rozwiązanie dla kilku opcji w KT z jedną wysyłką (i to przed zakupem) znasz. Połączyć z licytacją się tego nie da - to też wiesz. A więc masz trzy opcje:

- nowa oferta KT z darmową wysyłką (i wrzucenie do jednej paczki)

- zapłacenie za obydwie i zwrot na konto

- zapłacenie za obydwie i zwrot kasy w przesyłce (chociaż prawnie przesyłanie kasy w przesyłce jest zabronione :] )

Kiedyś każda oferta miała osobną wysyłkę do zapłaty (że w ogóle wypuścili taką wersję lokalnie), więc trzeba się cieszyć z tego co jest ;]

Rozwiązanie hardkorowe: wystawiasz przedmioty z wysyłką 0 zł, a dodatkowo jest oferta pt. wysyłka, z obowiązkowym kliknięciem w przypadku zakupu. Tylko w jakiej by to musiało być kategorii ?

;D

oznacz moderatorów

myszkaoo
#8 Zapaleniec#

Dzięki za info, chyba mniej problemowo będzie korzystać z Allegro Standardowego.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

haze68
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem jak to teraz działa ale jakiś czas temu kupowałem 3 przedmioty w licytacji i zrobiłem to tak iż w pierwszej  aukcji zapłaciłem za przedmiot plus wysyłka a w kolejnych 2 wybrałem opcje odbiór osobisty - tylko trzeba sprawdzić czy taką opcje ma sprzedający.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale nadal to dobra wola sprzedającego!😊

oznacz moderatorów

haze68
#9 Pomysłodawca#

Tak zgoda ale myślę że chyba każdy "myślący" wyśle te przedmioty w jednej przesyłce a nie np. wyśle jeden a z drugim będzie czekał aż ktoś odbierze osobiście - wiem że różni są ludzie. Z drugiej strony też można robić machloje pisząc do sprzedającego że dostałem "kamień" zamiast "telefonu". Żadne zakupy przez internet nie są bezpieczne i nikt tego ci nie zabezpieczy w 100%. Gdzie byś nie kupował zawsze jest jakieś ryzyko. Jak do tej pory jest tylko jedna opcja bezpieczna kurier za pobraniem.

 

oznacz moderatorów