anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro wystawia oferty bez wiedzy sprzedającego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kejsikej
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, licytowałem na allegro lokalnie przedmiot, wygrałem, ołaciłem i czekam na przesyłke, dziś dostaję emaila o zwrocie środków, więc pytam co się dzieje a sprzedający, że: dzień dobry allegro wystawiło ponownie liczytacje mimo że silnik już wcześniej był sprzedany.

Czy allegro samo wystawia czyjeś przedmioty?. Nie wydaje mi się. 

Wyczuwam kręcenie przez sprzedającego.

 

Pozdrawiam Krzychu.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@Kejsikej a jak płaciłeś, czy przypadkiem nie minęło 5 dni i zwrot, to system nie odnotował wpłaty i wystawił ponownie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kejsikej
#7 Wielbiciel#

Nie, zapłaciłem zaraz po wygranej, mineło dwa dni. Sprzedający się tak tłumaczył jak powyżej.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Kejsikej ponowne wystawienie jest po 5 dniach, więc tu sprzedawca musiał zrobić zwrot, a że allegro na to pozwala, jak i kupujący bawią się t u w dziwne licytacje tak i sprzedawcy robią co chcą, w sumie nic nie zrobisz, chyba że pójdziesz do sądu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

No jak nie wystawia samo jak wystawia? Nie wystawia sprzedanego poprzez allegrową opcje kup teraz ale poza tym już tak. Mógł sprzedać z płatnością na konto lub przez jakiś inny portal i nie wiedzieć, że aukcja zakończona po kolejnej dobie sama się wznawia. Jeszcze ciekawiej jest na głównym allegro gdzie na każdym koncie prywatnym aukcje z włączonym autowznawianiem wznawiają także sprzedane egzemplarze, na firmowych tak nie robią....

oznacz moderatorów
Kejsikej
#7 Wielbiciel#

Tyczy się to też allegro lokalnie?.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tak, nie sprzedane lub nie opłacane są unieważniane i wystawiane ponownie. Można to zablokować ale okazjonalni sprzedawcy często nie wiedzą... Moderator pisze, że wystawiona ponownie ponieważ poprzedni kupujący nie opłacił. Ale tak naprawdę nie wie czy nie poszła np za pobraniem lub przy wpłacie na konto np pocztą klient wolał wpłacić bezpośrednio na konto, bo te wpłaty często nie są poprawnie księgowane i klienci wolą przez to bezpośrednio. 

Nie mówię, że na pewno mówi prawdę ale to tłumaczenie nie odbiega niczym od tego co naprawdę się na lokalnym zdarza...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Kejsikej Nie wystawia Allegro, sprzedającemu nie odpowiadała kwota więc zwrócił Ci środki i wystawił ponownie. Możesz iść do sądu.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @Kejsikej! Nie, tak sami z siebie nie wystawiamy cudzych przedmiotów 🙂 
Oferta została wystawiona 01 października, ponieważ poprzedni kupujący nie opłacił jej w ciągu 5 dni (wygrał licytację 26 września), transakcja więc została unieważniona. Być może sprzedający nie był tego świadom. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów