anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy jest to możliwe oszustwo?

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

1000004818.png

 Witam, czy jest to możliwe oszustwo? Na początku mamy podany opis produktu a na końcu w zawiły sposób napisany sposób sprzedaży, czy jest to możliwe oszustwo? Kupiłem 2 sztuki i boje się że mogłem zostać oszukany

oznacz moderatorów
104 ODPOWIEDZI 104

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@br.sęk w tym że jak dostanę zdjęcie a nie przedmiot to lipa trochę ale jak mogę wymagać wysyłki produktu od niego to super

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@HumanoCZ Wymagać możesz ale skoro ktoś specjalnie tworzy ofertę w której pisze, że sprzedaje zdjęcia to nie liczyłbym, że sprzedający te wymagania spełni.

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@komis-bellno a to nie jest w jakiś sposób niewywiązanie się z umowy jeżeli podaje specyfikację realnego produktu?

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@komis-bell Zdjęcie nie ma specyfikacji technicznej dotyczącej urządzenia elektronicznego.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@drekenzesdzięki że opisujesz tego typu rzeczy przynajmniej będę wiedział czego użyć gdy faktycznie będę musiał otworzyć dyskusję...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@drekenzes Ja to rozumiem i oferta bez cienia wątpliwości stworzona specjalnie aby wprowadzić kupujących w błąd - napisałem tylko, że wymagać wysyłki realnego towaru można ale co oczywiste w tym wypadku nie należy się spodziewać że ta wysyłka nastąpi.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@komis-bell Ale może chociaż odzyskać pieniądze. Ale nie zaszkodzi żądać realnego przedmiotu, od kiedy obrazki działają na prąd? Obrazki mają baterie, ładowarki? No nie, niech walczy o swoje, a ocenę aukcji/transakcji zostawmy pracownikom Allegro.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@drekenzes Oczywiście, pieniądze najpewniej odzyska z pomocą allegro.
Prosiłem o link do oferty żeby sprawdzić kategorię bo to też ma znaczenie (aby podać więcej argumentów do ewentualnej dyskusji) ale autor wątku nie chce go tu podać nie wiedzieć czemu.

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@HumanoCZ Z pomocą allegro najpewniej pieniądze odzyskasz.

Kategoria w której wystawiony jest ten towar jest nieprawidłowa - nawet gdyby miałaby to być oferta zakupu zdjęcia to nie w tej kategorii bo tyczy się ona elektroniki.

Druga sprawa - takich towarów nie można w ogóle sprzedawać na allegro więc jestem ciekawy jak na to zareaguje allegro.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@HumanoCZ  Obejrzałem, wydaje mi się że zagrożenia nie ma,  teraz wiem dlaczego chciałeś ukryć opis.

Ale obawiam się że jeśli sprzedający nie wyśle przedmiotów to Allegro nie wypłaci odszkodowania,  sprawdź załącznik 1.10 do regulaminu  Allegro.  Pisałem że pieniądze odzyskasz bo myślałem że to jakaś Mp3 lub radio, ale w przypadku przedmiotów  zakazanych  szansa jest niewielka, zerowa.

Ale rozumiem dlaczego również  sprzedający tak zakamuflował opis.

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@br. @komis-bell no i właśnie w tym problem ze nie wiem jak to będzie, ale to chyba wina sprzedawcy że daje taką kategorię, choć może się mylę

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@HumanoCZ Nie martw się, jeszcze wywołana moderacja nic nie odpisała. Mamy jeszcze trochę narzędzi w zapasie. Zwrotów nie ma? Ale jest reklamacja na niezgodność z umową. Najpierw że opis dotyczył realnego urządzenia, a dwa możesz odpisać, że do obrazka nie możesz podłączyć ładowarki, baterii się nie da, zero napięcia... a w specyfikacji to było....

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@HumanoCZ Moim zdaniem dostaniesz zdjęcie.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@HumanoCZ Załóż dyskusję i zażądaj urządzenia opisanego w specyfikacji technicznej realnego urządzenia. Bo te dane nie mogą dotyczyć obrazka. A może pojawi się moderacja i zadziała, bo kiedyś chyba blokowali za to konta.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@drekenzesjeżeli faktycznie nie wyśle mi sprzedawca to założę napewno, napisał że wyśle dziś wieczorem tylko pytanie co 😃

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@br. Też dałeś się nabrać 😉 Sprzedawca wysyła obrazek.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@drekenzes Mega mnie podnosisz na duchu 😅

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

Wstawić tutaj konwersację z nim?

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@HumanoCZ Na razie nic nie rób.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów