anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę odzyskać pieniądze

marysia-b
#7 Wielbiciel#

Cześć mam pytanie. Zostałam oszukana przez sprzedającego na allegro lokalnie. Wystawił obraz jako oryginał pewnego artysty a obraz który otrzymałam jest jakimś miernym falsyfikatem (chyba wydruk obrazu naklejony na płótno czymś przezroczystym zamalowany mający imitować że to faktycznie malowany obraz). Zakup był robiony za pobraniem z zaliczką. Nie przez kup teraz tylko poprzez kontakt z sprzedającym. Czy mogę coś zrobić? Wydaje mi się że po zakupie sprzedający edytował treść ogłoszenia dopisując że nie przyjmuje zwrotów i zmieniając technikę malowania obrazu z oleju na płótnie na mieszaną którą może znaczyć cokolwiek. Zaznaczam że nigdzie nie było mowy że to kopia i tworzona była iluzja że to autentyczny obraz.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

@marysia-b zakupiłaś poza allegro to teraz tylko sprawa sądowa z powództwa cywilnego jak chcesz odzyskać kasę, allegro ci nie pomoże ani nie odda kasy bo nie kupiłaś na allegro tylko bezpośrednio u sprzedawcy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@marysia-b kupno po za allegro = brak wsparcia, było kupić przez allegro, była zapisana oferta z dnia zakupu, wsparcie allegro i w razie co wypłata z Protect a tak musisz sama walczyć z sprzedawcą, skąd mamy wiedzieć co było wcześniej ?

Daj link sprawdzę jak będzie poprzednią wersję opisu o ile faktycznie zmienił 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marysia-b
#7 Wielbiciel#

Zakończył już publikację ogłoszenia o nie wiem jak to podlinkować

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@marysia-b Nie dopisze taki treści ponieważ to wynika z prawa, ze sprzedający prywatny nie przyjmuje zwrotów. Jeżeli oferta jest niezgodna z opisem to składasz reklamację, zrób to przez Allegro, masz pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 

Zakup był robiony za pobraniem z zaliczką. Nie przez kup teraz tylko poprzez kontakt z sprzedającym.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To powalczy ze sprzedającym tak, nie otrzyma nic i teraz widać dlaczego sprzedający tu kwiczą jak mają coś zwrócić albo nawet odpisać kupującemu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

 @marysia-b Wydaje mi się że po zakupie sprzedający edytował treść ogłoszenia dopisując że nie przyjmuje zwrotów i zmieniając technikę malowania obrazu z oleju na płótnie na mieszaną którą może znaczyć cokolwiek > czyli teraz sama nie jesteś pewna co kupiłaś? > zakup był poza Allegro, więc pomocy nie dostaniesz > pozostaje tylko sąd z 0,1% szansy wygrania i poniesieniem dodatkowych kosztów

@LEW433 Jeżeli oferta jest niezgodna z opisem to składasz reklamację, zrób to przez Allegro, masz pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE > a od kiedy to zakup poza Allegro podlega reklamacji i dyskusji? >? jak zwykle usiłujesz napuścić do awantury wprowadzając w błąd kupującego > i do tego nie przez Allegro

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@marysia-b  Coś tu mi nie gra, zacytuję:

" Wystawił obraz jako oryginał pewnego artysty..."

"...edytował treść ogłoszenia dopisując że nie przyjmuje zwrotów i zmieniając technikę malowania obrazu .."

Czyli co, on sam był tym artystą, malarzem?  Sam sobie malował, sam sobie zmieniał technikę?

Daj link do  tej oferty, przynajmniej warto wiedzieć co to za "artysta"

A jeśli to zakup na allegro to masz prawo złożyć reklamację z racji niezgodności obrazu z ofertą.  Oczywiście jeśli nie chce zwrotu obrazu to nie problem, wystarczy niech zwróci pieniądze, do śmietnika zaniesiesz obraz sama...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. zakup poza allegro

oznacz moderatorów