anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zrezygnować z zakupu?

MILOSZ1980
#7 Wielbiciel#

Kupilem buty adidas tzn.wygralem licytacje i jest tylko opcja z wysylka ,za pobraniem. Ale po analizie mam przypuszczenia ze buty sa chinskimi stadionowkami ,podrobki. I teraz jak wygląda moje polozenie. ?  Napisalem w rozmowie ze prosze o jie wysylanie tych butow.ale gdyby sprzedajacy wyslal i bym je odebral za pobraniem to czy mam prawo do zwrotu? Czy to jest taka zagrywka zebym nie mial mozliwosci zwrotu? Prosze o info i podpowiedzi. Dzieki

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@MILOSZ1980 Jeśli to zakup od osoby prywatnej, masz prawo do zwrotu w ramach reklamacji, czyli zwrotu z powodu wad lub niezgodności z opisem. Podróbka to też wada. 

Nie masz tylko prawa do zwrotu bez podania przyczyny.

Przy zakupie od firmy, sklepu, masz prawo do zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni i do zwrotu w ramach reklamacji z powodu wad. 

Jeśli masz wątpliwości co do oryginalności, poinformuj sprzedawcę o rezygnacji i nie odbieraj towaru.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od osoby prywatnej nie podlega zwrotowi, pamiętaj że może wyłączyć rękojmie, sprawdź opis w ofercie, ale Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, możesz trochę w razie kompilacji się napisać w dyskusji, lecz w końcu odzyskasz środki (jakby coś było nie tak).

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Źle - zakup od osoby prywatnej podlega zwrotowi w ramach reklamacji. Tu chodzi o podróbki. Ktoś przeczyta twój post i uzna, że przy zakupie od osoby prywatnej nie odda podróbki, więc wprowadzasz tym w błąd. Pamiętaj, że wyłączenie rękojmi przy zatajeniu wady jest nieskuteczne. 

oznacz moderatorów