anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wylicytowałem przedmiot . Sprzedający pisze do mnie abym nie płacił.

UranS
#8 Zapaleniec#

Kupuję przedmiot . Sprzedający pisze abym nie płacił ,bo już sprzedał komuś innemu. Po chwili sprzęt jest ponownie wystawiany. Co dalej z tym robić? To nie są sporadyczne wypadki. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@UranS Sprzedawca nie może żądać od Ciebie, abyś nie płacił. Możesz zapłacić i domagać się dostawy, ponieważ dojdzie do zawarcia prawnie wiążącej umowy. Będzie problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poproś tam o interwencję pracownika Allegro. 

Allegro to nie zabawa. 

oznacz moderatorów

UranS
#8 Zapaleniec#

"Wygrałeś licytację za 55,00 zł. 12 Sty. 2022, 20:17 Witam. Proszę o nie opłacanie licytacji gdyż laptop został już sprzedany". 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, został sprzedany Tobie. Płać i załóż Dyskusję, domagając się dostawy. Sprzedającemu cena nie odpowiada, dlatego tak Ci napisał. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Za słabo poszedł i sprzedawcy to na pewno nie odpowiada . Niby jest twój ale ciężko ci będzie go przekonać aby ci go oddał.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tzn. że sprzedającemu nie odpowiada cena. Oczywiście masz prawo żądać po wygraniu i zapłaceniu za towar realizacji zamówienia, ale nawet do założeniu dyskusji w której sprzedający wyrazi chęć zwrotu środków Allegro nic mu nie zrobi, zostaje sąd-warto! 🤔

oznacz moderatorów

UranS
#8 Zapaleniec#

Wystarczyło by aby sprzedający uczciwie napisał, że cena jest za niska i POPROSIŁ o niepłacenie. Zrozumiałbym. To jest już trzecia taka sytuacja. Pierwszą zgłosiłem na allegro. Piękna pani odpisała mi ,że jest jej przykro i nic nie może zrobić, (szkoda, że nie zachowałem tej rozmowy), a następnie dostałem zapytanie czy podoba mi się pomoc allegro. Gdyby chociaż ostrzegawczo zablokowali konto, a tu nic. Przedmiot znowu pojawił się na Allegro. Pomoc nowego allegro to jak kopanie się z koniem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@UranS A czy jest sens tracić czas i nerwy. Tak jak napisał @LEW433 "Tzn. że sprzedającemu nie odpowiada cena. Oczywiście masz prawo żądać po wygraniu i zapłaceniu za towar realizacji zamówienia, ale nawet do założeniu dyskusji w której sprzedający wyrazi chęć zwrotu środków Allegro nic mu nie zrobi, zostaje sąd-warto! " Moim zdaniem nie. Nie jesteś pierwszy w takiej sytuacji i zapewne nie ostatni. Trafisz na pewno taki zakup u innego sprzedającego.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@UranS poszukaj u innego sprzedającego podobnego towaru. Sprzedających jest pełno na Allegro tak więc powinieneś coś trafić.

Odpuść, nie warto kopać się z koniem. Kupujący w obecnych czasach są roszczeniowi aczkolwiek niektórzy sprzedający też przesadzają czasami.

Nigdy mi się nie trafiło aby wystawić coś na sprzedaż i nie sprzedać chętnemu bo cena nieodpowiednia. Wystawia się jako kup teraz za konkretną kwotę w takim wypadku.

oznacz moderatorów