anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę opłacić licytację na Allegro Lokalnie?

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Witam, wygrałem 9 dni temu licytację laptopa, nie opłaciłem licytacji, ponieważ znalazłem inną ofertę i ludzie na forum pisali, że anulowanie zakupu to po prostu nie płacenie za niego. Teraz sprzedający mimo, że wystawił ponownie ofertę, która osiągnęła taką samą kwotę a zostało jeszcze pare dni. Sprzedawca straszy mnie, że wyciągnie ode mnie pieniądze z odsetkami. Proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Zgłoś go do Allegro, niczego nie wyciągnie.

Co, jeśli nie zapłacisz za przedmiot

W przypadku ogłoszenia z kup teraz lub ogłoszenia z licytacją sprzedający musi otrzymać płatność za przedmiot w ciągu 5 dni. Jeśli do tego czasu wpłata nie zostanie zaksięgowana, anulujemy Twój zakup.

Tu masz napisane: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-zaplacic-za-zakup-na...

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Screenshot podaje w załączniku w razie czegoPrzechwytywa12nie.PNG

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@narkes_allegro Nie przejmuj się tym, on tylko straszy, ale nic nie może Ci zrobić. Zgodnie z regulaminem Lokalnie, nieopłacona licytacja po pięciu dniach zostaje uznana za niebyłą, a umowa kupna jest rozwiązywana. Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata - wynika to jasno z regulaminu. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. 

5.3. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z licytacją są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni od dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku;

b) w przypadku zapłaty za pobraniem lub przy odbiorze: z momentem wypełnienia i zatwierdzenia formularza dostawy.

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem. W przypadku, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, dane Ogłoszenie będzie automatycznie ponownie widoczne na Allegro Lokalnie, chyba że Sprzedający zrezygnuje z takiego automatycznego wystawienia przez wybór odpowiedniej opcji w ramach swojego Konta, w zakładce Moje Allegro Lokalnie > Moja lokalna sprzedaż > Zamówienia od kupujących oraz Moje Allegro Lokalnie > Moja lokalna sprzedaż > Zakończone ogłoszenia.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/13

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
Sprzedawca posunął się o krok więcej, niestety w tę złą stronę. Zgłosić to do allegro? zdjęcia w załącznikuPrzechwyty125wanie.PNG

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Sprzedawca posunął się o krok więcej, niestety w tę złą stronę. Zgłosić to do allegro? zdjęcia w załączniku 
Przechwyty125wanie.PNG

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@narkes_allegro, bardzo mi przykro, że spotkały Cię nieprzyjemności ze strony Sprzedającego. Widzę, że zgłosiłeś tę sprawę mejlowo - dziękuję. Podjęliśmy odpowiednie działania względem tego użytkownika. Mam nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mateusz153x
#1 Nowicjusz#

Aktualnie u mnie skończyła sie licytacja i kupujący do tej pory nie opłacic oraz nie  wybrał metody dostawy. Mam rozumieć, że jeżeli nie opłaci w ciągu 5 dni to licytacja jest nieważna? Przecież to się kupy nie trzyma. To ja teraz gdybym wszedł  na kilka aukcji, wygram wszędzie liytację i żadnej nie opłace. Oczywiście pisze to hipotetycznie I wtedy  Autoamtycznie wszystkie aukcje bd anulowane przeze mnie? Przepraszam ale ten regulamin sie kupy nie trzyma i prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mateusz153x Tak działa zgodnie z regulaminem ma kupujący na opłacenie 5dni, ale jak taki kupujący powtarza takie rzeczy to możesz zgłosić i zablokują mu konto. Jeden raz każdemu może się "pomylić".

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Regulaminowo płacić nie musisz a po 5 dniach aukcja się sama wznawia ,bez konsekwencji dla ciebie jak i sprzedawcy który traci jednak czas i szansę sprzedaży innej osobie .W tym przypadku sprzedający pokazał jakim jest i powinien zostać za to skarcony a co zrobi allegro może się z czasem dowiesz.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Sprzedający zdecydowanie przesadził i należy mu się ostrzeżenie od Allegro, a Tobie, jeśli będziesz coś sprzedawał, życzę takich samych klientów jak Ty.

oznacz moderatorów

Nicola_GD
#7 Wielbiciel#

Sprzedający stanowczo przesadził jednak Twoje postępowanie też nie jest bez zarzutu. Gdybyś nie licytował to prawdopodobnie kolejny z licytujących by ty za to zapłacił, a tak sprzedający został na lodzie i nie dziwię się, że jest wkurzony 😕

oznacz moderatorów