anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na allegro lokalnie moge zakupic alkohol?

vinciebr
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. Pewien sprzedawca zaproponował mi zakup alkoholu na wesele przez allegro lokalnie. Czy jest to legalne i czy działa wtedy allegro protect w razie oszustwa?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@vinciebr nie , to nie legalne i pachnie oszustwem .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria Legalne nie jest , ale ciekawe jak allegro do tego by podeszło jakby klient ze sprzedawcą umówił się na wystawienie tego asortymentu przez portal na konkretną godzinę i dokonał zakupu zanim mu taką aukcję allegro by usunęło . Jakie było by ich podejście w razie problemów z zamówieniem? Klient mógłby tłumaczyć że kupił zgodnie to co allegro zezwoliło wystawić i mógłby domagać się ochrony z POK . 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 @az1rael na allegro jest zakazana sprzedaż alkoholu , ALE ! nie w internecie , istotą w zawieraniu transakcji jest weryfikacja pełnoletności kupującego , nie ma żadnych zapisów zabraniających przekazywania informacji dot. alkoholu ,ani komunikacji z klientem za pomocą strony internetowej  , koniecznie jest również wydanie produktu klientowi z punktu , na który zostało wydanie zazwolenie na sprzedaż alkoholu  ,wydanie produktu może odbyć się za pomocą uprawnionego kuriera , ale nabywca uprzednio musi wyrazić zgodę na weryfikację pełnoletnności w chwili doręczenia  ,drugą dopuszczalną opcją jesy odbiór osobisty z siedziby sprzedawcy .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie wolno alko wystawiać na allegro @vinciebr 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@vinciebr  Oczywiście że możesz podjechać do sprzedającego, sprawdzić "organoleptycznie" czyli  degustować i ewentualnie zakupić, ale bez pomocy czy współpracy Allegro.

Skoro lokalne to sądzę że niedaleko.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@vinciebr A nie podesłał Ci jakiegoś linku, bo to wówczas oszustwo.

oznacz moderatorów