anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na Allegro Lokalnie sprzedający podlegają ocenie kupujacych i gdzie można te opinie znaleźć ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Emer124
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
mwmonety
#21 Demiurg#

Na AL nie ma możliwości oceny sprzedającego.

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

Szkoda, łatwo się nadziać i właśnie chyba to mi się przydarzyło :(. Przed zakupem próbowałam znaleźć opinie, co zawsze robię na dużym Allegro. Sprzedający wystawia wiele przedmiotów i sądziłam, że to może być pewną gwarancją rzetelności.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale i na AL masz ochronę allegro, dyskusja i allegro protect. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

Na dużym All dałabym sobie radę, choć nigdy nie musiałam, bo wybieram wyłącznie sprzedających o opiniach = lub >99,5% czytając najpierw negatywy. Widzę, że tam jest opcja 'otwórz dyskusję', gdy powstanie problem, a tu ?

Tu dopiero drugi raz coś kupiłam. Pierwsza trans. była bezproblemowa. Tym razem kupiłam niedrogi drobiazg i przelałam pieniądze. Przesyłki brak, a sprzedający nie odpowiada na prośby o podanie nr przesyłki (list polec. prior.).

Gdzie i jak mam szukać pomocy, interwencji All ?

Poza tym w ogóle nie pojmuję, nie łapię tej idei AL, po co to-to, komu potrzebne i do czego, skoro jest tak ułomne, takie 'no flexible' ?

A czy ten tu czat dotyczy wyłącznie AL, czy dużego też ?

Będę wdzięczna za podpowiedzi 🤗

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czat dotyczy AL:https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/kontakt-ze-sprzedajacym-...  ale jak minie czas wysyłki a sprzedajacy ma 7dni na AL o ile nie deklaruje innego to otwierasz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

Sprzedający nie deklaruje terminu wysyłki, przynajmniej ja nie widzę go. O to ogłoszenie chodzi:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/brelok-do-kluczy-napis-kotek-cyrkonie-diamenciki

Kupiłam ten breloczek 24.X., w pon. W czw 27.X. napisałam do niego, że nie mam żadnej info o wysyłce i prosiłam o szybką realizację zamów. Natychmiast wówczas mi odpisał: 'dziś paczka powinna być u Pani, alllegro lokalnie nie ma narzędzi aby wklejić numer przesyłki'

Również natychmiast poprosiłam go wobec tego o podanie mi nr przesyłki tutaj, w rozmowie. Nie odpisał.  Dziś wieczorem ponowiłam prośbę, lecz odp. brak.

Wiem, że listy polecone mogą iść trochę dłużej, to nie przesyłki kurierskie czy InPosty, więc zaczekam jeszcze kilka dni, wchodzimy w kolejny wydłużony weekend. Wiem również, że list polec. jest tylko rejestrowany, a nie jest śledzona jego droga. Jednak, jeśli sprzedający byłby rzetelny, to podałby mi ten nr, by upewnić mnie, że przesyłkę nadał.

Bardzo dziękuję Ci za pomoc i linki 😗 Jednak ten drugi kieruje do dużego All i gdy tam klikam by wybrać zakup, to nie mam tego zakupu na AL, a wyłącznie ostatnie zakupy na dużym.

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@Emer124 Niestety na AL nie ma jeszcze wdrożonych (mam nadzieję, że w końcu będą) takich funkcji jak: bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygoda, niezależnie czy się kupuje czy sprzedaje. Jest niby program ochrony (allegro protect), ale summa summarum póki co - szkoda czasu i zachodu na "zakupy", które kończą się zwrotem pieniędzy z protecta, zamiast otrzymaniem zakuponych przedmiotów.

Na AL nawet nie ma nawet porządnej weryfikacji użytkowników, dlatego oszustwa (ang. scam) są tam normalką.

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

Wielkie dzięki, że znalazłeś/-aś mój post i zechciałeś/-aś mi odpisać 🤗 

Coraz mniej rozumiem po co, dla jakiej idei powstało to AL, na jaką jasną choinkę wkładać było tyle trudu, by utworzyć coś tak ułomnego, skoro doskonale działa pierwowzór 🤔 W tej sytuacji to już **piiip**, a to w końcu też córka/syn 😉 Allegro, jest bezpieczniejsze, bo tam sprzedawca dostaje pieniądze dopiero po potwierdzeniu przez kupującego, że przedmiot otrzymał i trans. przebiegła ok. Dwa zakupy ostatnio tam poczyniłam i czułam się bezpieczniej niż tutaj. Jak podpowiada mój nick młódką nie jestem, ale też i nie moherowym berecikiem, i nie blondynką, lecz jednak nie łapię 😉

To bądź tak miły/-a i podpowiedz mi jeszcze co mam robić, jeśli przesyłki nie dostanę, a sprzedawca się nie odezwie ? Jak nawiązać kontakt z tym allegro protect ?

Pozdrawiam serdecznie 😘

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

Hehe, po wysłaniu widzę to piiip, a tam było OL....

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko miałaś opisane wcześniej jak działa Allegro Protect, wystarczy przeczytać, nie nawiążesz kontaktu z nimi, najpierw otwierasz dyskusję(jak nie dotrze przesyłka): później dostaniesz możliwość złożenia wniosku o rekompensatę z Allegro Protect.

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

Niestety, jak wcześniej pisałam, pod tym podanym przez Ciebie drugim linkiem do otwarcia dyskusji nie mam pozycji kupionej przez AL. A gdy na dużym All klikam w Moje zakupy, to widzę tylko suchy informacyjny zapis, że kupiłam coś na AL i nie ma żadnej opcji do przejścia dalej.

Spróbuję się wczytać w info pod tym pierwszym, bo może zbyt pobieżnie go potraktowałam 😉

Dzięki jeszcze raz 😊

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

@LEW433Dzięki, już to znajdłam 😉 Po Twoim ostatnim poście jeszcze raz kliknęłam w Moje konto na dużym All i tam zobaczyłam niżej opcje dotyczące AL. Jako przyzwyczajona do dużego, były mi dotąd potrzebne tylko te pierwsze opcje menu. Dla komfortu oczu pracuję na lekko powiększonych ekranach i nie widziałam, bo nie scrollowałam w dół, nie zwracałam uwagi na to, co jest niżej w tym menu, a tam jest AL ! i widzę wreszcie ten swój zakup włącznie z opcją 'problem z zamówieniem?'

Nie moherowy berecik, nie blondynka, a więc nadal chętnie się uczę, with a little help from my friends 😘

Fajnie, że dałeś link wprost do tej trans., lecz sensowniej ( tak na przyszłość, wobec podobnych mnie gap ) byłoby podać ścieżkę, w co klikać by się do niego dostać 😊

Pomału rzecz ogarniam. Długi weekend, a więc p. Stanisław ma jeszcze chwilę na zastanowienie się nad tym co czyni, a ja na dokładniejsze postudiowanie o swoich ewent. dalszych krokach.

Nie wiem czy jesteś wolontariuszem, czy pasjonatem Allegro i czy płacą Ci za to, lecz pięknie Ci dziękuję za pomoc 😍🤗

Kuchnia woła, muszę wracać do czekoladowego placka z ostatnimi węgierkami i konfitur z lidlowych tanich mrożonych wiśni 😋😋😋

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

@LEW433 P. S. A tak btw, co All robi z nierzetelnymi sprzedającymi, czy i jakie konsekwencje wyciąga ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wyciąga dosyć duże konsekwencje do nierzetelnych sprzedających(czasem nadgorliwie), nawet blokuje konta. Dopóki nie wiesz czy będą problemy.....zajmijmy się plackiem.😋

oznacz moderatorów
Emer124
#7 Wielbiciel#

@LEW433Nie wiem, lecz jako Waga ze spokojem rozpatruję możliwości rozwoju akcji i dróg wyjścia dla mnie obronną ręką. Też i doświadczenie życiowe pozwala mi mieć dystans do kłopocików. Jak wspomniałam, długi weekend i czas na refleksje, każdemu i różne 🤔

Placuszek już w piekarniku 😋

Miłego weekendu i raz jeszcze dzięki 😘

oznacz moderatorów