anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to fałszywy link?

Dihezowa
#7 Wielbiciel#

Czy ten link jest fałszywy?

 

https://allegrolokalnie.pl/?id=711J7CgbJ5GKhOmmcH0Io67MC1Oj2c

 

Bardzo proszę o weryfikację, opłaciłam już zakup, ale nie mam maila z potwierdzeniem zamówienia, nie mam też transakcji w zakupach...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Agent555
#18 Luminarz#

To oszustwo , możesz sprawę zgłosić na policję, ale pieniądzy nie odzyskasz 

oznacz moderatorów

Dihezowa
#7 Wielbiciel#

Dzięki za błyskawiczną weryfikację, mimo wszystko zgłoszę 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak powinno się zgłaszać, oni czasem nie przyjmują tych zgłoszeń, kasy oczywiście nie odzyskasz.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

I przede wszystkim powinno się czytać w co się klika, niestety droga ale cenna nauka na przyszłość.

oznacz moderatorów

Dihezowa
#7 Wielbiciel#

Co prawda, to prawda. Mimo tego, że staram się być na bieżąco z próbami oszustw, nie wpadłam na metodę na "allegro" - jedyny wątpliwy plus, to zapłata blikiem i nie podanie danych bankowych.

Bank oczywiście odrzucił już zgłoszenie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nauka z tego taka żeby być bardziej czujnym i uczulić ludzi wokół na podobne ewentualności 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@NipponShorty Co ciekawe link wygląda całkiem 'normalnie' ale po kliknięciu przekierowuje do adresu 545320.cfd

Robią się coraz cwańsi... 😐


oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@komis-bell 

Pozwolisz że doprecyzuje. Tam nie na żadnego przekierowania, to anchor udający linka.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@komis-bell fakt ale, przeważnie w linku prawdziwym zawarty jest numer oferty a Tutaj jest niezrozumiały ciąg znaków "id=711J7CgbJ5GKhOmmcH0Io67MC1Oj2c" - mam nadzieje że dalej już kombinować nie będą 😕

oznacz moderatorów