anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Doświadczyłem przykrej sytuacji na allegro lokalnie

exk_tco
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo. Doświadczyłem niezwykle przykrej sytuacji na allegro lokalnie. Dokonałem zakupu przez kup teraz u użytkownika [edycja]. Zapłaciłem za przedmiot i oczekiwałem przedmiotu zgodnie z umowę KT. Sprzedający poinformował mnie we wiadomości, że nie wyśle mi towaru, ponieważ dostał wyższą ofertę poza allegro i wycofuje się z transakcji ze mną. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, sprzedający ma obowiązek wywiązać się z umowy jaką w tym przypadku jest zakup poprzez Kup Teraz. Sprzedający nie dość, że poważnie złamał regulamin allegro, bo dokonała wtórnej transakcji poza allegro, to odmówił wysyłki przedmiotu który kupiłem. Kupujący pozostaje bezkarny i jest przekonany, że jego zachowanie jest zgodne z prawem i regulaminem. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie, ponieważ w świetle takiego postępowania, jakiekolwiek zakupy na allegro nie mają żadnego sensu. Zaznaczam, że ni był to żaden zakup za 1zl, ani omyłkowa cena.

Problemem jest tutaj to, że po zakupie przez KT ogłoszenie nie znika od razu z listingu tylko wisi jeszcze przez kilkanaście minut, już jako kupione, ale inni użytkownicy mają możliwość wysyłania wiadomości do sprzedającego i składania kolejnych propozycji. Jaki sens ma wówczas jakikolwiek zakup poprzez KT na allegro? Żadnego.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@exk_tco tak allegro lokalnie to takie podwórko dla dzieciaków, nic nie zrobisz podaj numer konta i poproś o zwrot kasy, możesz też zgłosić allegro, a jak chcesz walczyć to tylko do sądu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@exk_tco Możesz zgłosić problem do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... ale na zbyt wiele nie licz. Za coś takiego sprzedający powinien ponieść surowe konsekwencje, ale ich nie poniesie. Możesz też domagać się wydania towaru sądownie - Allegro to nie zabawa.

oznacz moderatorów

exk_tco
#7 Wielbiciel#

Jasne, że to zgłosiłem i ze strony allegro oczekuję, że taki sprzedający zostanie wyeliminowany poprzez permanentnego bana. Bo z takim handlem to na jarmark A nie na allegro. Jeżeli allegro nic nie zrobi w tej sprawie, a wobec sprzedającego nie zostaną wyciągnięte konsekwencje to również państwa tutaj o tym poinformuje. Ze swojej strony wyśle sprzedającemu pisemko.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@exk_tco Nie chcę Cię martwić, ale sprzedający nie dostanie permanentnego bana. Nie możesz mu nawet wystawić odpowiedniej opinii, żeby ostrzec innych przed strata czasu i pieniędzy.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A jedno trzeba przyznać temu sprzedawcy. Powiedział prawdę o sprzedaży za wyższą cenę a nie ściemniał że przedmiot się uszkodził i że nie może wysłać 😆

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Client:44052296 Widocznie sprzedawca nie był szkolony w Cafe Allegro, bo gdyby był, to napisałby bajkę o głodnym psie i odesłał kupującego na najbliższe drzewo.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:98572120 Żaden szanujący się sprzedawca nikogo nie puszcza na drzewo i głupich bajek nie wymyśla ,takie zabawy to są najczęściej na AL gdzie jest mnóstwo amatorów łatwego zarobku i bawienia się z klientami ,więc tu nie obrażaj wszystkich sprzedawców .

oznacz moderatorów