anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałem produkt nie zgodny z opisem i nie mogę go zwrocic

FranciszekKal
#8 Zapaleniec#

Dostałem produkt nie zgodny z opisem (podróbka) i sprzedający nie wysłał paczki przez Allegro wiec mimo, że chciałem nie miałem możliwości zwrócenia paczki. Po rozpoczęciu dyskusji, sprzedający stwierdził, że nie przyjmuje zwrotów (tak jest w ogłoszeniu) mimo ze o to nie pytałem,  dostałem od niego wiadomość  o następującej treści ”Ewentualnie jak sie nie spodobaja to je pan zwróci”. Gdy się odwołałem do powyższej wiadomości, sprzedający ja zignorował i powiedział ze nie przyjmuje zwrotów i tyle. Co mogę zrobić ?paczke mam, nierozpakowaną.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli to sprzedawca prywatny to nie musi przyjmować zwrotów ale zawsze możesz mu założyć dyskusję i reklamować towar jak jest niezgodny z opisem aukcji.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@FranciszekKal "paczke mam, nierozpakowaną." Jak stwierdziłeś, że to podróbka?

W przypadku towaru niezgodnego z opisem prawidłowym działaniem jest złożenie reklamacji a nie zwrot.

Napisz sprzedającemu, że składasz reklamację na podstawie niezgodności towaru z treścią oferty i określ swoje oczekiwania.

Pokaż też link to aukcji z której zakupiłeś.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FranciszekKal w tej sytuacji, jeśli towar jaki otrzymałeś jest inny, niż ten który zamawiałeś, możesz złożyć reklamację np. w dyskusji jaką prowadzisz ze sprzedającym. Możesz też poprosić o pomoc pracownika Allegro. 
Prywatny sprzedający może nie przyjmować zwrotów, ale musi rozpatrzyć reklamację. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ciężko stwierdzić że się otrzymało coś niezgodnego z opisem mając paczkę nierozpakowaną

oznacz moderatorów

FranciszekKal
#8 Zapaleniec#

czy mogę złożyć reklamacje jeżeli w aplikacji allegro w statusie przesyłki widnieje "oczekuje na nadanie"

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie bo z tego co piszesz paczka doszła...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@FranciszekKal  Strasznie namieszałeś,  może opisz to jeszcze raz.

Jeżeli w dokumentach Allegro jest że sprzedający nie wysłał paczki no to masz proste wyjście: zażądaj wysyłki,  może jak wyśle ponownie drugi egzemplarz to już będzie oryginał, nie będzie podróbą.

Nie rozpakowałeś paczki i wiesz co jest w środku?  Jasnowidz jesteś?

Jeżeli rozpakowałeś i widzisz że przedmiot nie jest zgodny z opisem to wtedy składasz reklamację.  Powinieneś wtedy odesłać przedmiot, ale skoro sprzedający nie che żeby wysyłać to  domagaj się tylko zwrotu wpłaty.  Czasem sprzedawcy  wolą  zwrócić pieniądze bez zwrotu przedmiotu jeśli jest to przedmiot o małej wartości.

oznacz moderatorów

FranciszekKal
#8 Zapaleniec#

Jak teraz patrzę to rzeczywiście to nie ma sensu, chodzi o to, że w aplikacji inpostu pojawiła mi się tajemnicza paczka (bez imienia, numeru telefonu ni adresu nadawcy) zamiast tego było **piiip** (chińską strona z produktami w wątpliwej jakości). dlatego też wyszukałem produkt na wcześniej wspomnianej stronie i w jednej z opinii było załączone zdjęcie z breloczkiem 1:1 takim jak w ogłoszeniu na allegro a że z opinii wynikało, że taki breloczek jest dołączony do każdego zamówienia ( w ogłoszeniu na **piiip** było jasno napisane że produkt jest repliką. z tych powodów uważam, że produkt nie jest oryginalny

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@FranciszekKal Daj link do aukcji > a sprawdzałeś skąd miała być dostawa?

oznacz moderatorów

FranciszekKal
#8 Zapaleniec#

"Ajajaj! Tego ogłoszenia tu nie ma" sprzedający miał jeszcze (według ogłoszenia) 18 sztuk w zapasie a teraz ogłoszenia nagle nie ma co budzi kolejne podejrzenia (mowa o słuchawkach które według specyfikacji i sprzedającego (zapytałem w czacie) są prawdziwe). były kilkaset złotych taniej niż w sklepie, tak byłem podejrzliwy ale stwierdziłem, że nawet jeżeli nie są oryginalne to zawsze mogę je zwrócić za niezgodność z opisem.

oznacz moderatorów

FranciszekKal
#8 Zapaleniec#

chiny

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@FranciszekKal no toś popłynął jak wziąłeś ofertę z zwrotem do Chin na własny koszt. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale dyskusję otwórz, może sprzedajacy rozpatrzy ją bez odesłania, zakup z Chin obarczony jest zawsze dużym ryzykiem.

oznacz moderatorów

jarek919
#9 Pomysłodawca#

"Roma locuta - causa finita" Gute Besserung. Sie kennen die Regeln lokaler Allegro- und Sachdiskussionen

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niejasne to wszystko, zamówiłeś towar i zapłaciłeś przez Allegro i go otrzymałeś czy nie? jeżeli tak a nawet wysyłka była na twój adres a nie paczkomat In Postu to na AL tak może być, masz zakup z oferty Allegro i towar nie zgadza się z opisem to składasz reklamację z tytułu rękojmi na niezgodność z opisem, zacznij od otwarcia dyskusji: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

FranciszekKal
#8 Zapaleniec#

paczkę dostałem ale nie przez allegro, sprzedający wysłał paczkę używając dane z etykiety generowanej przy sprzedaniu produktu

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@FranciszekKal  Paczkę rozpakuj, upewnij się co to dokładnie jest co otrzymałeś i jeśli masz pewność, że te słuchawki nie są oryginalne to złóż sprzedającemu reklamację. 
Jeśli zakup był od osoby prywatnej to i tak tego nie zwrócisz bo sprzedający nie ma obowiązku takiego zwrotu przyjąć. Jedyna opcja to złożenie reklamacji. 

oznacz moderatorów

FranciszekKal
#8 Zapaleniec#

paczkę otworzyłem i jestem na 100 % pewien, że są one podrobione, jak mogę złożyć reklamację ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@FranciszekKal Najlepiej poprzez dyskusję (ZGŁOŚ PROBLEM Z ZAKUPEM w zakładce MOJE ZAKUPY)

Napisz sprzedającemu, że składasz reklamację na podstawie niezgodności z opisem - słuchawki są nieoryginalne i określ jakiego rozwiązania oczekujesz. Sprzedający ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji i ma prawo wymagać odesłania towaru w celu jej rozpatrzenia. 

Daj znać jaki będzie efekt tego zgłoszenia to podpowiemy co robić dalej. 

Z ciekawości zapytam - co to za słuchawki i ile kosztowały?

oznacz moderatorów