anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FV marża od Sprzedawcy

Adrian_GTW
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Na jednej z aukcji zobaczyłem interesujące mnie smartfon.

Cytuje:

Nowy smartfon SONY Xperia 5 III XQ-BQ52 Black .

Polska dystrybucja.
Gwarancja producenta styczeń 2025.
Możliwość wystawienia FV marża.        

Jeśli tak to tel. sprzedawany dalej i nie mogę już skorzystać z gwarancji, gdyż producent udziela jej tylko pierwszemu właścicielowi i traktuje taki smartfon jako zakupiony z drugiej ręki , dobrze rozumiem ?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

pecela
#16 Inspirator#

To z gwarancją może być różnie, kwestia podejścia danego serwisu (nawet w obrębie jednej marki dwa różne serwisy mogą inaczej interpretować zapisy warunków gwarancji). Oficjalnie w gwarancji nie ma nic odnośnie pierwotnego nabywcy (obecnie, ale w momencie zakupu tego telefonu mogły być inne warunki). 

Poza gwarancją masz jeszcze rękojmię, o ile sprzedawca jej nie wyłączył. Trwa ona 2 lata od daty sprzedaży.

ps. Ważność gwarancji Sony sprawdzisz na stronie https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/WarrantyChecker 
Strona podaje do kiedy produkt o danym nr seryjnym lub IMEI ma gwarancję producenta licząc od daty produkcji lub daty zakupu jak produkt został zarejestrowany w MySony. Możesz zaryzykować i po zakupie spróbować, zarejestrować produkt na swoje dane, ale gość musiałby ci wystawić paragon lub fakturę. Osoba prywatna nie może wystawić faktury VAT marża (sprzedaży rzeczy po członku rodziny raczej nie podciągnie się też pod działalność nierejestrowaną). 

__PRESENT

oznacz moderatorów

Adrian_GTW
#9 Pomysłodawca#

@pecela  Gwarancję sprawdziłem już wcześniej, wiem, że wygasła i tel. nie jest na czarnej liście. Chodzi mi tylko o to, że jeżeli np: wygram licytację to czy za jakiś czas zgłoszą się do mnie kolejni spadkobiercy i powiedzą, że osoba która to mi sprzedała nie miała na to ich zgody, gdyż sprawa spadkowa nie zakończyła, a koleś już wystawia i sprzedaje przedmioty po zmarłej osobie. W skrócie czy mogę mieć jakieś problemy po zakupie czy sobie dać siana... 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Od tego masz rękojmię.
Rękojmia za wady prawne trwa rok od dnia, kiedy kupujący dowiedział się o wadzie lub jeżeli uzyskał taką informację od strony trzeciej od dnia uprawomocnienia się wyroku.

oznacz moderatorów

Adrian_GTW
#9 Pomysłodawca#

@pecela  ok dziękuję

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak ma wady prawne to tylko sąd zostaje Ci.

oznacz moderatorów