anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odwołać rezerwację

rudu
#2 Obserwator#

Zarezerwowałem przedmiot na allegrolokalnie.pl, sprzedający zaakceptował rezerwację, po wymianie wiadomości postanowiłem, że jednak przedmiotu nie kupię i teraz chcę zrezygnować z tej rezerwacji. Jak to zrobić? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Vryko
#18 Luminarz#

Napisać/zadzwonić?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

rudu
#2 Obserwator#

Do kogo?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Najłatwiej by było do sprzedawcy, jak sądzę...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

rudu
#2 Obserwator#

Już jestem rozmówiony ze sprzedawcą, że jednak nie dobijamy targu, więc rezerwacja jest nieaktualna. W takim układzie, jak sprzedawca może odwołać rezerwację?

 

Znalazłem też ten link:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/realizacja-sprzedazy-i-kontakt-z-kupujacym-na-allegro-lok...

i

Nie ma możliwości odwołania rezerwacji. Kupujący może natomiast odwołać swoją prośbę o rezerwację, na którą jeszcze nie dostał odpowiedzi. Może też zrezygnować z rezerwacji, na którą dostał od Ciebie zgodę.

wprawia mnie w zakłopotanie, bo jednocześnie stanowczo mówi, że nie można odwołać rezerwacji i zarazem sugeruje że można z niej zrezygnować (?)

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Zrobiłeś wszystko zgodnie ze sztuką; to Allegro jest odpowiedzialne za bałagan w Lokalnie, nie Ty. Jest ok, nic się nie martw. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie musisz robić. Na Lokalnie zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata za przedmiot w ciągu 5 dni po zakupie. Jeśli nie zapłacisz przez 5 dni, umowa automatycznie jest rozwiązywana. Niczym się nie przejmuj.

oznacz moderatorów

rudu
#2 Obserwator#

tym się nie przejmuję, natomiast sprzedający nie może liczyć na nowe oferty, skoro jest ona "zarezerwowana"

oznacz moderatorów