anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak przekonać Allegro do usunięcia oferty naruszającej moje prawa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

Nieuczciwa agencja zamieściła wbrew mojej wiedzy i zgody "własne" ogłoszenie dotyczące sprzedaży mojego mieszkania. Agencja skopiowała po prostu treść usuwając parę rzeczy i dodając parę nieprawdziwych, ukradła zdjęcia i próbowała sprzedawać mieszkanie niemalże jak swoje próbując umawiać ze mną swoich klientów,

Ogłoszenie pojawiło się u nich oraz na paru portalach, które udało mi się przekonać do poszanowania moich praw. Sama nieuczciwa agencja też wygumkowała to ogłoszenie ze swoich stron.

Niestety ogłoszenie zostało również opublikowane na Allegro, które mimo moich zgłoszeń uparcie trzyma to ogłoszenie.

 Co prawda jako zakończone ale zdjęcia i treści wciąż są dostępne, wyskakują w google, podważając wiarygodność oryginalnego ogłoszenia. 

Wiem, że moge pójść drogą sądową ale to będzie trwało miesiące, i co z tego że sąd ich do tego zmusi a mi przyzna odszkodowanie. Ja chcę po prostu by po prostu usunęli to ogłoszenie.

Czy ktoś ma podobne doświadczenia? 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:88370755 czy możesz podać numer tego ogłoszenia? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

oczywiście: 467c09bd-4dd6-495c-9219-b5e97cf15950

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:88370755 dziękuję! 🙂 Oferta zostanie usunięta w ciągu 24h. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤗

oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

Wspaniale, Dziękuję!😄

oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

Dzięki @la_nika za próbę pomocy. Niestety ogłoszenie wisi jak wisiało😞

A może ktoś ma jakiś skuteczny polubowny sposób? Bo ja już widze tylko możliwość wytoczenia dział. Ale to będzie trwało no i trochę bez sensu bo Allegro na tej ofercie nie zarabia nic a ja tracę... 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:88370755 przepraszam, nie zdarzyło się to wcześniej, oferty zazwyczaj są usuwane po 24h. Wyjaśniam, co się stało. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

znikło, dzięki!

oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

O rety, jeszcze w jedym miejscu ciągle wisi pod innym numerem: 15889469414, 

Z góry dziękuję

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:88370755 poprosiłam także o usuniecie tej oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

super, bardzo dziękuję.

Na razie jeszcze wisi, więc pewnie też uparta 😞

 

oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

niestety bez zmian ☹️.

Swoją drogą wiem, że akurat piszę do osoby, która zrobiła najwięcej by mi pomóc (za co jeszcze raz dziękuję), ale może warto by Allegro miało jasną procedurę usuwania takich treści?

Szczególnie, że od chwili powiadomienia o bezprawnym charakterze publikowanych treści odpowiedzialność spoczywa także na tym, kto publikuje, więc to może się skończyć kiedyś niepotrzebnymi kosztami...

oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

wszystko znikło, fantastycznie, dzięki @la_nika you're a star!

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Client:88370755 coś mi tu nie gra, nie podpisywałeś jakiś umów z w/w agencją nieruchomości?

 

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@RED  Client:88370755 napisała w pierwszym zdaniu, że "Nieuczciwa agencja zamieściła wbrew mojej wiedzy i zgody". Niestety, tak bywa że kto się chce wykazać i zamieszcza czyjeś jako swoje. Potrafią jeszcze żądać prowizji, aby dodatkowo zarobić za to. 

Najsłynniejsze tego typu działanie to było, gdy p. Wieczorek podał p. Gilowską jako TW, choć nie kapowała.

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@NajlepszyComPL Kolumnę Zygmunta czy Wawel też można wystawić na sprzedaż.

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@RED Zdarzało się i to 🙂

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
Client:88370755
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, że nic nie podpisywałem  - to właśnie znaczy "bez wiedzy i zgody". Nie wyrażałem jej także przez telefon ani w jakiejkolwiek innej formie.

Co więcej zastrzegłem bardzo wyraźnie, że nie jestem zainteresowany współpracą - tego akurat nie skopiowali z oryginału xD

Myślę, że mają taki modus operandi, że czasem sobie ukradną ogłoszenie. Dowiedziałem sie przypadkiem. 

W sensie prawnym sprawa jest oczywista, ale jej wyczyszczenie w powództwie cywilnym będzie raczej dłużej trwała niż sprzedaż mieszkania... no i człowiek się zawsze umaże w czymś niefajnym.  Zostało tylko Allegro i trochę mnie dziwi, że to takie skomplikowane.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Client:88370755 

są metody szybkie i "bez kosztowe"

można zgłosić policji naruszenie miru domowego, nękanie - pokazują zdjęcia wnętrza twojego domu i itp

można zgłosić się do inspekcji handlowej

można sprawdzić czy mają jakieś kodeksy etyki podpisane i tam to opisać

opinie w internecie z podaniem danych firmy - nie muszą być negatywne tylko obiektywne

i itp

oznacz moderatorów